Küsimus:
Kuidas saan käsitööriistu hoida, et need ei roostetaks?
Blue Ice
2015-03-17 22:20:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on praegu väike tööriistakomplekt, kuid ma ei kasuta mõnda neist sageli. Üks minu käes olev saag (mida hoiustan riiulil koos teiste tööriistadega keldris) on teras üsna palju roostetanud ja ma tahan seda vältida teiste oma tööriistadega.

WD- 40 ei tundu olevat parim lahendus, sest see haiseb ja tõmbab sageli tolmu. Kas pastavaha on rooste või korrosiooni vältimiseks vastuvõetav? Plaanin seda soojendada ja viia üle tööriista terasosade.

Olen ka kuulnud, et eksikaatorid võivad olla tõhusad tööriista hoidmise kuivatamiseks. Kas seda saab saavutada silikageeli pakettidega? Kas peaksin tööriistu ka mingil viisil õlitama?

Leian, et suurim tegur on koht, kus oma tööriistu hoiate. Kus te praegu oma tööriistu hoiate? Garaaž, kelder jne.
Kelder, riiulil. Mõtlen mingil hetkel tööriistakasti peale.
Kuigi WD40-l on teatav lõhn, on tööriistade selga panemine tavaliselt suurepärane. Selle põhjuseks on "WD" tähendus * veeväljasurve *, mis tähendab, et see hoiab suurema osa sellest veest tööriista eest ära ja aitab vältida rooste tekkimist. Nagu @BrownRedHawk oma vastuses ütleb, tekitab * rooste aga rooste *. Kui teie tööriistal on natuke roostet, siis sellest moodustub rohkem roostet ... see on olnud ka minu kogemus. Lihtsalt mõte.
Paulster2 laiendamiseks leian, et lõhn tundub alati pihustatud piirkonnas kõige halvemini / kauem ringi. Võib-olla tasub tööriistad pihustamiseks õue viia, lasta neil mõnda aega sättida ja seejärel sisse tuua. See väldiks kindlasti suurema osa lõhna sisse sattumist.
Kaheksateist vastused:
#1
+16
BrownRedHawk
2015-03-17 22:44:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on midagi vastusega sarnast, kuid võiksin seda pigem nõu pidada.

  1. Rooste sünnitab rooste - puhtalt anekdootlik, kuid tunnen, et järelevalveta jäetud rooste soodustab rohkem roostet. Kõigepealt töötaksin selle nimel, et vabaneda võimalikult suurest roostest. Teie sõbrad on sellised asjad nagu mereväel, söögisooda ja muud sarnased.
  2. Niiskus on vaenlane - olgu see siis kodu, tööriistad, elektroonika või muu, kipub niiskus olema probleem. Kui te pole seda veel teinud, investeeriksin suhteliselt odavasse õhukuivatisse. Hoian oma keldrit umbes 35% õhuniiskuses ja armastan seda.

  3. Õli - ainus asi, mida ma tean, kui see takistab järjekindlalt rauasisaldusega esemeid roostetama, on õli. Vaha on ok ja võib olla efektiivne, kuid miski ei võida mineraalõli (või tegelikult peaaegu iga õli, mis ei lähe hapuks, ja puuvillase kaltsu) udust. Ma leian, et mineraalõli mõjutab tööriistu kõige vähem ja nende lõigatud puit. Selleks, et vältida selle hapniku jõudmist teie tööriistadesse, on vaja mikroskoopilist õhukest kihti.

Re: 1, see pole lihtsalt anekdootlik. Rooste tekib siis, kui tööriistades olev raud reageerib õhus oleva hapnikuga, moodustades raudoksiidi. Nagu kinnitab hetkemõte rooste kohta, on raudoksiid helbeline aine. Teistest rauakihtidest eemaldudes paljastub rohkem rauda, ​​mis võimaldab sellel reageerida suurema hapnikuga. Seetõttu on roostetamine põgenenud protsess.
Huvitav on see, et kõigil metallidel pole seda probleemi. Alumiinium oleks üsna ohtlik, kui see roostetaks nagu raud. Alumiinium reageerib küll hapnikuga, kuid alumiiniumoksiid ei ole ketendav. See moodustab alumiiniumile õhukese tuhmi halli kihi ja protsess peatub. Nii et alumiiniumi "rooste" on tegelikult looduslik kaitsekate.
@CharlieKilian Mõistan teie selgitust kui põhjust, miks rooste roostet tekitab; näib aga viitavat sellele, et kui rooste on tekkinud, ei aitaks rooste eemaldamine ära hoida edasist roostet (ja tegelikult võib see olla kahjulik, kuna see suurendab selle all oleva roosteta raua kokkupuudet hapnikuga). Kui see pole tõsi, kas saate öelda, miks rooste eemaldamine aitab ära hoida rohkem roostet?
Nagu ma aru saan, on see tingitud sellest, et olete eemaldanud helbelise metalli, jättes tahke metalli, mis pole hakanud ketendama ja eralduma. Peatükk on võti, sest reageerimiseks on saadaval rohkem pinda. (Ehkki võib-olla on mind vale popteaduse seletus omaks võtnud; võin teile öelda, et populaarne selgitus, miks tiib / tiib töötab, on vale - lennuk ei saanud tagurpidi lennata, kui tõstuk oli tingitud erineva kiirusega õhust tormamine üle tiiva ülaosa ja alaosa, nii et see on selgelt vale - nii et see poleks esimene kord.)
#2
+8
WillsBradford
2015-03-18 02:28:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ränigeeli pakendid ei tööta hästi, kui teie tööriistad on riiulitel. Nad lihtsalt kuivatavad ümbritseva õhu, mis asendatakse muu niiske õhuga.

Kuid kui teie tööriistad on kastides, on silikageeli pakendid üsna tõhusad. Loomulikult on suuremad paketid tõhusamad kui väiksemad.

Mul on nendega alati häid tulemusi olnud.

Olen kuulnud, et kasutatud silikageelipakendeid saab uuesti ahjus kuivatada. Ma ei tea, et see päriselus töötab, aga olen hakanud neid vähemalt proovimiseks koguma.
@LosManos - jah, paljusid kuivatusaineid, sealhulgas silikageeli, saab kuumutades "taastada". Temperatuur ja kestus sõltuvad kuivatusaine tüübist ja massist. (Näiteks IIRC ränidioksiid taastub temperatuuril 250F. Või saate ise teha tugevat kuivatusainet, küpsetades epsomi sooli temperatuuril 500F.)
#3
+5
Sam Wilson
2015-03-18 04:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

WD40 on palju parem (leian), kui seda ei rakendata aerosooliga; võta see liitri kaupa ja pintselda lapiga peale. See on minu tavaline meetod ja see töötab hästi (välja arvatud siis, kui ma unustan). Ma teen seda iga kord, kui ma ei kasuta tööriista kauem kui paar tundi. Lõhna on palju vähem kui kraami pihustamisel.

Vahaga, kui soovite vältida selle soojendamist, võite selle (umbes) lahustada mõnes methos ja pintseldada lapiga.

Loomulikult on traditsiooniline süsteem lambaliha! Kangariba, millele oli risti ette pandud loomne rasv, rulliti siis kokku. Seo see nööriga kinni, lõika üks ots kenasti ära ja määri selle otsaga pärast kasutamist üle kogu tööriista määret. Kestab vanust!

#4
+5
Damon
2015-03-18 15:50:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Camelia õli.

See on väga taskukohane (umbes 15 € liitri kohta), see ei määri ega kummi (ega lõhna ega maitset). See ei ole nahale agressiivne ega muul moel teie tervisele ohtlik (tegelikult võiksite seda juua ja seda võiks kasutada kreemina ja juuste jaoks, tõepoolest, paljud kvaliteetsed kehaõlid sisaldavad kameelia).

Tilgutage dosaatoriga paar tilka ja jaotage see ühtlaselt, nii et kogu pind oleks kaetud, seejärel mähkige tööriist enne poksimist (või eelistatavalt nahast lehte) vana lapi sisse.

Enne tööriista kasutamist saate õli ühe käterätiku abil eemaldada.

#5
+4
Netduke
2015-06-13 00:28:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks teine ​​levinud lahendus on soojus. Soojendage oma tööriistakasti.

Mõnikord on tööriistad lõpuks ümbritsevast õhust külmemad ja niiskus kondenseerub tööriistal, põhjustades roostetamist, lahendaks selle kuumutamine.

Õhu kuumutamine vähendab ka selle suhtelist niiskust.

See võib tunduda imelik lahendus, kuid seda kasutatakse üsna sageli tulirelvade kaitsmiseks. Ja üks populaarsemaid tulirelvalahendusi on põhimõtteliselt väike elektriküttega pulk, mille asetate püssi seifi, näiteks see kuldkõrva õhukuivati ​​

Ei vaja palju, et vähemalt kirjeldada, millega linkite, juhul kui link mädaneb.
#6
+4
MatthewR
2015-06-16 01:49:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nõustun kõigi soovitustega õli kasutamiseks. Kleepisin vaiba tüki oma pingi kõrvale lauale. Alati kui tööriistaga valmis saan - pritsin vaibale õli ja hõõrun tööriista vastu. See on lihtne ja säästab õli.

Kui teil on juba rooste - leidsin, et „SandFlex Flexible Abrasive Block, Fine Grit“ sobib suurepäraselt tööriistade puhastamiseks. Samuti on "Evapo-Rust" uskumatult tõhus, ehkki kallis viis rooste puhastamiseks. See on tööriistade jaoks ohutu.

Pikemaajaliseks ladustamiseks võite osta "Uniwrapi roostet pärssivat paberit".

Üldiselt on parim viis rooste vähendamiseks niiskuse vähendamine. Soovitan tungivalt oma poes kasutada õhukuivatit.

#7
+4
JMMoore
2015-06-20 00:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hangi tööriistad roostevabaks, poleerides seda terasvilla või šoti-brite'iga, pühkige see õlise lapiga puhtaks - jättes väga peene õlise kile, seejärel kandke pehme vaha - Johnsoni pastavahaga on mul hästi läinud. Kui te ei saa tagada madala niiskusega keskkonda, teeb vahakile rooste reformimise vältimiseks kõike muud, kuid jätab tööriista kasutatavaks. Kui salvestusruum on aastaid ja tööriista ei kasutata, proovige Cosmoline

#8
+3
FreeMan
2015-03-18 00:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bluing kasutatakse tulirelvade rooste eest kaitsmiseks ja selle Wiki artikli kohaselt on seda kasutatud tööriistade kaitsmiseks.

Mäletan oma jahipäevadest, et meil oleks pudel sinetamist ja annaksime reisi lõpus kõik korralikult maha pühitud.

#9
+2
Shawn
2016-08-18 00:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CRC toidus kasutatav silikoonmäärdeaine on võluväel mis tahes metallil, ei jäta kunagi jälge ega kao, kui te seda ei soovi. Nad kasutavad seda kraami muuseumides, kui pikaajaline kaitsega säilitamine on ülimalt tähtis, õli lihtsalt hajub lõpuks kolisin selle määrdeaine juurde ja ei lähe enam kunagi õlide kaitseks tagasi. Ma kasutan seda nugadel, mõõkadel, ukselukkudel, antiiksetel sirgetel pardlitel jne. See ütleb toidukraami, kuid ma ei sööks seda, välja arvatud muidugi sa tahad elada igavesti !! ... :)

Silikoonil põhinevaid vedelikke peetakse puidutöötlemisringides halbaks panuseks negatiivsete reaktsioonide tõttu viimistlusega (mis viib kardetud kalasilmade defektideni). Kõige rohkem mikroskoopilisi koguseid, mis auto pealiskihilt sõrmedele ja seejärel puidule kanduvad, võib probleeme tekitada, puidutöötlemisriistade pindadel kasutatud hulgimüük näib probleeme nõudvat :-)
#10
+2
bowlturner
2015-03-17 23:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan silikoonmäärdeainet, mitte WD-40. See on enamasti minu lauaplaatide jms jaoks. Märts / aprill käin läbi oma poe ja kasutan silikooni kõigil oma metallist peal olevatel masinatel (lauasaag, tisler jne), et hoida neid roostetamast, kuna õhus sisalduv niiskusesisaldus tõuseb ja pealsed on vett kondenseerides ja roostet tekitades endiselt külmad . Silikooni üks hea asi on see, et see ei jäta õliseid jääke, eriti mitte puidule, kui tööriista hiljem kasutate.

Olen alati kuulnud, et te ei soovi räni kuhugi lähedale, mis puudutab teie puitu, kuna see annab määrdumist või muud soovimatut mustrit, kui lähete oma viimistlust rakendama. Kas sellel on mingeid väärtusi?
@rob ma ei tea. Ma pole seda kunagi märganud, aga ma panin selga ainult väga kerge mantli. Ma tean küll, et wd-40 võib teie puitu määrida. Ma ei ole praegu oma puidupoe lähedal (tundide kaugusel veel paar nädalat), kuid kontrollin kasutatavat toodet veelkord ja annan sellest teada.
Nüüd olete pannud mind mõtlema, kas on mingit huvitavat efekti, mida oleks võimalik saavutada _ tahtlikult_ wd40 plekina / viimistlusena kasutamisega ...
#11
+2
sig
2015-12-18 00:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Duponti teflonketiõli annab kena sitke staatilise ja roostevaba kile.

Seda kasutatakse mootorrattakettide jaoks ja see on aja jooksul testitud, et see ei koguks mustust, roostet ega tolmu. Esimesel manustamisel tuleb lasta kuivada. Vaja on ka väikest kogust. Natuke terav, nii et pihustage hästi ventileeritavas kohas. Suurepärane igasuguste metallide jaoks niisketes olukordades.

mis puutub silikooni, läheb teflooni puhul topelt - vaata graafiku kommentaari selle kohta ... puidutöötlemiseks üldiselt halb, kuna viimistlusmaterjalid ei suuda kleepuda PTFE jääkidele, põhjustades kalasilmade defekte.
#12
+1
kguay
2016-12-13 20:52:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite kasutada vaha / õli, nagu teised on soovitanud (Lie-Nielsen müüb jojobaõli, mis näib hästi töötavat).

Soovitaksin kasutada ka korduvkasutatavat silikageelikanistrit. See tõmbab niiskuse õhust välja, hoides tööriistakasti / tööriistakorvi / tööriistakappi kuivana. Kui kanistris olevad silikageelipallid muutuvad oranžiks, pange see kuivamiseks lihtsalt mõni tund madalasse ahju. Mul on nende puhul olnud väga hea õnne (võite koguda ja kasutada ka silikageeli pakke "ära söö", mis on mõnes pakendatud toidus (kuigi neid ei saa minu teada taastada).

Ilmselt saab kõiki kuivatuspakette regenereerida madalas ahjus, kui need sisaldavad silikageeli. Kuid mõnel juhul ümbrisematerjal küpsemise ajal laguneb, mistõttu on soovitatav need lahti lõigata, paber ära visata ja ränidioksiid lahti kuivada.
#13
+1
feetwet
2016-12-08 23:11:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vaadake, mida teevad tulirelva kogujad relvade rooste eest kaitsmiseks. Roostetõrje osas ollakse fanaatilised. Ja nad on välja töötanud rea vastumeetmeid, et kaitsta oma püstolimetalli (mis on sageli paigaldatud väga kõrgekvaliteedilistesse puiduvarudesse):

  1. Esiteks rakendage kohe pärast kasutamist alati kerge kaitsekate teraseni. WD-40 ei lõika seda. Tulirelvade jaoks on olemas lai valik kõrgtehnoloogilisi kaitsemäärmeid ja tööriistaterase jaoks sobib kõik. Need varieeruvad õlidest silikoonideni ja pihustitest salvrätikuteni. (Värskendus: kommentaaride järgi tundub, et silikoonipõhiseid katteid tuleks vältida, sest puidule sattunud märkamatud kogused võivad segada järgnevat viimistlust!)

  2. Pikaajalise ladustamise jaoks määrdeaine rooste inhibiitoriga . Need on saadaval otsese manustamise jaoks mõeldud pihustitena või immutatud paberi või lapiga, mis lisatakse hoiukonteineritesse, kus õhuvoolu pole palju. (Need on kõikuvad, nii et kui tööriista hoitakse avatud ruumis, aurustuvad need lõpuks.)

  3. Hoidke suhteline õhuniiskus madalana - mitte kunagi üle 40% . Üks võimalus selleks on tööriistade hoidmine õhukuivatiga ruumis. Teine on hoiukonteineri kuivatamine. Püssiseifide jaoks on loodud kuivatusaineid, millel on sisseehitatud võimsusnäidikud ja pistiklaadijad.

  4. Vältige kondenseerumistingimusi . See on koht, kus temperatuuril ladustamisalal lastakse suurel määral varieeruda: Kui õhutemperatuur märkimisväärselt tõuseb, tõmbab suhteliselt külm metall enne selle soojenemist kondenseerumist. Üks võimalus selle vältimiseks on hoida tööriistu soojendatud anumas. Näiteks on tavaline jätta 20W valgusti või mõni muu seade püssi seifi põhja sisse. (Seifid ei ole tavaliselt õhukindlad, kuid see tagab, et seifi sisu on alati veidi soojem kui ümbritsev õhk.)

WD-40 on enamasti tavaline lahusti (väljamõeldud nimi mineraalpiiritusele), mitte petrooleum. Re. kerge kaitsekiht ja silikooni mainimine: silikooni sisaldaval asjal puudub viimistluspindade ristsaastumise ohu tõttu puidutöötlemisseadmete või tööriistade ümber koht.
@Graphus - eemaldas just selle apokrüüfse viite petrooleumile WD-40-s. (Kui see * sisaldaks * head kogust raskemat süsivesinikku, töötaks see tõenäoliselt kauem!) Täname, et osutasite sellele.
* "Kui see sisaldaks head kogust raskemat süsivesinikku, toimiks see tõenäoliselt kauem!" * Selleks on 40. versioonile lisatud viimane koostisosa (vaseliin / vaseliin). Kui seda kasutati rooste inhibiitorina, milleks see tegelikult väidetavalt välja töötati, oli palju olulisem karvkate, kui nendel päevadel tavaliselt järele jäeti, see, nagu seda kavatseti kasutada, ja selle karvkatte paksuse korral toimib see samuti nagu Boeshield, kuid õlise pinna hinnaga. Nad said sellest lahti, sest polnud vahet, kas Atlase rakettide nahk oli rasvane :-)
#14
+1
picciano
2015-06-19 07:09:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proovige Ballistol

Algselt mõeldud tulirelvade kaitsmiseks ja hoidmiseks, see sobib metalltööriistade ja käepidemete kaitsmiseks väga hästi.

@rob See pole reklaam. Olen toodet kasutanud, see töötab hästi ja on küsimusele hea lahendus. See on minu esimene postitus siin puidutöötlemisel, kuid olen teistel SE saitidel väga aktiivne.
aitäh toimetuse eest! Ma kahtlustasin, et see oli legitiimne postitus pärast eilset teie võrguprofiili vaatamist, kuid pärast teie redigeerimist tundub see teistele reklaamidele vähem reklaamina. Jällegi tere tulemast saidile.
#15
+1
keshlam
2015-10-08 00:17:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks odder-ettepanekutest, mida olen näinud: naftapallid sahtlites. Naistepallid töötavad peamiselt gaasist välja ja kuna aur on õhust raskem, peaksite teoreetiliselt üles kerima aurukihiga, mis tõukab õhu ja hapniku teelt välja.

Teiselt poolt , see on üsna vastik kraam, eriti kui teie töökoda on halvasti ventileeritud.

Viskamine lihtsalt tähelepanekuna, mitte soovitusena.

#16
+1
Hotrodmonkey
2015-03-18 02:55:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lee Valley müüb kuivatusaine, mille saate oma tööriistadega kappi panna.

http://www.leevalley.com/US/wood/page.aspx?p=59367&cat = 1,43456 b> Roostetamine algab siis, kui õhuniiskus ulatub 40% -ni. Õhukuivatis ei kaitse mitte ainult teie käsi-tööriistu, vaid ka kõiki muid tööriistu. Selle mudeli ostsin Amazonist:

http://www.amazon.com/gp/product/B00AU7GZXE/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

#17
  0
aaron
2016-12-12 20:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

rooste vältimise esimene samm on tööriistade puhtana hoidmine. Nii puhas kui võimalik, vältides vähemalt tolmu / puiduosakeste kogunemist. Puit hoiab niiskust ja metallilähedane niiskus jõuab lõpuks läbi kõigi orgaaniliste kattekihtide. Sel põhjusel hoian kõiki oma tööriistu kapis.

#18
  0
Alexander Gruber
2019-03-12 08:30:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on olnud väga õnne Glide-cote kasutamisel. Üldiselt on see mõeldud lauasaagide jaoks, kuid ma kasutan seda käsitööriistadel, mida riputan oma välistingimustes (kaetud, kuid niiskuse kontrollimata). Tundub, et kolm kihti teevad trikki mitu kuud, eeldades, et seda kasutatakse harva

Olen suur pooldaja või kasutan vaha või vahapõhiseid tooteid (õlide ja määrdete asemel) roostekaitsena nii raua- kui ka teraspindadel ning arvatavasti põhineb vaha Glide-cote. Ma ei tea, mis on selle üldine jaemüügihind, kuid kindlasti on odavamaid viise kaitsva vaha määrimiseks ^ _ ^


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...