Küsimus:
Kuidas riiulite ehitamisel rööpad ja piirded ruudust välja jäävad, mõjutab riiuli joondamist?
Peter Grace
2015-03-21 02:54:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olin eelmisel õhtul poes ja tegelesin ehitusliku saematerjali (2x4-ga) riiuliga. Kui kinnitasin paneeli külge teist stiili, märkasin, et kuigi ma olin mõõtnud, kuhu riiulid peaksid riiulite kinnitamiseks kinnituma samal kõrgusel, et tegelik laud oli sellest punktist vähemalt poole tolli kaugusel kõverdunud.

Hüppasin nurka ruudu ja märkasin, et kui sundisin tahvlit asendisse, mis minu mõõtmise järgi oli tuleks kinnitada, et nurk oli väga ruudust väljas. Kui kinnitasin selle asemel laua sinna, kus see loomulikult puhkas, oli see pärast pingutamist peaaegu täiesti kandiline.

See pani mind mõtlema, kas riiulisõlme ehitamisel on olulisem, et mu riiulid oleksid samal kõrgusel , või on olulisem, et rööbaste liides piirdega oleks ruudukujuline? Plaan on kruvida MDF-leht igale rööpatasandile.

Lisasin äsja küpsetatud eskiisi, et illustreerida oma ehitamist. Palun vabandage halbu eskiisioskusi.

Picture of shelf in question

Kaks vastused:
#1
+4
Hotrodmonkey
2015-03-21 22:10:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehituskvaliteetne saematerjal võib olla üsna halb. Pööraksin erilist tähelepanu freesimisprotsessile ja teie tööriistade (st piirdeaedade) kalibreerimisele:

tavaline freesimisprotsess :

 1. Jointer:

  • Näo liigend üks nägu
  • Servaliigend üks serv

Teie nüüd on tahvlil puhas 90-kraadine nurk. Kontrollige seda plaadist allapoole mitmes kohas.

 1. Höövel:

  • Asetage höövli võrdluspinnale üks ühendatud servadest (alt)
  • Tasandage järk-järgult soovitud paksuseni, veendudes, et vuugiserv oleks höövli võrdluspinnal õiges suunas.

Te nüüd peaks olema puhas 90-kraadine serv ja kaks paralleelset külge.

Kontrollige keerdumist.

 1. Lauasaag

  • Asetage lauale üks paralleelsetest külgedest ja asetage teadaolev hea 90-kraadine serv vastu aeda
  • Ripige viimane serv laiuseks

Peaksite olema nii ruudukujuline kui ka paralleelne kõigil neljal äärel. Ristlõige pikkusele ja peaks olema ruut kõigil kuuel küljel.

Mõõtmise osas:

 • veenduge, et arvestaksite tera laiust
 • Veenduge, et tera kummalgi küljel lõpeb teie märkide lõikamine - olge järjepidev.

Võite kaaluda, kas te ei peaks mõõtma, kasutades vahetükki (näiteks vana jäägid) ), mis on lõigatud soovitud mõõtmeteni.

Ainult lisamärkus. ... Ole ehitusliku saematerjaliga valiv. Otsige hunnikust väikese väändumisega tükke, nii saate suurema tõenäosusega tahvli, mis on väärt freesimist.
Sel juhul olin valiv, kuid see kuivas vibuks, kui saematerjal vajus projekti lõpuni.
#2
+3
dfife
2015-03-22 19:19:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tagasi oma algse küsimuse juurde:

See pani mind mõtlema, kas riiulisõlme ehitamisel on olulisem, et mu riiulid oleksid samal kõrgusel või on olulisem, et rööbaste liides piirdega on ruut? Plaan on kruvida MDF-leht igale rööpatasandile.

Minu vastus: vajate mõlemat. Oletame, et teil on tahvel, mis on kummardunud ülespoole ja siis allapoole (vaadake allolevat pilti woodmagazine'ist). Oletame, et teete laua otsad sahtliga samale kõrgusele (st keskel on rohkem tühimikku). Noh, nüüd on teil ülaltoodud sahtli joondamisel probleem, sest nüüd on selle keskel vähem ruumi ülaltoodud sahtli jaoks. Võib-olla on teil õnne, et kummardub ainult ülemine rööp. Noh, nüüd on teil ülemise osa asetamisega raskusi. Näiteks kui see on laua osa, ei asu laua pind rööbaste vööri tõttu tasasel kohal.

enter image description here

Lahenduseks on tahvli liitmine enne selle installimist. Teen seda kogu aeg ehitusliku saematerjaliga (nt kui ehitan poemööblit). Kunagi ei saa usaldada, et see on täiesti ruudukujuline / tasane / sirge servaga (või mis puutub sellesse, mis tahes saematerjalist).

Loodan, et see aitab.

Jah, mul on mõni hiljuti kätte saadud liitmik, mul pole aimugi, miks ma saematerjali esimesena ei ühendanud ja lennukiga ei teinud, aga arvasin, et arvasin, et see on keldri riiulid, keda see siis huvitab? Kuid teate, et nende loomingu struktuuriline usaldusväärsus peaks alati hoolima. Aitäh.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...