Küsimus:
Millal peaksin kasutama Jointerit ja höövlit?
JohnFx
2015-03-19 20:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen puidutöötlemises üsna uus ja hakkan oma poodi just elektritööriistadega varustama. Üks valdkond, mis mulle segaseks jääb, on liitmiku või höövli kasutamise juhtum.

Mõlemal tööriistal näivad olevat väga sarnased võimalused ja need võivad teatud töödel üksteist ilmselt asendada. Mul on piiratud eelarve ja ruumi. Nii et pean seadma esikohale, kas hankida höövel või liitmik. Mitmekülgsus on selles otsuses kindlasti esmatähtis.

Selleks, et vastus oleks kasulik mitte ainult minu olukorrast, otsin vastust, mis võtaks iga tööriista jaoks kokku, milliste ülesannete jaoks need sobivad, milleks ülesanded, mida saate nendega mõistlikult hallata, ja ülesanded, mis pole lihtsalt soovitavad / võimalikud.

Samuti on teretulnud kõik muud juhised vastuses nende kahe tööriista vahel otsustamiseks.

Viis vastused:
#1
+22
dfife
2015-03-19 20:21:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Höövlit kasutatakse kahe serva paralleelseks muutmiseks, samas kui sirget või lamedat pinda. Oletame, et teil on kõverdatud laud (oletame, et see näeb otsast lõpuni välja nagu banaan). Kui lasete selle läbi höövli, siseneb see banaanina ja väljub banaanina. Ühendusmasin aga raseerib banaani tükid vähehaaval maha, kuni see tuleb lapik.

Kui teil on aga üks tolli paksune laud külg ja teisest küljest 1/2 paks, EI tee see läbi ühenduskoha plaadi kahte külge võrdseks. Vaadake allolevat pilti:

enter image description here

Nii et vajate mõlemat. On olemas viise, kuidas plaati lamedamaks hööveldada, kuid ma arvan, et pole võimalust plaadi külgi joontega paralleelseks muuta.

Redigeerimine Piiratud eelarvega pole ilmselt halb mõte otsida liideseid / höövleid (nt https://www.grizzly.com/products/ G0675). Ühte lõikepead kasutatakse nii hööveldamiseks kui ka vuukimiseks - see nõuab lihtsalt mingit reguleerimist. Ma ei tea, kuidas seda kohandamist tehakse, sest mul pole seda. (Ma sain neist teada alles pärast seda, kui ostsin nii liistu kui ka höövli).

Muuda 2 Siin on video, mis näitab, kuidas tahvlit höövliga katta: http://www.finewoodworking.com/workshop/video/a- höövelkelg-saematerjali freesimiseks.aspx. Ehitasin selle rakise tegelikult juba enne, kui ostsin oma liitmiku ja leidsin, et see on nii tülikas, et ostsin just ühendaja. (Kuigi ma kasutasin sel ajal igavaid nuge, mis muudab laua läbipääsu kelgust peaaegu võimatuks, ilma et see libiseks.)

Veel paar võimalust:

 1. laske saematerjali pinnal sirgendada saematerjali. Nad teevad hästi tööd, kuid kui teete head mööblit, siis ärge oodake, et teie tükk oleks täiesti kandiline.

 2. Pange oma materjal pinnale käsilennukiga. See on pikk protsess (ja üsna tüütu) ning töö tegemiseks võimsa hea käsilennuki hankimine võib teile üsna palju maksma minna.

Head punktid banaanipuu ja õhtuse paksuse kohta.
Ma arvan, et minu vastuse ja @FreeMan's, vahel olete päris kaetud.
Täname risttõmmise skeemi eest. Inimesed peaksid vaatama FineWoodworkingi videot, et näha lõime, mis kulgeb pikisuunas ja on laineline (üles ja alla) kogu laua pikkuses. Videotava rakise lame põhi vastab höövlite tasasele lauale, nii et saate ülemise külje puidu eemaldada geomeetrilises tasapinnas, mis on pardal kogu laua pikkusega laua pinnaga. Siis saate lihtsalt lauda ümber lükata ja lennukit uuesti rakendada. http://imgur.com/a/Xz0eM Siin on sarnane video, mis näitab sarnaselt kõverdatud tahvlit: http://www.finewoodworking.com/2016/07/27/turn-your-planer-into-a-jointer
#2
+17
FreeMan
2015-03-19 20:22:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Höövel
  • tagab, et puidutüki 2 vastaskülge on üksteisega paralleelsed
  • töötlevad üldiselt laiemaid puutükke
  • ei ole sobiv tööriist 'laia' x 'õhukese' laua kitsa serva töötlemiseks (mõtle riiulitele), kuna selle kaudu ei saa ohutult toita kõrget kõhna puidutükki
  • lubada tehke ebaühtlane laud ühest otsast teise ühtlase paksusega *
 • liitmik
  • tagab, et puutüki 2 kõrvuti asetsevat pinda on 90 ° nurk üksteise suhtes (eeldades, et piirdeaed on seatud 90 °)
  • saab üldiselt hakkama kitsamate (kuni 6 ") puidutükkidega (märkus: tööstuslikes mõõtmetes vuugid võivad olla 12" või suurem, kuid $$$$$)
  • saab muuta puidutüki kaks vastaskülge paralleelseks, viies puidu sama külgneva külje vastu aeda ja ühendades küljed paralleelseks. (see võib võtta natuke tööd ja kergendust)

* laenatud Dfife'i vastusest

Kuidas viimane osa töötab (paralleelsed näod)? Mõlemast küljest kolmnurga suhtes risti ei piisa, hea kiil on ka see.
Siit ka sulgude kommentaar selle punkti lõpus. Tõenäoliselt peaksin selle siiski täielikult eemaldama. See kõlas hästi, kui ma esialgse vastuse paugutasin!
Ah, nii et mõtlete täiendavate mõõtmiste ja mõne rakise / aluspinnaga?
Seda ma tõesti mõtlesin. Pole kõige suurem müügiargument ...
#3
+4
Jon
2015-03-19 20:31:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen nõus, et teil peaks olema mõlemad. Kuid kui oleks eelarve ja ruumi kaalutlusi, läheksin koos jointeriga. Liitmik võimaldab teil saada need täpsed pinnad puidu ühendamiseks. Höövel seevastu on silumis- / suurustööriist ja paljusid sellega, mida sellega teed, saab teha veel natuke küünarnäärmega, kasutades höövleid ja lihvides. Sageli saavad ostetud saematerjali spetsiaalsetest nimmetest hoovides ostu höövli abil.

#4
+2
Steve Scott
2015-03-22 03:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Juba juba postitatud headele vastustele lisan selle lihtsalt: liitmik võib anda tahvlile täiesti sirge serva, mis on oluline esimene samm tahvli täpseks laiuseks ja pikkuseks lõikamisel. Sirge, vuugiserv kulgeb lauda laiuse lõikamisel piki lauasaagi riputusaega, saades vastassuuna, mis on samuti sirge ja paralleelne esimesega. Ristlõikamisel hoitakse vuugiserva mitra gabariidi või ristlõikekelgu vastu, mis aitab tagada, et värskelt lõigatud ots on ruudukujuline - 90 kraadi laua pika servani.

Ei tohiks alahinnata seda, kui oluline on luua täiesti sirgeid laudu. Märkimisväärne osa puidutöötlemisest hõlmab rakiste ehitamist ja kuna rakised on edasise töö võrdluspinnaks, peavad need olema võimalikult täpsed. Liituja võib olla erinevus eduka projekti ja pooleldi lõpule viidud projekti vahel, mis hõlmab palju sõimu ja sõimu.
#5
+1
glw
2015-03-25 18:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nõustun väitega, et aktiivne puidutöötleja võiks tõesti kasutada nii pühendunud liitmikku kui ka pinnahöövlit. Kuid mul on ainult väga väikese tööpinna tõttu pindhöövel ja olen liitmiseks käsitsi tööriistadega hakkama saanud.

Selle põhjuseks on asjaolu, et suurem osa minu tööst hõlmab tüüpilisi plaate, mis on 3 / 4 "paks ja paar tolli lai. Serva ühendamiseks juhin Stanley # 7 käsilennuki üle ääre (seda käsitasandi pikkust nimetatakse" jointeriks "- ma arvan, et see on 20 tolli pikk).

Kui mul on vaja üht nägu lamedamaks teha (mis on väga haruldane - ainult siis, kui mul on töötlemata saetud laud), siis saan selle ikkagi käsilennukitega tasaseks. Kasutan kombinatsiooni Stanley # 5 ja ülalnimetatud nr 7. # 5 on varustatud teraga, mis eemaldab puidu agressiivsemalt.

Üks kord, kui mul on vaja kasutada ristlõiget ruudukujulise ristlõike tagamiseks (näiteks mitme tüki liimimine) kandilise voodiposti tegemiseks), kasutan ikkagi käsilennukeid ja saan selle lihtsalt nii lähedale kui võimalik. Kontrollin tihti ruuduga. Minu voodiprojektis ei olnud kunagi nii tähtis, et saan nurga täiuslikuks t; kui asjad olid koos, sulgusid lüngad hästi.

Kui oleksin olnud pühendunud ühendaja, oleks olnud tore ja insenerina oleksin end hästi tundnud, kui mul oleks 90-kraadised täiuslikud nurgad, kuid lõpuks läks hästi, et olin lihtsalt lähedal .See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...