Küsimus:
Kas peaksin väliskonstruktsiooni ehitamisel kasutama survetöödeldud saematerjali või midagi sellist nagu seeder?
warren
2015-03-18 00:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehitan oma terrassile pergola (~ 10'x10 ') (ja kavatsen ehitada vaatetorn hoovi välja), kuid enne selle ehitamist tahan veenduda, et kasutan parimat võimalust saematerjal.

Kas peaksin sellises rakenduses kasutama survetöödeldud saematerjali? Või on midagi seedri sarnast parem? Kas peaksin kaaluma mõnda muud alternatiivi?

Ma arvan, et see küsimus võib enne vastuse laiendamist vajada veel üksikasju: Mis on projekti ulatus? 8 ', 10', 16 '? Millist struktuuri plaanite? Sindel katus? Kiigele riputada?
@BrownRedHawk - pergola on suurusjärgus ~ 10x10. Vaatetornis pole veel kindel
Ma sain algselt valesti aru. Nägin "vaatetornit" ja erutusin.
@BrownRedHawk - vaatetorn on keerulisem (ja seega ka edaspidi) projekt :)
Kolm vastused:
#1
+6
keshlam
2015-03-18 01:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui see on pinnasega kokkupuutes või osaliselt maetud ega asu toidutaimede läheduses, minge PT-ga; see kestab tõenäoliselt mitu korda kauem. Kui see on kõrgema klassi ja kuivab vihmahoogude vahel, sobib seeder tõenäoliselt suurepäraselt.

Pange tähele, et tänapäeval on ka teisi alternatiive - mõned troopilised lehtpuid on mõõdukalt taskukohased ja väga vastupidav putukatele ja mädanemisele. Näen, et verandatekkide jaoks on kasutatud üsna palju Ipe-d, osaliselt seetõttu, et see on ka väga kõva puit - nii tihe, et see vajub vette, mis on üks põhjus, miks seda mõnikord nimetatakse raudpuuks . Hoiatus: ipe kulutab saelehed kiiresti (soovitatav on karbiid) ja mõnel inimesel tekib saepurule allergia. Ma oleksin natuke rohkem valmis oma köögiviljade läheduses ipe pakkuma kui samaväärsed kogused PT-d, kuid seda tuleks siiski kontrollida; kõike, mida vead ja seened ei söö, tuleks käsitleda kui potentsiaalselt inimestele mürgiseid ja ma pole kunagi kuulnud, kui palju ipe ümbritsevasse pinnasesse leostub.

(Märkus: see küsimus kattub osaliselt koduarenduse aruteluga aadressil diy.stackexchange.com. Sealsed inimesed võivad teile anda numbrid selle kohta, kui kaua PT-i aedikud kestavad vs seeder.)

Väidetavalt on Port Orfordi seedripuul (mis on tegelikult küpress) maapealses kokkupuutes hea vastupidavus ja seda koristatakse USA loodeosas ja ka mõnes teises maailma osas.
Piirdepostide kohta sain nõu, et selle rakenduse jaoks oleks pt seeder kauem ... vähemalt mulle pakutavat seedrit 50–10%, sama hinnaga. Teisest küljest näeb mu ülejäänud seedriaed vähemalt 20 aastat hea välja ja majale mõjuvad seedri raputused tunduvad täiesti õnnelikud. Tööriistad ja puit ülesannete täitmiseks.
Ma ei ole eksperdi lähedal, kuid tahan lihtsalt mainida, et survetöötletud saematerjali "hoidmise tase" on palju. Osaliselt maasse maetud postituse jaoks soovite vist otsida ** "maapealset kontakti" **. Ma ei usu, et keskmine PT saematerjal suures kastipoes sobib maapinnaga kokkupuutumiseks. [Viide 1] (http://www.finehomebuilding.com/2015/01/07/whats-the-difference-pressure-treated-lumber) [viide 2] (http://wooditsreal.com/2017/05/ 02 / mida tähendab maapinnakontakt /)
#2
+2
BrownRedHawk
2015-03-18 00:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on suurepärane küsimus (IMO). Olen töötanud paljude selliste projektide kallal. Ma arvan, et näiteks pergola jaoks oleks seeder suurepärane valik. See on suhteliselt kerge, kergesti töödeldav ja ilusa ilmaga.

Töödeldud rõhk on suurepärane, kui see pole nähtav. Ma leian, et see ei määri ega tihenda erakordselt hästi, kuid on siiski tugev ja usaldusväärne. Mõelge nööridele ja taladele.

Kui olete nõus veidi rohkem kulutama, on mahagonist üks ilmastikukindlamaid JA tugevamaid metsi. See on saadaval mitmel erineval kujul. Olen isegi kasutanud insenertehnoloogilist 4x4 postitust, mis koosnes vähemalt 15 tükist / ribadest, mis on kokku lamineeritud. Need olid tihvtidega sirged ja kui te seda ei otsiks lõigatud otsast, ei teaksite, et need pole tahked mahagonid (mis oleks olnud naeruväärselt kallid.

On ka mitmeid suurepäraseid süsteeme, mis on tegelikult juhtumid, kus ümbritsege teist struktuuri. Mõelge 4x4 puidu välimusele, ilma raskuse ning võimaliku kummardamise ja väänamiseta.

#3
+2
Steven
2015-03-18 00:58:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et vastus on: "see sõltub sinust" ja "see sõltub". Kõigil materjalidel on plusse ja miinuseid. PT saematerjal on odavam kui seeder, kuid seeder näeb parem välja (IMO) ja lõhnab mõnusalt. Seeder tuhmub aja jooksul, samas kui komposiitmaterjalid võivad paremini vastu pidada. PT saematerjal nõuab kaetud kruvisid ja komposiitmaterjalid vajavad mõnikord spetsiaalseid kruvisid. Teised metsad võivad vajada peitsimist ja pitseerimist, samas kui seeder on mädanemisele loomulikult vastu.

Paljude stsenaariumide korral kasutaksite mitut materjali. Võtame näiteks teki, kõik tugipostid ja talad on tavaliselt PT, kuid tekk võib olla seeder või mõni muu materjal, näiteks komposiitplaat.

Peate arvestama kulude, saematerjali saadavusega, eeldatav pikaealisus ja teie oskused, kuna osade materjalidega on keerulisem töötada või need vajavad spetsiaalseid tööriistu.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...