Küsimus:
Peale kiiruse on ahju kuivatamisel loodusliku vananemise ees eelis?
James Jenkins
2015-03-18 21:54:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rohelisel puidul on enamikus projektides kasutamiseks mitmeid puudusi. Enamasti on kogu teie ostetud puit kuivatatud ahjus. Ahju kuivatamise üks eelis on see, et metsast kuni tootmiseni võib kuluda mõni päev ( võib-olla lihtsustamine ).

Lisaks ahju kuivatamisele kulub metsast kuni ehituseni kuluva aja lühendamiseta on looduslikust vananemisest mingeid eeliseid?

Kolm vastused:
#1
+7
datUser
2015-03-19 00:50:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pakun, et ahjus kuivatatud puit (eriti aurupõletus) on mõnikord madalam kui looduslikult kuivatatud puit.

Ahjukuivatuse eelised

 1. Ahjus kuivatatud saematerjal hõlpsamini kättesaadav
 2. Palju kiiremini kui alternatiivsed kuivatamismeetodid

Ahjude kuivatamise puudused

 1. Iseloomu kaotamine
 2. Ameerika must pähkel on suurepärane näide puidust, mis kannatab ahju kuivatamisel. Ahi kuivatamisel kaotab puit tohutu iseloomu. Südame-puidu ja mahla-puidu piir pole ahjus surnud pähkel peaaegu sama elav. Seda võib pidada eeliseks, kui puitu kasutatakse teatud kaubanduslikes olukordades, näiteks põrandakate. Peenes puidutöötluses ei ole karakteri kadu üldjuhul soovitav. kuivatatud kirsilaudades.

  1. Võimalikud kuivatusdefektid

  Ahi ebaõige kuivatamine võib põhjustada mõningaid kuivatusdefekte, mida võib olla raske näha abita või treenimata silmale. Näited hõlmavad kärgstruktuuri kärpimist ja korpuse karastamist. Need defektide ajal muudavad saematerjali enamasti sobimatuks kõige peenema puidutöötlemiseks ja võivad teatud olukordades ohustada ka puidu töötlemist.

  Õhukuivatuse eelised

  1. Vähem kuivatamise võimalust Defektid

  Õhu käes kuivanud saematerjali suurim defekt on vale niiskusesisaldus ja võib-olla ka halva virnastustehnika tõttu kõverdumine. Õhus kuivatatud saematerjalil ei esine selliseid probleeme nagu juhtumite kõvenemine ja kärgstruktuuride korrastamine.

  1. Teatud liikide värvide parem säilivus

  Erinevus ahjus kuivatatud puidu ja sama liigi õhukuivatatud puidu värvus ja iseloom on teatud liikide puhul eksimatud, nagu eespool mainitud. Kreeka pähkel ja kirss on kõige kergemini eristatavad, kuigi olen kindel, et on ka teisi.

  Õhukuivatuse puudused

  1. Aeg

  Õhu kuivamine on lihtsalt aeglane. Üldine rusikareegel on paksus 1 aasta + 1 aasta tolli kohta.

  1. Ladustamine

  Puidu nõuetekohaseks kuivatamiseks kulub tavaliselt palju hea kuiv ruum. Enamiku saematerjalide töötlemisel on see luksus, mida on raske põhjendada.

  Järeldus

  Üldist ahjupõletamist on raske tagasi lükata kui mõistlikku viisi puidu turule toomiseks. Suurem osa puidust, mida olen aastate jooksul kasutanud, oli kuivatatud ahjus ja väga vähesel puidul oli ülalnimetatud kuivatusdefekte.

  Siiski tuleb märkida, et teatavatel tingimustel võib iseloom kaotada puuliikide puhul tuleks kaaluda õhu käes kuivatamist, kui soovite nende metsadega töötada või soovite tuua esile metsade looduslikku iseloomu väga erineva mahlapuu ja südamepuiduga.

"1 aasta + 1 aasta tolli kohta paksuse üle tolli." Kas see ei võrduks lihtsalt ühe aastaga paksuse tolli kohta? :)
Väga hea vastus, teete mulle raskeks kinni pidada oma reeglist, mille kohaselt ei tohi vastuseid eristada alles nädal pärast avalikku beetaversiooni käivitamist.
#2
+2
ratchet freak
2015-03-18 22:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ahjud töötavad puidu kuivatamiseks kiiresti suurte plankudega, mis tähendab, et otsatera kuivab enne keskmist. See võib põhjustada pragusid.

Kui teil on kliimaseadmega ahi, saate kuivamist aeglustada, et puidu keskosa saaks enne pinge liiga suureks muutumist ühtlustuda.

#3
+1
bowlturner
2015-03-19 00:52:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ei, ahju kuivatamise eeliseks on kuivatamisprotsessi kiirendamine. Tegelikult kahjustab enamik ahju kuivatamist (niiskuse kiire eemaldamine) puidu sisemist struktuuri. Parem on aeglasem kuivatusprotsess, mis võtab mitu päeva ja annab puidu ühtlustumiseks aega.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...