Küsimus:
Kas ma saan vabalt hõljuva otsaga puidutükki auruga painutada?
drs
2015-03-19 21:24:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen tegelenud puidust hokikepi loomisega. Hokikepi tera vajab kerget kõverat ja paindub selle külge.

Mul on püsti pandud väike aurukast ja olen loonud sellesse erineva pikkusega hammastega ase. Pärast puidu aurutamist asetan selle puuri, sulgen hambad ja lasen sellel päev või paar istuda. Hammaste tekitatud kõverus on kõverikus palju ülepaisutatud, kui mul vaja on, ja kui ma selle otsast eemaldan, ketrab tera natuke tagasi. Kuid aja jooksul jätkub tera sirgendamine. Umbes nädala pärast on see peaaegu originaalse sirgjoonelisuseni.

Enamikul aurupainutusega rakendustest, mida olen näinud, on painutatud puidu mõlemad otsad fikseeritud, nii et kuigi puit tahab tagasi kevadet, võib see 't.

Kas on võimalik puidutükki aurutada, et see jääks painutatud, ilma et tükki mõlemad otsad kinnitataks? Kas kogu puit aja jooksul sirgub, kui ta üksi jääb?

Teha 2-käepidemega hokikepp? :)
üks vastus:
#1
+8
Doresoom
2015-03-19 21:31:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks viis selle vastu võitlemiseks on liimida mitu vormi peale aurutatud kihti. Põhimõtteliselt valmistate kohandatud kõvera vineeri. Sisemised pinged hoiavad tooriku deformeerumist selle algkujul.

Tage Fridil on suurepärane raamat vormimisest, spoonistamisest ja viimistlemisest, mis käsitleb seda teemat põhjalikult.

(Mul pole seost Tage Fridiga ja tema kirjandusega, välja arvatud mitme tema raamatu omamine.)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...