Küsimus:
Millised metsad sobivad ammoniaagiga hästi?
Jon
2015-03-19 20:52:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mulle meeldib veerandsaetud tamme traditsiooniline välimus ja patina viimistlus, mis saavutatakse puidu gaasistamisel ammoniaagiga. Kas on veel metsi, mis reageerivad hästi ammoniaagiga gaasistamisel? Kui on, kas saaksite öelda, mis on selle mõju?

üks vastus:
#1
+8
Doresoom
2015-03-19 21:03:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ammoniaagi aurutamine toimib reageerides puidus olevate tanniinidega. Seetõttu annavad kõrge tanniinisisaldusega liigid kõige dramaatilisemaid tulemusi. Üllataval kombel on selle teema kohta olemas täieõiguslikud uurimistööd paberid (PDF).

Selleks, et teha kindlaks, millistes metsades on palju tanniinisisaldust, on lehtpuidel tavaliselt suurem tanniinisisaldus kui okaspuudel . Samuti võite otsida metsa, millel on loomulik kollane, punane või pruun varjund, kuna need värvid on puidu tanniinide tulemus. Mõned näited kõrge tanniinisisaldusega puiduliikidest on tamm (ilmselgelt), pähkel ja mahagon.

Hea kommentaar, @Doresoom. Samuti võite leotada mis tahes puutüki tees (või milleski muus tanniinirikkas) ja anda sellele parema tanniinitaseme. Olen seda männi ja pappeliga üsna edukalt teinud.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...