Küsimus:
Kas mõnes metsas ei saa pärast lihvimist kunagi olla puhas viimistlus?
Matt
2015-03-18 07:40:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koristan mitmesuguste projektide jaoks mõeldud kaubaaluste puitu. Praegu valmistan puitu ette selle protsessi väikeste variatsioonidega. Puit, mida ma saan, varieerub sõltuvalt sellest, milliste kaubaalustega ma lõpuks kokku saan. Sagedamini on need pehmemad metsad.

  1. Vajaduse korral peske.
  2. Kasutage raspi, et eemaldada plangult poorne / nõrgem puit.
  3. Kasutage lintlihvmasinaga madala teralisusega liivapaberit.
  4. Kasutage keskmise suurusega tangusid käsitsi.
  5. Kasutage käsitsi suurt jahvatust.

Tundub, et hoolimata sellest, kui palju ma lihvin ja puhastan puitu, sisaldab see palju puurimisi (kui ma saan neid nii nimetada). Lõpuks määrin ja lakin need projektid ära ja sellest pole midagi, kui väikesed puidutükid on alati kõikjale kinni jäänud.

Ma pole piisavalt lihvinud või ei kasuta õiget tehnikat. Kuna ma kasutan kaubaaluste puitu, pole see alustuseks juba parim puidulõige, seega kas minu teema on minu puiduvalik?

Kuna see on uue vastusega varundatud, kas olete suutnud selle lahendada või saate probleemi ikkagi mingil määral?
@Graphus ma arvan, et mingil määral. Tunnen jätkuvalt puitmööblit ja sellel on sujuv tunne. See on enamasti finiš, kuid mõned asjad, mis ma olen lõpetanud, pole ikka veel (enne finišit) nii sujuv, kui oleksin tahtnud. Hiljuti sain komplekti kaabitsaid, mis võivad minu jaoks töötada, ja sain juba ammu pärast selle postitamist. Ma arvan, et sellest võib siin kõige rohkem abi olla. Kui teil on midagi lisada, oleksin teretulnud nõustama.
Mul pole tegelikult midagi lisada, mis tõesti hea vastusena toimiks, kuid tahtsin teile kinnitada, et teil peaks olema võimalik saada täiesti sile pind, töötlemata saetud ja / või murenenud laudadel on tavaliselt puutumatu puit kareda pinna all. Suurema osa silumisest teeksin hööveldades, kuid sinna pääseb kindlasti ainult lihvides - paljud inimesed kasutavad laia vööga lihvijaid just selleks otstarbeks. Läbipääs või kaks alla 80-kraadise, siis üks @ 120 või 150 ja viimane läbimine @ 180 või 220 ning puit peaks olema täiesti sile, peaaegu valmis viimistlemiseks.
@Graphus Täname selle eest. Esitasin selle küsimuse juba enne, kui mul oli juurdepääs höövlile, mida ma nüüd jumaldan, kuid ma siiski lihvin oma väiksemaid laudu, kuna need ei sobi höövlile, nii et lihvimine (ja varsti vanarauaks laskmine) on endiselt osa minu elust. .
Soovin, et mul oleks ka höövel! See on üks väheseid kompromisse ainult käsitööriistaga lähenemisviisis, mis on paljude poiste arvates täiesti õigustatud, kuna varude täielik käsitsi mõõtmine on aeglane ja nõudlik töö. * "Ma lihvin endiselt oma väiksemaid laudu, kuna need ei sobi höövlile" * juhul kui sellest on abi, postitan lingi oma vastusele teemale [Milline on minimaalne pikkus, mida ma võin paksendada?] (Http: // puutöö .stackexchange.com / questions / 703 / what-is-the-minimum-length-i-can-thick-plane / 710 # 710) algusaegadest.
@Graphus kaubaaluste puit on tavaliselt ühel või teisel viisil kõverdunud. Ma ei taha seda kogu aeg lamedaks lennukiks jätta, et seda oma võlu pärast hoida. Tasaseks muutmine kaotaks paksuse, mida mul poleks juba palju.
Kolm vastused:
#1
+7
Jack
2015-03-18 11:41:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui saate, kontrollige oma materjali niiskusesisaldust. Tavaliselt leian selle probleemi siis, kui puidu niiskusesisaldus on väga kõrge, näiteks 15–20% ja rohkem. Lihtne test on ka tunne, kui külm puit tundub. Märg puit tundub külmem kui kuiv puit.

Siin oleks ettepanek, et ma peaksin selle pärast kuivamist lihvima?
Jah, see peaks nii olema. Mul on seda kogemust varemgi olnud. Mõnikord tõuseb tera puidule nii viimistlemata, et pärast esimest selget kihti tuleb hoolikalt lihvida. Läbipaistev karv teeb puidu nii-öelda kõvaks, nii et seda saab siledaks lihvida. See võib juhtuda teie puhul, kui saate selle toorena siledaks ja tera "hüppab" uuesti, kui viimistlus või plekk läheb üle selle.
#2
+5
dfife
2015-03-18 09:47:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen töötanud vanade piirdeaedadega ja saavutanud hööveldamise abil "uue" puidust ilme. Probleem on selles, et pärast hööveldamist on teil töödelda vaid väike kogus puitu. Võib juhtuda, et satute sama probleemiga. Kuid ... laske see lihtsalt läbi höövli ja see näeb üsna uus välja.

Olge ettevaatlik juhtige kaubaaluse puitu või muud taaskasutatud puitu höövli abil. Kui teil jääb puudu ainult ühe naela eemaldamisest, võite lõpuks vajada uut nugade komplekti! Mul on odav metallidetektor / naastude leidja, mida ma selleks otstarbeks kasutan.

Olge ettevaatlik kaubaaluste puidu juhtimisel läbi höövli. Kui teil jääb puudu ainult ühe naela eemaldamisest, võite lõpuks vajada uut nugade komplekti! Mul on odav metallidetektor / naastude leidja, mida ma selleks otstarbeks kasutan.
Mul on olnud sama probleem!
Käsitsi hööveldamine võib olla turvalisem. Samuti mõjutab tera suund käsi või masinat, kui puhast pinda saate.
#3
+1
MattD
2016-03-06 04:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen lõpetanud taaskasutatud puidu lihvimisega, nagu kirjeldate, ja seejärel poleerimisega.

Nii et täpsemalt:

  1. Kasutage 80-liivaga lintlihvijat, millele järgneb 120 tera
  2. Juhuslik orbiidil töötav lihvimismasin 120 ja seejärel 220 teraga
  3. Puhverdamisratas (käsipuuril) Tripolil põhineva puhastusainega (määritud talliga)

Selle tulemuseks on sile puit, millel on endiselt osa kulunud, taastatud vormist.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...