Küsimus:
Milliseid metsi saab frooga röövida?
saltface
2015-03-18 02:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole kunagi varem froe-d kasutanud, kuid olen vaimustatud ideest ise oma laudu valmistada.

Praegu kasutan ma poolituskiile, et muuta veerandid piisavalt väikseks, et saaksin oma lintsaega läbi sööta. Selle tulemuseks on palju jäätmeid, kuna puit ei lõhene kunagi puhtalt. 5 "on tavaliselt parim laudade laius, mis mul õnnestub, kui olen lõikamise lõpetanud.

Olen vaadanud videoid, kus puitu rebitakse froega (ei tehta üksikuid planke, vaid ruudustatakse küljed). kuid lõhestatavat puitu ei tuvastata kunagi. See näeb alati puhas ja sile välja ja ma arvan, et see sobiks palju paremini lintsaega.

Kas ma saan froega kasutada metsa nagu meskiit ja ponderosa mänd?

Ma usun, et saate pika sirge teraga sõita mis tahes puiduga. Tamm on juhtumisi üks vanu tugialuseid
Kolm vastused:
#1
+4
Matt
2015-11-22 08:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite tõesti ronida peaaegu mis tahes puidust. See väide on vigane, kuna on puiduliike, eriti pika sirge teraga, mis ronivad teistest kergemini. Oluline on teada, et ainult liigid pole võti . Tahate, et teie puit oleks sirge ja suhteliselt vigadeta nagu oksad ja oksad.

Froe suurus võib samuti aidata kindlaks teha, milleks see on võimeline. Väiksemad oleksid vöötohatise jaoks suurepärased. Suuremad võivad logidele paremini sobida. Kiilid aitavad, kui tera pole sama pikk kui toorik.

Kreeka pähkel ja täpsemalt must pähkel on tuntud selle poolest, et see lõheneb väga lihtsalt ja väga sirgelt. Näete Roy Underhilli, kes seda puitu aeg-ajalt kiidab, kui jälgite The Woodwrighti poodi.

Puiduliikide ja palgivaliku peal on veel kaks tööriista, mis on sõites hädavajalikud (järgmine rohkem kui järgnev). Kui puit on teie esiosast suur või laiem, siis on peitlite jagamine teie parim sõber, et veenduda, et lõhenemine töötamise ajal ei pöördu.

Kui teete pikemaid palke või tunnete end kinnitatud puiduga paremini ühilduvana, on sõidu pidur väga soovitav.

Suurema puiduga sõitmise nipp on see, kui hakkad puitu alla lükates minema, kui võimalik, õrnalt väänata. See võib protsessi kiirendada ja raskem on esile tõsta, kui saate selle haameriga surnuks lüüa.

Riving with a riving brake

Pilt saidilt pfollansbee.wordpress.com

#2
+3
Jack
2015-03-18 11:23:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib-olla olen sellest veidi eemal, kuid antiiksete tööriistade otsimise kogemuse põhjal kasutati froe peamiselt katusevärinate (vöötohatiste) sülitamiseks. Sel päeval, kui kodud tehti koos kohalike puudega, olgu need siis saagitud, ADZ-i või muul viisil raiutud, raputab froega lõigatud palkide järel kindla pikkusega lõigatud puid, kusagil vahemikus 20 "-24" . Puit oli sirgjooneline puit, nagu eespool mainitud, sõltuvalt sellest, mis piirkonnas oli. Mõnes piirkonnas oli seeder, teises oli douglase kuusk ja tamm. Seal võib olla teisigi liike, kuid ma pole nendega tuttav. Kui ma õigesti mäletan, siis on veel üks ettevõte, mis müüb käsitsi jagatud raputusi, noh, oli paar aastat tagasi.

Mis puutub pikematesse palkidesse, siis ma ei usu, et see oleks tehtud midagi palju pikemat lõhestamist kui raputamine. See on vist proovimist väärt ...

#3
+2
keshlam
2015-03-18 06:17:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Froe lõhestab puitu mööda tera, nii et see töötab kõige paremini pika sirge teraga puidul. Kõik, mis on keeruka kujuga, võitleb sel viisil tõenäoliselt lõhestumise vastu.

Ma pole teie mainitud metsaga koostööd teinud, seega ei saa ma konkreetsemat nõu pakkuda.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...