Küsimus:
Ohutus Tasmaania mustpuu töötamisel
Monty Wild
2015-03-18 03:53:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kuulnud, et Tasmaania mustpuudel on mürgiseid saepuru. Kui toksiline see saepuru on ja milliseid ettevaatusabinõusid tuleb sellega töötamisel rakendada?

Veebisaidil http://www.wood-database.com/wood-articles/wood-allergies-and-toxicity saab Austraalia Blackwood (sama asi) neljast tähest kaks!
Kaks vastused:
#1
+7
bowlturner
2015-03-18 18:17:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saepuru on tervisele väga kahjulik. Ümber hõljuvatest väiksematest bittidest (eriti lihvimisel) muutuvad väikesed osakesed, mis toimivad täpselt nagu asbest, nad võivad sattuda alveoolidesse ja neid kahjustada. Nii et just tolmumaski ja / või hea tolmu kogumise süsteemi omamiseks on hea põhjus.

Paljudel metsadel on toksiline lisaks saepuru füüsilisele ohule. Üldiselt, mida tumedam või aromaatsem puit, seda rohkem kemikaale võib teie kehaga reageerida. Pähkel on täis looduslikke herbitsiide ja pestitsiide ning need ei tee kehale head. Mõned on lihtsalt allergilised reaktsioonid, nii et mõned inimesed kannatavad ja teised mitte.

Walnutil ja teie Blackwoodil on vastavalt puidu andmebaasile link saltface lisatud kommentaaridesse 2 tärni. Kreeka pähklit kasutades oleksin väga kõhklev, kui kasutaksin 3 või 4 tärniga puitu ilma väga heade ettevaatusabinõudeta!

Olles kasutanud kolmetärnipuitu (vt minu vastust), on teil õigus: see on üsna karm ja ma ei tee seda enam kunagi. Aga! Pean kõigepealt oma varudest lahti saama;) Vanaisa ütles, et nägin poest sisse tulles välja nagu ebola töötaja.
@DanielBall jah, ma lugesin seda, panin mind närvi. (Ma olen see, kes andis teile +1) :)
#2
+4
Daniel B.
2015-03-22 17:08:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegelikult on võimatu öelda. Võite olla allergiline puidu suhtes, mida teine ​​inimene pole. Enamiku metsade jaoks on nad veidi rohkem kui kerged ärritajad. Pähkel ei häiri mind näiteks, kuid Wenge paneb mind puhkema kohutava lööbe kujul, mis sarnaneb mürgise luuderohuga, mis kestab nädalaid. Minimaalselt peaksite kandma tolmu maski mis tahes puidu jaoks. Mul läks wenge'iga nii halvasti, et kannan alates 3m täissuuruses näomaski respiraatorit ja neopreenist kinnastega tyveki kapuutsiga ülikonda. Sa ei saa tegelikult teada enne, kui oled kokku puutunud, ja reguleerige oma kaitsevahendeid vastavalt sellele, kui teil on reaktsioon. Pange tähele, et mõned metsad ei pruugi esimesel kokkupuutel reaktsiooni põhjustada, kuid süvenevad, seda rohkem te nendega töötate.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...