Küsimus:
Siledate tüüblite kasutamine
Michael Karas
2015-03-18 20:09:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaubanduslikult saadaval olevad tüüblid on välispinna ümber spiraalse soonega. Kui oluline see soonimine on?

Seda tuleb kasutada juhul, kui kasutatakse tüüblite valmistamiseks siledaid tüüblivarusid. Kas peaks alati ostma kaubanduslikud sooned või kas DIY siledad pulkad on sama head?

Kaks vastused:
#1
+6
bowlturner
2015-03-18 20:37:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pulkade soonte peamine põhjus on liimi kleepuva pinna suurendamine. Saate palju rohkem pinda, mis annab suurema sidumisjõu. Minu tüüblitel on sirged jooned.

Ka pikkade tüüblite lõikamine tihvti suuruse järgi on hea. See sõltub osaliselt sellest, kui palju jõudu vajate ja sama efekti saamiseks võite sageli lisada täiendava tüübli.

Täpselt nii. Tuvi kasutamise peamine põhjus on "pika teraga kokkupuutepinna" loomine, kuna otsatera ei kleepu hästi. Sooned võimendavad seda efekti oluliselt.
Ma jälgin seda osa, mis käsitleb soone, mis lisab rohkem pinda, samuti rohkem liimi pinda, mis lisab tugevust, kuid nende kahe tavapärase tarkuse vahel on hüpe, kus ma eksin. Olen aru saanud, et liim ei lisa täiteainena toimides jõudu ja lõpuks täidaks liim lihtsalt tüüblis olevaid soone, välja arvatud juhul, kui teil õnnestus sobiva augu sisekülje ümber teha ka ideaalselt paaruvad sooned. Kas teate mõnda uuringut, kus tõestatud soontüüblitega on tugevamad vuugid kui siledatel tüüblitel?
#2
+2
rob
2015-03-19 05:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tõenäoliselt pole sellel suurt vahet, kuid ma arvan, et see sõltub ka teie rakendusest. Kui teie liiges peab vastu pidama suuremale nihkejõule, eeldaksin, et siledad tüüblid on pügamise vastu veidi tugevamad, kõik ülejäänud on võrdsed. Kui teil on üks tüübel, mis peab vastu pidama pöörlemisjõule (näiteks nupus), on võib-olla parem soontega tüübel (näiteks tallatud vs kiilas rehvid). Kui vuuk peab taluma tüüblipikkust tõmbe- või riisumisjõudu, ei pruugi erinevusi üldse olla, kuid ma eeldaksin mõnevõrra, et soontega tüüblühendus oleks nõrgem, kuna liim eraldi ei ole hea täiteaine sooned on lihtsalt avatud ruum, ilma paarituvate pindadeta.

Olen alati arvanud, et soonega tüüblid on lihtsalt kujundatud nii, et neid oleks lihtsam sisse suruda. Sooned tagavad tüüblite ja seinte vahelise kokkupuutepinna vähenemise auk ja samal ajal pakuvad need kanaleid üleliigse liimi jaoks, kui te ei puurinud auku tüüblist veidi sügavamale. See tähendab ka seda, et te ei saa õhukindlat tihendit, mis suruõhu ja / või liimi tõttu tüüblit väljapoole surub.

Teisest küljest on võib-olla soonega tüüblid veidi liiga suured ja need deformeeruvad aukude sees, nii et need jäävad kogu aeg kokkusurutud ja tihedalt liibuvad. Kuid sama hõlpsalt võiksite sile tüübi abil liibuda.

Ma arvan, et teil on mõte liimi pääsemise kohta. Mul on olnud probleeme siledate tüüblitega, mis toimivad kolvina augus, kus selle taga kinni jäänud liimi tõttu oli võimatu tüüblit korralikult istutada. Mitmel juhul pidin kasutama habemenuga ühel pool tüüblit soone lõhestamist või tihvti lihvimisega ühte külge.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...