Küsimus:
Kuidas on kinnitatud kinnitusdetailide või liimikomplektide pingutamisel hea vältida vuugitud lauaplaatide kummardumist?
Peter Grace
2015-03-19 07:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Valmistasin hiljuti 2x4-ga vuugitud ja taskukruvitud tööriistakäru jaoks lauaplaadi. Lauda vankrile seades märkasin väga tõsist kummardust, umbes nagu oleksin hakanud tünni tegema!

Milliseid meetodeid on selle vältimiseks kinnitus- või liimimistsenaariumi ajal?

Ma arvan, et "vaadake tera suunda ja vahetage seda igal teisel tahvlil" (nagu robi mainis), on kõigi antud vastuste oluline osa.
Korralikult ühendatud servadega ei tohiks teil mingit suurt kummardust olla. Esmalt kontrolliksin, kas kinnitan, et teie vuugiservad on täiuslikul 90 °. Kui nad on surnud, siis vaadake taskukruvimist, mis võib tuua igasse liigendisse väikese painde, mis ülemise laiuse ulatuses moodustab suure vibu.
Neli vastused:
#1
+15
rob
2015-03-19 09:52:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Levinud lahendus on klambrite vaheldumine ülemise ja alumise vahel:

alternating clamps for a panel glue-up

Teine lahendus on plaatide kinnitamine kogu paneeli ulatuses, nagu Drew soovitas, kuigi ühtlane Selle lahenduse paremaks variandiks on kasutada paelu, mis algab kõveralt, kuid jaotab rõhu ühtlaselt kogu pinnale, kui need on paneeli mõlema külje vastu lamedaks painutatud.

panel glue-up with cauls

Lisateave purkide kohta: http://www.familyhandyman.com/woodworking/how-to-clamp/view-all#step2

Kuid isegi kui kasutate mõlemat ülaltoodud lahenduste korral võib teie paneel ikkagi niiskuse muutustega kummarduda ja deformeeruda, seega on oluline lasta tal kõigepealt kohaneda, nagu Matt soovitas, lastes sel istuda vähemalt nädal või kaks, eeldades, et saematerjal oli juba ahjus kuivatatud või piisavalt õhku kuivatatud. Kui võimalik, laske sellel kohaneda keskkonnaga, kus seda lõpuks kasutatakse - näiteks kui see asub teie söögitoas, laske tal oma majas kohaneda.

Liikumist saate minimeerida ka veerandsaetud saematerjali kasutamine ja auku lõikamine. Kui olete harjunud kodukeskusest tavaliselt madala kvaliteediga saematerjali kasutamisega, võite kõige paremini teha teravilja suuna vaatamise ja vaheldumisi igal teisel laual, nii et üks laud tassib allapoole, teine ​​tass ülespoole, järgmine allapoole jne.

Ma pole kindel, kas see kaudselt eeldab, ja ma ei usu, et see vastusena silma paistaks, kuid tasub mainida, et puidul peaks olema aega niiskusesisalduse normaliseerimiseks keskkonnas. Ma ei leia seda linki, kuid keegi pöögist töölaua tegija jättis puidu 6 kuud oma poodi enne selle liimimist.
@Matt aitäh, lisasin teie kommentaari selle selgemaks muutmiseks.
#2
+11
Drew Teague
2015-03-19 08:33:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kinnitan vuugitud laudu alati nii, et nende nägu on hea ja sirge lehtpuust. Sel moel kasutate liigendite kooshoidmiseks pikki klambreid üle vuugitud laudade kogu näo ja lühemaid klambreid, et klambrid kinnitaksid näole. Kasutage paari laudu, mille vahel on toorik. Seadistamisel ei tohiks seda üldse kummardada.

here is a maple table top I clamped this way

Sellisel juhul on mõistlik lehtpuulaudade ja töödeldavate detailide vahele panna "isoleerkiht" (paberileht või mõni vilt või muu selline). See on suur aeg, kui liimite lehtpuu kogemata toorikule. Ei juhtu liiga tihti, kuid kui see juhtub, on see tõesti väga nõme.
@Damon See juhtub minuga üks kord, see on tõesti nõme. Nüüd kasutan töö kaitsmiseks kilega terasest nelinurka.
Samuti soovitaksin oma 2x4 üles keerata. Tahate võimalikult kõrge profiili, et vältida pahtliplaadi läbipaindumist. näete väikest läbipaindumist, sest kui klambrid on liimitüki küljest lahti, nagu sellel pildil, pigistate puitlaudiste otsad kokku seal, kus midagi pole, ja see omakorda kummardab paagi sisse klambri jaoks ette nähtud tükk keskelt. Sekundaarne viis selle vastu võitlemiseks on kergelt kõverate õlgade kasutamine, nagu eespool mainitud, kusjuures pahtli kõht oli keskel liimitüki suunas.
Vahapaber töötab hästi "isoleerkihina". Tavaline puusepa liim ei kleepu sellele eriti hästi, nii et seda peaks olema kerge maha koorida, kui mõni väljapressitud aine kleepumist põhjustab.
#3
+3
Robert Edwards
2018-08-21 01:09:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Keegi pole maininud teie liitmistehnikat. Kui piirdeaed ei ole täiesti 90 °, korrutatakse kõik väikesed kõrvalekalded teil olevate laudade arvuga ja saate kõvera. Selle lahendus EI OLE proovida saada oma piirdeaeda täpselt 90 ° (kuigi lähedal on hea). Selle asemel asetage oma lauad nii, nagu soovite neid kleepida, ja tõmmake pliiatsiga üle lauaplaadi hiiglaslik täht V, märkides kõik tahvlid. V peaks ulatuma kogu ülaosani. Nüüd pöörake iga teine ​​laud üle. Nüüd sildistage iga tahvli pealmine pool tähega "F". Nüüd ühendage iga laud näoga "F" tähisega ühenduslati aia suunas. Nüüd asetage oma lauad uuesti, keerates iga teine ​​laud nii, et rekonstrueerite oma algse tähe "V". Tulemuseks on see, et kõrvalekalded 90 ° -st vahelduvad ja seega tühistavad üksteist ja vioola! Lame ülaosa, mitte tünn. Kui kõrvalekalle 90 ° -st on äärmuslik, võib klamberrõhk kipitada plaate üksteisest tasapinnalt libisema ja nii on paelad, nagu teised soovitavad, endiselt hea mõte. Kuid ausalt öeldes, kui olete kuskil 90 ° lähedal ja teil on tõelised liigesed, peaksite nõudma minimaalset kinnitusrõhku ja libisemine ei tohiks olla probleem. YMMV.

Korralikult ühendatud servad on siin ilmselgelt eelduseks ja neid oleks pidanud juba eelmistes vastustes mainima, kas täiuslikud 90ndad või täiendavad nurgad (89 + 91 või mis iganes). Üks asi on küll. kinnitusrõhk koos tänapäeval puidutöötlemisel kasutatava põhiliimiga on tugevaimate vuukide jaoks ülitähtis.
#4
  0
Carl Carlson
2015-04-04 07:21:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatiiviks on T-trakside (minu nimi) valmistamine. Keerake kaks tolli lauad T-kujuliseks. Kui plaadi servad on sirged ja kruvid on piisavalt pikad, jääb traks väga suure surve all sirgeks. Selle põhimõte on sama, mis torsioonkastil. Seejärel kinnitage 2 neist näost näkku nende vahel oleva lauaga.

Kas viitsiksite mõne pildi lisada?


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...