Küsimus:
Seadmete müra hindamine
Jasper
2015-03-18 22:10:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas mõni puidutöötlevate elektritööriistade tootja esitab oma seadmetele tüüpiliste kasutustsenaariumide müra?

Puidutööriistad võivad olla väga valjud. Reaalses kasutuses on mõõdetud müratase 104–110 dB . (Teoreetiliselt eeldatakse, et müratase mõõdetakse müraallikast ühe meetri kaugusel. Üks meeter on 3 '3 3/8 ".) Selle valju müra ümber on vajalik kuulmiskaitsevahend.

Ma eeldaksin, et ventilaatorite, tolmu kogumise seadmete ja muude ventilaatorite tootjad esitavad müra reitingutes helides. (1 üksik = 40 dB. Helide arvu kahekordistamine on sama mis 10 dB suurenemine, seega 0,25 heli = 20 dB ja 4 helinat = 60 dB.)

Varem töötasin poes, kus kõige valjem tööriist oli poevakts: / Ausalt öeldes oli asi metsaline ... Kuid enamiku tööriistade tegelik DB väljund erineb sellest, mida te tööriistaga teete. St. Laia kitsa laua hööveldamine tekitab palju rohkem müra, et midagi hööveldatakse 2x4-ga.
Teie küsimus on minu jaoks ebaselge. Kas te küsite, kas puidutöötlemisriistade tootjad pakuvad üldse müra hinnanguid või soovitate, et nende antud hinnangud oleksid ebatäpsed, kuna hinnangud hõlmavad ainult neid masinaid, mis töötavad koormata (ja ei lõika)? Kas jätate puidutöötlemisriistade katuse alt välja tolmu kogumise seadmed ja muud õhutranspordimasinad? Sest kui ei, siis on vastus teie küsimusele lihtsalt "jah".
Mõnes võrdlevas ülevaates mainitakse suhtelist mürataset mõne ülesande jaoks.
Oletame, et kuulmis- ja tolmukaitse on vajalik.
Kolm vastused:
#1
+4
Damon
2015-09-20 16:32:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie küsimuses on paar väärarusaama.

Kõigepealt ei tähenda sone dB-d. Mitte mingil moel. Sone on psühhoakustiline kuju, kes püüab modelleerida mürast põhjustatud ebamugavuste hulka. Kõrgem müra muudel (tavaliselt madalamatel) sagedustel või isegi samadel sagedustel, millel on erinevad harmoonilised omadused, võib väga hästi olla üksikheliga.

dB vastab seevastu otseselt signaali tugevusele, st kui palju energia on helilaines. See ei pruugi ebamugavusi tekitada, kuid see on see, mis on määrav selle suhtes, kas juukserakud on kahjustatud või mitte ja kui kiiresti (mis põhjustab kuulmispuude!).

Lause "kuulmiskaitsevahendid on vajalik nendel tasemetel "(104-110 dB) on samuti vale. Kuulmiskaitsevahendid on vajalikud juba palju madalamatel tasemetel .
Oluline erinevus helitasemete vahemikus 80–90 dB ja vahemikus 100–110 on see, et saate seda (aeg-ajalt) toetada minutite jooksul, ilma et see kahjustaks püsivalt, teine ​​aga põhjustab püsivaid kahjustusi mõne sekundi jooksul.

Kauakestva kokkupuute korral, mõõdetuna kümnetes minutites või isegi tundides (näiteks teil on pärastlõunal puidutöötlemist) kuulmine kaitse pole valikuline või midagi, mida on vaja ainult kõrgeimal müratasemel.

Seda silmas pidades muutub tegelikult vähetähtsaks see, kas masinal on 90 või 95 dB. Teil on igal juhul vaja kuulmiskaitset.

Nüüd küsimusele vastamiseks (või vastuse proovimiseks)

Vähemalt EL-is on palju siduvaid piirangud mis tahes masinatele või tööriistadele, nii lubatud mürataseme osas kui ka tegelike tasemete mõõtmine ja dokumenteerimine on kohustuslik. Sise- ja välistöö ning hobi- ja erialase töö kohta on mitu erinevat regulatsiooni, nii et üldiselt on see nii keeruline, et keskmine õigusteaduse hariduseta inimene ei saa selles kindel olla.
Näiteks peab minu muruniiduk vastama direktiivile 2005/88 / EG, mis ütleb, et see ei tohi ületada 80 dB, ja sellel peab olema kleebis koos sertifikaadiga, mis ütleb, et seda pole. Teel ehitusplatsil kasutataval betoonist tihendajal on seevastu lubatud 110 dB , kuid see võib erandlikult ületada ega vaja sertifitseerimiskleebist, ehkki seda kasutatakse võrdselt välispinnal ( kuid see on erinev tööriistaklass ja professionaalseks kasutamiseks).

Kuna müratase sõltub sellest, mida te masinale toidate, on mõnel masinal ainult "tüüpiline" või "tühikäigu" müra hinnang, millele saate lisada vähemalt 10dB, kui kasutamisel pole 20dB.

Praktikas võib teavet olla raske leida (eeldate, et leiate selle iga toote tehniline ohutusjuhend). Kuid leiate tavaliselt müra hinnangu, kui investeerite vähe aega. Odavad tootjad täidavad ainult seaduses nõutava miinimumi, paremad tootjad annavad teile kaks hinnangut: ühe, kui masin töötab tühikäigul, ja teise, kui see lõikab puitu, ja mõned määravad veavaru (tavaliselt 3dB).

Näiteks on minu tolmu koguja reiting 71dB +/- 3dB, mu sisselülitatava ruuteri väärtus on 93dB +/- 3dB "tüüpilistes tingimustes" (sõltub sellest, millist tükki ja millist puitu te kasutate) kasutamine). See on umbes sama müratasemega, mis tavaliselt on ette nähtud tühikäigul töötava töötlushöövli jaoks.
Tundub, et mõned tootjad on leidnud seadusliku viisi, kuidas vältida mürataseme avalikku avaldamist (näiteks ei näi olevat võimalust leida müratase Mafell Erika seeriale, mis on üks kõige tuntumaid professionaalseid tõukelõikega saeleid - peale selle omamise ja selle alt pugemise, et lugeda väikest kleebist põhjas).

Nii et kokkuvõtlikult võib öelda, et ehkki te ei leia hinnangut ühele huvipakkuvale masinale, leiate kindlasti hinnangu sarnasele masinale, mis asub umbes samas palliplatsis.

#2
+3
BrownRedHawk
2015-03-19 00:34:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et üldine vastus sellele on "ei". Kuigi ma olen kindel, et sellel on mõned erandid (mul ei õnnestunud ruuteritelt, sae saagidelt või ketassaestelt tootja müra hinnangut leida), on üldtunnustatud, et elektritööriistad on lärmakad ja lähtuvalt ülesandest erinevad käepärast.

Siiski on mõned tarbijate ülevaatamis- ja aruandlusgrupid, kellel võib see teave olla valitud hulga toodete kohta. Kui ma aga kontrollin, kas minu tarbijaaruannete kontol on mõned tööriistad, ei olnud heli nende hinnatud tegur, välja arvatud aeg-ajalt eksinud kommentaar müra kohta. nõuab tootjatelt seadmete müratase hindamist ja kuvamist, ma kahtlen, kas nad seda teevad.

Meil on võitja: "Kuni pole mingisugust osariigi või föderaalset määrust, mis nõuab tootjatelt seadmete müratase määramist ja kuvamist, kahtlen, kas nad seda teevad." Nõustun selle hinnanguga 100%.
Ääremärkusena: kas kujutaksite ette, kui palju võib sellise ettevõtte rakendamine maksta? Loodan, et tegelen äriga „Helitaseme hindamine”, kui see kunagi teoks sai.
#3
+3
PeterK
2015-09-20 10:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elektritööriistade tootja võib mürateavet esitada kas vabatahtlikult või seetõttu, et kohalikud eeskirjad nõuavad seda tegema.

Euroopa Liidus on masina jaoks vajalik CE-märgise saamine tootja esitama mõõdetud heitgaaside helirõhutaseme, kui see ületab 70 dB (A). Need andmed tuleb täpsustada toote kasutusjuhendis.

Ülaltoodust tulenevalt, kui kõnealust elektritööriista või puidutöötlemismasinat müüakse nii teie piirkonnas kui ka EL-is (tuntud kaubamärkide võimalused on hea, kuna EL on 500 miljoni inimese turg), on Kasutusjuhendi EL versioon hea mürateabe allikas. Mõnikord kuvatakse see ka tootespetsifikatsioonis tootja või edasimüüja veebisaidil, kuna see on toote oluline omadus.

Näiteks sisaldab minu CE-märgist kandva Hitachi jõuülekande kasutusjuhend järgmine teave:

Mõõdetud väärtused määrati vastavalt standardile EN60745 ja deklareeriti vastavalt standardile ISO 4871.

Mõõdetud A-kaalutud helirõhutase: 93 dB (A)

Määramatus KpA: 3 dB (A)

EL majapidamisjuhendid seadmed jne määravad sageli teavet müra kohta, isegi kui see on väiksem kui 70 dB.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...