Küsimus:
Kuidas ma saan käsilennuki selle puhastamiseks täielikult lahti võtta ja siis uuesti kokku panna?
Peter Grace
2015-03-19 07:26:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on plokilennuk, mille ma paar kuud tagasi Lowesilt korjasin. Lõikasin selle tera puhastamiseks hiljuti lahti, kuid kui proovisin seda uuesti kokku panna, ei õnnestunud mul lennukist üle puidu sõites püsivaid tulemusi saavutada. Toimus märkimisväärne rebimine, mis pani mind arvama, et võisin tera valesti panna?

Olen otsinud põhjalikke juhiseid selle kohta, kuidas lennuk lahti võetakse / uuesti kokku pannakse, kuid pole leidnud head kanoonilist allikat sellest teabest. Kas keegi oskab selles osas üksikasju esitada?

Plokitasapinnad on tavaliselt kaldu ja see on üsna ilmne, kui asetate tera tahapoole. Kindlasti lihvige tera perioodiliselt ja ärge võtke liiga suurt hammustust.
Kaks vastused:
#1
+5
ewm
2015-03-19 07:49:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ainuüksi kokkupanekuks vaadake palun http://www.tooltrip.com/tooltrip9/stanley/stan-bpl/edsheets.pdf. Need on Stanley Tools'i aastaid tagasi loodud juhised, mida kohaldatakse üldiselt kõigile vanilje käsilennukitele.

Lennuki häälestamise etapid on erinevad, sõltuvalt teie kasutusest. Üldiselt hõlmavad need:

  • voodi lamestamist,
  • konna hea istumise tagamist,
  • triikraua tagumise osa lamestamist,
  • tera serva lihvimine,
  • tagades, et kork istuks teral hästi, ja
  • lõikesügavuse reguleerimine.

Jälitamiseks on mitu allikat. Esimesed, mis pähe tuleb, on autor Christopher Schwarz. Tal on YouTube'i video https://www.youtube.com/watch?v=WAYcwubAO2E, mis käsitleb uhiuue lennuki seadistamist, käsilennukite raamatut, Handplane Essentialsi, mis hõlmab seadistamist ja dvd, superhäälestage käsilennuk. On ka teisi, lihtsalt ta tõusis kohe meelde.

Suurepärane vastus! Stanley dokument on hea viide kaldsuunaliste lennukite jaoks, kuid oleks tore lisada ka viide kaldus ja plokkide lennukitele, millel pole eraldi kiibimurdjaid.
Charles Schwartzi all peate silmas Christopher Schwarzi, eks?
Mul on Schwarzi DVD nimega Super-Tune a Handplane ja see läheb väga detailseks. Läheksin nii kaugele, et nimetaksin seda "kanooniliseks" allikaks. Ta käsitleb renoveerimise kõiki aspekte.
Osta Schwarzi video siit: http://www.shopwoodworking.com/super-tuning-a-hand-plane-dvd-u3934
#2
+2
aaron
2015-04-16 21:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esimene reegel on, et tera peaks olema terav. SHARP.

Kuid siis on lennukikomplektist mõned asjad, mida kogete kogemustega ja mida tavalistes juhendmaterjalides selgelt ei käsitleta.

Üks neist on seotud tera reguleerimismehhanismi väljavooluga ja tera hoidemehhanismi mängimisega. Põhimõtteliselt, kui asetate tera konnale / tasapinnale, seadke tera "tihvt" parempoolsesse soonde, et tera saaks parema suu kaudu läbi tungida. Seejärel pange hoova kork peale ja pingutage nukkhoova abil. See hoob tuleks pöörata lõpuni, kuid rakendatavat jõudu saate reguleerida lameda kruvikeeraja abil. See peaks olema tihe, kuid peaksite saama mõõduka käe survega kangikaane ümber vingerdada.

-> Siin on peamine see, et kui see on liiga lahti, ei istu tera kunagi korralikult. Kuid kui see on liiga pingeline, ei tee teie (külgsuunas) reguleerimiskatsed midagi.

Selle hoova korki asetamise ajal tõmmake tera tagasi nii kaugele kui võimalik, ja nipsutage siis nuki hooba.

pöörake nüüd lennuk ümber ja reguleerige tera külgsuunaline asend nii, et tera serv oleks suu suhtes ruudukujuline.

Lõpuks tagastage tera tagasi ja viige see aeglaselt tagasi, tehes puidul katseid.

Üks viimane märkus: mõned metsad on altid välja rebima, olenemata sellest (need, millel on omavahel blokeeruv tera) ja madala rünnakunurgaga plokitasand ainult halvendab olukorda.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...