Küsimus:
Mida ma saan teha, et lintsaega lõikamisel triivi kaotada?
JohnFx
2015-03-19 20:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin hiljuti oma esimese lintsae ja armastan selle mitmekülgsust kõverate lõikude tegemiseks isegi paksust puidust. Kuid kui tegemist on olukordadega, kus mul on vaja täpselt sirget joont, näiteks saematerjali uuesti saagimiseks ja spooni lõikamiseks, siis leian, et isegi aiaga on väga raske, eriti väga paksu või väga kõva puiduga, et mitte triivi sirgjoonest eemal.

Millised on statsionaarsel lintsael triivimise vastu võitlemise strateegiad?

See on suurepärane küsimus, et "kurgu" võimalikult väike hoidmine on minu ainus trikk, mida olen proovinud. Ma tahan ikkagi oma piirdeaia osta.
Olen näinud mõnda YouTube'i videot, millel on sellel teemal palju nõuandeid ja palju nõuandeid. Tundub väga levinud küsimusena. Lootsin, et hea vastuste kogumine tõmbab saidile liiklust pärast selle avalikuks tulekut.
Panin sel põhjusel oma lintsae ära. Ma lihtsalt eeldasin, et see on katki. Suurepärane küsimus.
Seitse vastused:
#1
+18
dfife
2015-03-19 20:52:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim asi, mille olen leidnud, on terav tera, millel on 3 hammast tolli kohta. See on Michael Fortune'i soovitus (puidutööstuse kaastöötaja). Varem väntasin oma saelehe pinget nii, et see peaaegu klõpsatas. Kuulasin lõpuks shoptalki otseülekannet (FWW podcast) ja nad ütlesid, et 3 TPI tera lahendab 90% triiviprobleemidest. See toimis nagu võlu!

Nii et enne kallite pingutite ostmist investeeriksin odavasse 3 TPI terasse ja vaataksin, kas see töötab.

Lisaks sellele vaataksin Michael Fortune videot lintsae häälestamisest väga täpsete lõikude tegemiseks.

#2
+15
rob
2015-03-19 22:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Terav 3 või 4 TPI tera on parim, mida proovida. Abi võib olla ka aeglasemast etteandemäärast, kuid kui teie tera hõõrub puitu piisavalt kiiresti ja piisavalt kaua, et tekitada märkimisväärset hõõrdumist, võib liiga aeglane söötmiskiirus põletada.

Kui olete ostnud hulga kõrge TPI terad pärast avastamist, et suurem hammaste arv annab sageli puhtama lõigu, võite mõelda, miks madala TPI terad üldse olemas on.

Miks on aeglasem etteandekiirus ja madal TPI tera võib kaotada tera triivi? Paljudel juhtudel on tera triivimise, põletamise ja mis tahes tüüpi saega sidumise lihtne seletus see, et teral pole kuhugi minna .

Võib-olla olete märganud, et teraga on suurel hambalugemisel on järelikult ka väiksemad, madalamad söögitorud; ja madala hammaste arvuga teral võivad olla väga suured ja sügavad söögitorud.

Bandsaw blades with different tooth counts

Lõugad on tera funktsiooni seisukohalt kriitilisemad kui enamik inimesi aru saab. Kui olete puidu ära lõiganud, peate selle teelt välja viima, et saaksite oma järgmise viilu võtta. Kui tera hambad tükeldavad materjali kiiremini, kui söögitorud suudavad materjali ära vedada, surutakse see materjal kokku nii, et see ei saa enam kokku suruda, siis hakkab see terale tagasi suruma. Siinkohal järgib tera vähima vastupanu teed, mis sageli tähendab triivimist ühele või teisele küljele, kus materjal on vähem tihendatud ega suuda anda tera edasiliikumise vastu nii palju otsest vastandlikku jõudu. Paksemat materjali lõigates vajate jäätmete ära viimiseks sügavamaid söögitorusid.

Mattias Wandelil on suurepärane visuaalne seletus ja lisatud video pealkirjaga Lintsae uuesti sulatamise füüsika, kuid samad põhimõtted kehtivad mis tahes tera puhul.

Kui teil on pärast terava 3–4 TPI tera proovimist endiselt probleeme tera triivimisega, on suurepärane video Alex Snodgrass, kes demonstreerib, kuidas oma saega ja juhendeid õigesti seadistada.

#3
+10
datUser
2015-03-19 22:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lintsae häälestamine on kindlasti kunsti ja teaduse võrdsed osad. Seal on mitmesuguseid lintsaage ja enne raskete lintsaagidega tegelemist (st uuesti saagimist) käin tavaliselt kogu sae üle, et veenduda tera, juhikute ja rataste õiges seadistamises.

Kuid kui ma üritan hoida surnud sirget joont, on õige tara hädavajalik. Enamik tehaseaedu on sellised, mis sarnanevad lauasaega. Need asuvad kuskil 4–6 tolli kõrgusel ja on sama pikad kui saelaud. Harva on see õige lintsae piirdeaed, mida kasutada laua jalgade ümbersuunamiseks või tühjendamiseks.

Sisestage uuesti saetud aed

enter image description here

Tavaliselt kasutan sirgjoonte hoidmiseks seda tüüpi tara. Uuesti saetud aia eeliseks on selle üks kokkupuutepunkt. Enamikul lintsaagidel on magusa koha etteandenurk, kus tera kipub kõige paremini lõikama. Harva on see risti sae lauaga. Kujutage ette, et vaatate lauale ülevalt alla, mõnikord kipub saag sööma väikese nurga all. Tara, mis seda ei mahu, paneb tera pinge alla ja põhjustab tera kummardumise või triivimise, isegi kui puit on aia külge kinnitatud.

Uuesti saetud aed võimaldab teil palju paremini korrigeerige etteande nurka ja annab sirgjoonest kinni hoidmisel kokkuvõttes suurepäraseid tulemusi.

On hea, kui teil on paar neist erineva kõrgusega. Kui saagite uuesti 6 "8" või isegi 12 "plaate, seda kõrgem on uuesti saetud aed, seda parem. Keskenduge, kui hoiate lauda vaba käega lameda vastu saematerjali ja söötke plaati tõukepulga abil. nagu see fotol olev tüüp;).

Miski ei vea hästi häälestatud lintsaega (tõsiselt), kuid see konkreetne raketis viib teie sae hea joone hoidmisel uutele tasemetele.

Kas ei oleks ka soovitav langetada juhtrullid lõikatava tüki kohale? Sellel pildil olev vaba tera kogus on minu jaoks üllatav.
Absoluutselt. Tahtsin pilti aia stiilist. Ja ausalt öeldes on see üks natuke väikesel küljel. Ma võin jahtida paremat pilti :)
Võib-olla tasub lisada vastusesse märkus (kommentaarid võivad kaduda) juhendi langetamise lisakasude kohta.
#4
+6
ratchet freak
2015-03-19 21:06:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kergendage etteandesurvet ehk ärge suruge puidule nii kõvasti.

Triiv on põhjuseks, kuna tera kinnitub koorma all. Näete, et venitades linti 2 punkti vahel ja avaldades survet ühele servale, pöördub see hõlpsasti külili.

Terav tera ja suur tera kiirus aitavad selles palju.

#5
+5
glw
2015-03-22 01:56:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on see, mida ma uuesti saagimiseks valmistasin. See algab vineeritükiga, mille kinnitasin oma varude lauale. See on mitra gabariit, mille kasutasin teiselt vanalt lintsaelt. Iga kord, kui tera vahetan, sepistan vanametalli käsitsi uuesti (paar tolli - mitte lõpuni), et teha kindlaks, mis on "triivimisnurk". Tõstan siis selle mitra gabariidi ja sobitan selle puiduga, mida ma veel hoian, ja sobitan seega selle nurga. Saan siis lihtsalt kõik tükid aiani kinni hoida ja kasutada lintsaega, nagu võiksin kasutada lauasaega. See töötab minu jaoks paremini, kuna suudan hoida lõiketüki üsna tasasena ja nõuda saemärkide välja saamiseks vähem hööveldamist. Tavaliselt tasandan need märgid käsitsi, nii et mulle meeldib saada lõik võimalikult tasaseks, et vältida liigset lennukit. Aed ise võib küll pisut pikem olla, kuid kui selle tegin, panin uuesti päris lühikesi asju (mul pole lauasaagi). Vajadusel saan selle lihtsalt kõrgema vastu asendada.

enter image description here

#6
+1
user1330
2015-10-30 14:21:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proovige tera reguleerida nii, et see lõikuks lõikurilõigetega, siis reguleerige piirde lesti piluga .... tõenäoliselt ei juhtu ... kui ei, siis reguleerige aia tera triivi jaoks . Isiklikult, kõige paksema kui 3/4 puhul ei kasuta ma aia üldse. Lihtsalt märkige joon ja lõigake see. Kui mul oleks suur 18-tolline lintsaag, kaaluksin kõike väga hästi kohandada, kuid praegu on joone lõikamine sama kiire.

#7
  0
user1430
2015-11-30 20:35:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See, mida teete, töötab hästi, kuid pärast esmast reguleerimist ei peaks olema tara nurka vaja reguleerida, kui lintsaag on hästi häälestatud ja tera jälgib korralikult. Jälgimise õigeks saamine võib olla veidi keeruline, kui teie BS-rattad kasutavad krooniga rehve, kuid mikromeetri abil on tera täpselt keskele paigutatud. Kaks erinevat viisi sarnase tulemuse saamiseks.

Mulle meeldis teie abiaed, mis hõlbustab aktsia tara külge sekkumiseta kinnitamist. Suurepärane idee!

Suur aitähSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...