Küsimus:
Kuidas treitud kausis mõra tõhusalt parandada
Brad
2015-03-19 08:35:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sain hiljuti imelise pööratud vahtrakausi valdusse, kuid sellel on ka üks miinus. Umbes poole kausi ulatuses on väike pragu. Pragu liigub täielikult ülevalt alla, kuid mitte täielikult vasakult paremale. Kauss ei hakka lagunema, kuid ma arvan, et mõne aja pärast on puuviljad sinna sisse pandud või mitu, mida kasutatakse salati serveerimisnõuna, leviks ja nõrgeneks.

Kas seda on võimalik liimida ja (boonuspunktid) toidule ohutu liimiga?

enter image description here

kasutage puidukitti.
Seitse vastused:
#1
+7
bowlturner
2015-03-19 17:45:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kahtlustan, et tegelikult ei lähe see hullemaks. Kuid üldtunnustatud tava on epoksü kasutamine. Kui soovite pragu ja plaastrit peita, võite segada mõnda saepuru, sellisel juhul oleks parim vahtrasaepuru. Alternatiivina võite segada veel mõnda värvilist kraami, et see popiks. Jahvatatud türkiissinine on selle jaoks tavaline valik.

Muidugi jätab igasugune liim või epoksiid natuke segadust ja tuleb puhastada. Võib juhtuda, et peate kogu tüki viimistlema. Sellisel juhul on pähkliõlid toidus ohutud ja ka karnubavaha, mis on hüpoallergiline.

Teine vahtra või türkiissinise täidise alternatiiv oleks must või tumepruun, et see sobiks teiste (spaltimine?) Joontega. Päris puit ja lihtne kausikuju näitab seda kenasti.
Kas on olemas mõni konkreetne epoksü, mida peaksin otsima? Ma tean, et Lowesi epoksükäiku minnes on palju võimalusi.
@Brad pole kahjuks ise seda teinud. Ma lihtsalt tean paljusid treijaid, kellel on. Kuid otsisin Google'ist sõna "epoxy for wood" ja sain palju tooteid. Kujutan ette, et mõni neist töötab, otsiksin neid, kellega on väidetavalt lihtsam töötada.
Olen lepa aukude ja pragude fikseerimiseks kasutanud tavalist kaheosalist epoksüvärvi, mis on värvitud musta värvipintsliga. See on lennukist puhtam kui mis tahes puit, kuid ma pole kindel, kui toiduohutu see on.
Olen seganud kohvipaksu tumeda viimistluse jaoks, töötab väga hästi.
#2
+4
keshlam
2015-03-19 09:11:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui see oleks minu oma, arvan, et prooviksin kas toonitud epoksü- või epoksüpõhist täiteainet. Või võtaksin pragu vastu, kuid stabiliseeriksin selle liblika sisekujundusega ... või aktsepteeriksin lihtsalt pragu osa tüki tegelaskujust.

+1 hollandlase idee jaoks. Tehtud korralikult, see võiks olla tõesti korralik.
Kas saaksite veel selgitada liblika inkrusteerimist? Kui seotud see on? Kas mul on selle tegemiseks midagi erilist vaja?
Liblika inkrement kõveral pinnal? See on seal palju praalimiskohti. Brad, liblika sisekujundus on kikilipsukujuline puutükk, millele loote süvendi, mis ulatub üle pragu ja stabiliseerib seda. Tavaliselt orienteerite "hollandlase" tera risti selle mõra külge, mille tugevus teete. Tehtud kontrastses, kuid tasuta värvis, see võib olla nii funktsioon kui ka parandus. Näete vineeril hollandi plaastreid - kas olete kunagi märganud neid jalgpallikujulisi paaritu puidupalasid? Need on hollandlased pandud sõlmeaugu kinnitamiseks.
Ma arvan, et see on teostatav, kuigi mitte lihtne. Hoidke see piisavalt väikeseks, et saaksite kausi pinda käsitleda ligikaudu tasasena. Kinnitage kauss oma kohale, kinnitage mall kaussi, suunake. Kinnitage mall mõnevõrra paksu plaastri jaoks ja lõigake sisetükk välja. Proovige sobivus, märkige ristmikud mõlema pinnaga, eemaldage ja lihvige / lintsaag nende joonte lähedale. Liimige sisse ja veel palju lihvimist, et need sobiksid servadega ja kõverad oleksid õiged. See sulgub tõepoolest pigem nikerdamiseks kui pööramiseks; toonitud epoksü on ilmselt palju lihtsam!
#3
+4
RedGrittyBrick
2015-03-20 19:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Frank Howarth tegi suurepärase video selle kohta, kuidas ta mõranenud puidust kaussi "parandas".

Kare treitud vaherkauss, mille tahtsin järgmisena lõpetada, oli mõranenud . Kui kauss normaalselt istus, oli mõra vertikaalse nurga all. Lõikasin lintsae praguga kausi sektsiooni välja. Seejärel ehitan lõigu asemele uue segmenteeritud tüki. Selles uues osas jätkan ševroni mustri ideed ja lisan üksikasju. Annan ševronmustrioksad, lisades mustri mõlemale küljele vaheldumisi kase- ja pähklitükke. Lisan kausi ülaosasse ka kreeka pähkli rõnga, nii et segmenteeritud mustril on midagi sisse surra. Seejärel pööran kogu kausi valmis tükiks.

Ta tegi sellest funktsiooni

enter image description here

Sa tahaksid peavad olema ambitsioonikad tegema seda, mida ta tegi, kuid see võib olla inspiratsiooniks.

#4
+2
user2401
2016-06-26 04:39:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pragu suuruse tõttu oleks mehaaniline parandus kõige parem nagu ülalnimetatud liblikas või silmuse sisekujundus või selle asemel toimiks epoksü. Ma ei üritaks värvi sobitada tolmu või pigmendiga, kuna see lihtsalt ei sobi ja võib lihtsalt silmad valutada. Kui soovite seda värvida, sobib see musta värvi või mingisuguse metallilise seguga. CA-liim ehk superliim siin ilmselt ei tööta - see on liiga suur mõra. Ma ei teeks seda oma kausi peal. Selle täitmine tühimike täitmise või paksu CA-ga põhjustab tõenäoliselt segadust, ka CA-liim on habras, samas kui epoksü võib hooajalise liikumisega veidi painduda. Ma kasutan CA liimi juuksepiiride pragude jaoks, mitte avatud, läbi pragude. Ja te ei kinnita seda kunagi oma kohale tagasi - on põhjus, miks see kõigepealt lõhenes, nii et ärge sundige seda tagasi. (Kokkutõmbumine, hooajaline liikumine, auku liiga lähedal, sisemised pinged jne.)

Epoksü jaoks sobiks üldiselt peaaegu iga kaheosaline epoksü. Kasutades sinist linti, kleepige pragu üks külg kinni, nii et see ei valguks lihtsalt kogu kohale. ja täitke. Pärast kuivamist eemaldage teip ja liivakauss või vähemalt kohalik piirkond ja viimistlege mineraalõli, vaha või nende või kreeka pähkliõliga. Boom oled valmis.

#5
+1
OSU55
2015-04-07 02:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuna pind oleks vaja käsitsi puhastada (mitte treipingil), proovige CA-liimi ja kinnitage see kokku. Koristamiseks palju vähem segadust kui epoksü. CA liim on pärast täielikku kõvenemist ohutu.

Mida tähistab CA?
Tsüanoakrülaat - aka superliim.
#6
+1
Dano0430
2015-04-07 07:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kommentaari lisamiseks pole piisavalt esindajaid, kuid enamik liime on kuivades toidus ohutud. Kuivatusainetes võib olla toksiine, kuid need aurustuvad ja kuivanud liim on korras. Ilmselt soovite kuivalt veekindlat liimi, näiteks Titebond III

Wood Whispereril on selles osas hea postitus

#7
  0
Ast Pace
2015-04-16 11:10:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib-olla soovite hankida CA-sordi "tühimikke täitev". See on mõnus ja vedel ja peaks imbuma kenasti tühjusesse, ilma et oleks palju lohutatud ja muidugi, nagu nimigi ütleb, täidab see tühimiku. Isiklikult ei viitsi ma klammerdada, mis lihtsalt paneb liimile liigset pinget. Kui see mõra oleks olnud kausi ajal, kui treial seda tegi, oleks ta selle kindlasti täpselt samamoodi lappinud. Tõenäoliselt arenes see pärast puidu vananemist / kuivamist pärast viimistluse lõppu. Püüate lihtsalt midagi ava lappimiseks saada. Leiate selle suurtest puidutöötlemiskauplustest ja veebis.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...