Küsimus:
Kuidas vältida ketassaega lõikamisel vineeri rebenemist?
Blue Ice
2015-03-17 22:12:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Märkus. See küsimus suleti duplikaadina, kuna nii vineeril kui ka spoonil on ketassaega lõikamisel sarnased probleemid. Loodetavasti võivad mõlema küsimuse vastused aidata.

Ketassae kasutamisel leian sageli, et rebin vineerilehe alumise ääre pärast selle lõikamist üles. Tavaliselt on minu tera hea 1/2 tolli madalam kui vineeri põhi ja kasutan 24-hambalist tera. Kas peaksin üle minema peenemate hammastega terale? Või peaksin tera kõrgust muutma?

enter image description here

samad võtted [selles küsimuses (dupe?)] (http://woodworking.stackexchange.com/q/2/20) aitaksid
Hmm, jah, see tundub duplikaadile väga lähedal ...
Me võime soovi korral sulgeda. Ma arvasin, et see oleks piisavalt erinev erinevate materjalide, erineva saelehe jne abil. Kuid ma arvan, et ka teise küsimuse muutmine kanoonilisemaks muutmine ja selle küsimuse märkimine dupeiks võiks olla hea mõte.
Teist küsimust ei pea tingimata muutma (ja ma ütleksin üldiselt, et ei peaks, välja arvatud, kui ma ei tea, kas privaatseid beetasid tehakse niimoodi teisiti). Küsimused ei pea olema täiuslikud duplikaadid; see küsimus jääb lõppude lõpuks teise küsimuse suunajaks.
Niikaua kui vastused teisele küsimusele kehtivad, sulgete selle duplikaadina, sellel on osuti teisele ja jätate kommentaari, selgitades, et vineer ja spoon on üsna sarnased ja kehtivad samad võtted - bingo.
Kõlab hästi. Sulgen selle kui dupe.
Kolm vastused:
#1
+6
rob
2015-03-17 22:59:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vineeri rebenemise kõrvaldamiseks on palju võimalusi. Mõned on lihtsad võtted, mida saate konkreetsetes olukordades rakendada, ja teised vajavad täiendavaid materjale või tarvikuid.

 1. Pange "hea" pool allapoole.
 2. Kui lõikate läbi Korraga 2 või enamat vineeritükki, kihistage need nii, et "head" küljed ei oleks ülevalt ega altpoolt väljapoole suunatud. (Pange tähele, et kui lõikate paksu virna, peaksite kasutama vähemate hammaste ja sügavamate söögilaudadega tera, vastasel juhul võib teie tera seonduda või põletada.)
 3. Kasutage nullkliiriga sirgjoonelist juhendit (aka "omatehtud rööpsaag").
 4. Teipige enne lõike tegemist üle lõikejoone.
 5. Enne ringikujulise lõike tegemist skoorige lõikeliin kasuliku noaga. saag.
 6. Enne läbilõike tegemist tehke ketassaega väga madal lõiketükk.
 7. Kasutage väga teravat tera, millel on palju hambaid (näiteks 60 või enama hamba jaoks). 7-1 / 2 "ketassaag).
 8. Asetage ohvrimaterjali tükid vineeritüki üla- või alaossa piki lõikeliini.
 9. Lõigake kõigepealt jämedateks mõõtmeteks. , seejärel puhastage null-kliirensiga kurguplaadiga lauasae lõik
Kas mõni neist näpunäidetest sobib ka käsitsi ristlõike tegemiseks? (teipimine, löömine, peene hamba tera jne).
Jah, absoluutselt. Teipimine pole nii levinud, kuid kindlasti võiksite seda teha. Nagu mootorsaelehtede puhul, on ka käsisaed ristlõikega ja raiutud sordid ning lõiketeral on erineva geomeetriaga peenemate hammastega rippsaag. Käsisaagimisel on väga levinud tehnika "noaseina" loomine märgistamisnoaga skoorimise teel, seejärel peitliga V-lõike tegemine. http://www.popularwoodworking.com/woodworking-blogs/editors-blog/an-intro-to-marking-knives-part-one
#2
+5
cathode
2015-03-17 22:14:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peenemate hammastega tera kasutamine aitab oluliselt, kuid enne lõikamist võite lõigatud joone kohal kasutada ka kleeplinti. Lisaks, kui teil on mõni ohvripuu tükk, mille võite lõike alla panna, aitaks see ka rebenemist vältida.

#3
+3
Joe
2015-03-17 22:26:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lisaks suurepärastele katoodi soovitustele on Wood Magazine mõnede tehnikate kohta kena selgitus.

Eelkõige:

 • skoorige joonejoon. Tehke üks ülimadal lõik, kus lõikate pealmise kihi (kus toimub killustamine), mis aitab killustumist kontrollida, ja tehke siis teine ​​lõik ülejäänud puidust.
 • Toetage saagist kas mööda külge või altpoolt (ohvripuu tükiga, millele viitab ka katood)
 • Kinnitage puidutükk oma sae alusplaadile ("king"), et vähendada vineerist eraldumist.
Ma ei mõelnud isegi kinga peale! jah, midagi sellist, nagu kodukeskustes müüdavad 1/4-tollised melamiiniga kaetud MDF-lehed, sobib selliste ajutiste või viskavate seadmete valmistamiseks suurepäraselt. Põhimõtteliselt peaksite ketassae pärast selle kinnitamist kinga materjalist läbi laskma. olemasolev alusplaat. See annab teile "tühimikuga" pesa, millest tera välja ulatub. Kuid minu kogemuse kohaselt rebivad ketassaed nii ülalt kui ka alt välja, nii et see pole ideaalne lahendus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...