Küsimus:
Millal on projektis kõige parem kasutada ahjus kuivatatud vs õhukuivatatud või rohelist puitu?
rob
2015-03-18 11:09:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ahi kuivatatud puitu soovitatakse tavaliselt puidutöötlemisprojektide jaoks, kuna see on stabiilsem kui roheline ja õhku kuivanud saematerjal.

Teisest küljest on mulle öeldud, et ahjus kuivatatud puit on treipingi jaoks halb tegelikult on roheline puit treimiseks kõige parem.

Õhku kuivanud saematerjali peetakse toimivaks, kuid võib-olla mitte millekski ideaalseks.

Kas see võtab selle üsna kokku või on seal muid rakendused nagu nikerdamine, milles teatud niiskustaset on ideaalne? Kas on mingeid juhtumeid, kus õhukuivatatud saematerjali eelistatakse nii ahjus kuivatatud kui ka haljast puidust?

Kaks vastused:
bowlturner
2015-03-18 17:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Roheline - väga lõbus pöörata ja see on nagu või vormimine, aga mida rohelisem see on, seda tõenäolisemalt saate kuivades pragusid ja võib-olla veidi kõverduda. ehitusprojektide jaoks (raamaturiiulid, lauahooned jne) on roheline värv kohutav valik, välja arvatud juhul, kui puidu kuivamisel on teil konkreetne mõju.

Ahi (kiire ahi) - väga kuiv ja stabiilne, hea ehitusprojektide jaoks, treipinkidel kõvem ja nõuab rohkem teritamist. Ahjukuivamine on ka puitu aluskonstruktsioonil raske, kahjustades seda ja see ei kesta nii kaua kui õhukuiv (aeglane ahju) puit.

Õhukuiv / aeglane ahi - võtab palju kauem, et olla ehitusprojektide jaoks kasutatava niiskusesisalduse juures, kuid pööramiseks on palju stabiilsem kui roheline ja mitte nii tugevalt peitlitel. Mööbli jaoks on see kõige parem, kuna sellel ei ole ahju kiirest kuivatamisest põhjustatud kahjustusi ja see on palju stabiilsem kui roheline puit.


Kui ütlen, et ahju kiire kuivatamine, siis viitan sellele kaubanduslikud süsteemid, mis kuivavad saematerjali väga kiiresti (mõne tunniga).

Ahi aeglane kuivatamine viitab minu päikeseahju taolisele. Päeval kuumeneb, eraldades niiskust. Öösel on puidu keskosas oleval niiskusel võimalus kogu puidu ulatuses ühtlaselt hajuda. Selle tulemuseks on ühtlasem kuivamine ja puidu aluskonstruktsioonidele väiksem koormus. Suurem osa minu puidust on õhkuivatatud ja siis viimistlen selle päikesepõletusahjus, et see jõuaks 10% (või vähem) niiskusesisalduseni.

BrownRedHawk
2015-03-18 17:05:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on täpselt õige. Ahjus kuivatatud puit on tavaliselt hinnatud selle stabiilsuse ja ehituse osas. See võib olla eelistatav tükitöös, mis lamineeritakse või muul viisil kokku liimitakse, kuid kui see on liiga kuiv, võib mõnikord isegi liimi niiskus põhjustada turset ja vajada täiendavat kuivamisaega.

Eelistan tavaliselt keerake õhku kuivanud puit sisse. Sellel on tavaliselt kõige vähem väändeid, eriti kui lõigatud otsad olid vahatatud või muul viisil tihendatud. Töötasin tavaliselt puiduga, mis oli aeglaselt kuivanud ja koor veel peal. See oli ideaalne pööramiseks. Niiskus oli umbes 12% - 14%. Mul oli kõige mugavam olla.

Enamik mulle tuttavaid suuri purke kuivatatakse õhus ja seejärel uuesti saagitakse paremini hallatavateks tükkideks. tehnikad rohelise puidu muutmiseks OOTADES, et see kõverdub ja väändub, ning tehes seda nii, et see ei lõheneks. Need olid kõige kaunimad orgaanilised tükid.

Igasugusel puidul on plusse ja miinuseid, kuid leian, et niiskusesisaldusega võrreldes on piiravaks teguriks kannatlikkus ja kindel käsi. Iga puutükk tuleks valida rakenduse / projekti jaoks.

Soovin teile palju õnne ja suuri hakkepuuhunnikuid.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...