Küsimus:
Millistes olukordades kasutaksin lintlihvijat võrreldes juhusliku orbiidiga lihvimismasinaga?
Peter Grace
2015-03-19 07:28:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on nii lintlihvija kui ka juhuslik orbiidilihvija. Olen avastanud, et kui olen töötanud oma viimistlustehnika täiustamise kallal, lähen sageli juhusliku orbiidiga lihvimismasinale üle kõigi muude lihvimisriistade.

Ma olen uudishimulik, kas lintlihvija on konkreetselt kasutatav mida see paistab silma, kuni see on töö jaoks tõhusam tööriist kui juhuslik orbiidil töötav lihvija?

Viis vastused:
#1
+11
Jon
2015-03-19 12:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mulle meeldib lintlihvmasin, kui mul on vaja mõni materjal nagu näiteks värv eemaldada, minu arvates lõikab see paremini. Orbital, mis mulle peenema lihvimise jaoks meeldib, pakub palju suuremat kontrolli.

täpselt. Lintlihvmasin on parim, kui peate tõesti materjali eemaldama. Mitte ainult värv, vaid meenuvad sellised asjad nagu suuremad pinna ebatasasused.
Jah, lintlihvmasina kasutamine "viimistluseks" on nagu napalmi kasutamine terrassil sipelgate vabanemiseks.
#2
+5
Maxime Morin
2015-03-19 17:57:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt kasutan oma vöölihvmasinat suurte pindade jaoks, kus on vaja eemaldada palju materjali, näiteks ebaühtlane biskviidi vuuk. Kui aus olla, siis kasutan seda ka siis, kui minu kannatlikkus on otsakorral ja orbiidi- või 1/3 lehe lihvimismasin pole piisavalt kiire ...

Kuigi see pole tegelikult puidutöötlemisega seotud, leidsin vöö lihvmasin on põrandakatte paigaldamisel tõesti kasulik ühtlase aluspõranda osa tasandamiseks. (Näiteks kahe vineeri või OSB lehe ebaühtlase vuugi lihvimine.)

Lehtpuu võib mõnikord ROS-i maha raputada isegi madalama teraga. Kui teete põrandakatteid kas paljaste puitmaterjalidega või kaitsekihtide eemaldamiseks, on lintlihvmasin õige tee.
#3
+3
bowlturner
2015-03-19 17:25:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leian, et kasutan oma vöölihvijat üha vähem. Ma kasutan seda tõesti ainult siis, kui mul on vaja eemaldada palju materjale, olgu see siis viimistlus või kare.

Kuid isegi seal, kui ma lähen alla 100 liivani, kasutan pärast seda oma juhuslikku orbiiti.

Samuti leian, et orbiidil on rohkem kontrolli ja ma ei pea sellega kogu aeg võitlema.

#4
+2
Matt
2015-03-19 19:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et lintlihvmasin sobib hästi suuremate tükkide jaoks, eriti pikkade, näiteks plankude ja laudade jaoks. Ma kasutasin seda laudade puhastamiseks kaubaalustest, mille ma lahti võtan. Käed alla on palju kiirem. Peate lihtsalt olema eriti ettevaatlik, et mitte liiga kaua ühes kohas viibida (lihvimine on üldiselt selline, nagu ma arvan, kuid mida kiirem on tööriist, seda suurem on oht.) esineda sama kiirusega. Ideaalis kasutan oma orbiiti väikeste tükkide jaoks, mis pole mitte tasased või raskemini ligipääsetavad. Näiteks on toolid ja linnumajad. Ma kasutan seda ka kogu aeg puidu servade puhastamiseks, et luua pehme kõver, mis peaks olema kõva nurga all, mis tekiks pärast 90-kraadist lõikamist.

#5
+1
J. Hanson
2017-05-25 20:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

90% oma viimistlustöödest kasutan ka juhuslikku orbitaallihvijat.

Ainus kord, kui kasutan lintlihvmasinat vs orbitaallihvmasinat, on mul siis vaja :

PALJU puitu eemaldage tõesti kiiresti
Suurte puidutükkide puhastamine või
Suurte tükkide lamestamineSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...