Küsimus:
Millal, kui üldse, on elektritööriistadega kindaid kasutada ohutu?
rob
2015-03-17 23:21:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei kasuta elektritööriistade kasutamisel kindaid, kuid tean mõnda inimest, kes seda teevad - näiteks kui käitate ruuterit kahe käega (mitte ruuteritabelis). Kas see on ohutu ja kui jah, siis milliseid muid elektrilisi tööriistu on kindadega ohutu kasutada?

See on suurepärane küsimus. Saiti vaadates näib see küsimus olevat algajale üks kasulikumaid küsimusi.
Kolm vastused:
#1
+29
Doresoom
2015-03-17 23:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõiki tööriistu, mis pöörleb, tuleb kindlasti kinnastega vältida. Tööriistad kindade kasutamise vältimiseks kindlasti sissetöötamisel:

 • treipingid
 • ketassaed (sh lauasaed, raiesaed ja radiaalsed käsisaed)
 • lintsaed
 • Marsruuterid
 • Hööveldajad
 • Puurpressid
 • Loend jätkub ...

Kindad võivad anda teile vale turvatunde. Nad kaitsevad teid lõikamise eest vähe ja kujutavad endast suurt ohtu, kui jääte tööriista külge kinni ja haarate oma käe sisse.

Ainus tööriist mu pealaest, mida ma teen Kaaluge, et kinnaste kasutamine oleks orbiidil töötav lihvimismasin, kuna see võib aidata vibratsiooni neelamisel ja lihvimismasin ei kujuta endast suurt ohtu teie käe kallal. Kui vajate minimaalset kaitset kildude eest, võiksite proovida nitriil- või latekskindaid, mis enne käest tõmbamist lõikuvad / murduvad.

Lisaks kinnastele võivad ohuks olla ka järgmised elektritööriistade ümber:

 • rõngad
 • kellad
 • pikad juuksed
 • lahtised riided
 • lipsud

Parim viis oma käte kaitsmiseks on olla väga tahtlik iga sae ümber tehtava liigutuse suhtes ja hoida käed terast eemal, kasutades tõukepulka või tõukeklotsi. Kui teie tehtud lõiked on lihtsad sirgjooned, hankige mitra gabariit, mis libiseb mööda enamikus saelaudades olevat mitra pilu.

Lisage puurpressi sellesse loendisse. Mulle ei meeldi isegi pikad varrukad elektritööriistade ümber.
Toetan seda vastust 100%. Ohutus on võtmetähtsusega ja enamik kindaid ei kaitse teid kiire, pöörleva lõikuriga (või pööramisel sarnase esemega) elektritööriista eest. Lisan ka iga kord, kui kasutate kuumutatud / avatud leegi tüüpi tööriista, et mitte kanda sünteetiliste kangastega kindaid, kuna need võivad teie nahka kuumutada, sulada ja kleepuda, halvendades põletust (küsige minult, kuidas ma tean). Hoiatusena võiksite igal ajal tegeleda kiiresti liikuvate killude või naha lõikamiseks piisavalt kareda ja pinnaga pindadega, kasuks võib olla õhuke, kuid sitke kindapaar.
Lisasin riiete nimekirja "lipsud", mis võivad masinatesse kinni jääda. Võib arvata, et enamik inimesi teaks, et puidupoes lipsu ei kanna, aga ma olen seda näinud :)
Täname põhjaliku vastuse eest. Nagu te mainisite, arvan, et enamik inimesi, kes kannavad elektritööriistade kasutamisel kindaid, ei tee seda selleks, et end elektritööriista eest kaitsta, vaid pigem selleks, et kaitsta end kildude eest või vähendada vibratsiooni või saada toorikust paremini haarduda. nad toidavad seda läbi.
Kanga lauasaega imemise oht on väike: https://www.youtube.com/watch?v=UeQzIzj3j_Q
@antony.trupe Hea teada, et keegi tegi tegelikult katseid. Kuid mul on oma garaažis piisavalt palju muid tööriistu (puurpress, üks), mis võiksid tekitada probleeme vabade rõivastega, mida ma arvan, et ma siiski väldin. Lisaks näib, et videos kasutatud kangas on üsna kerge . Tahaks näha sama katset nahaga.
Minu kahtlus on, et nahk käituks sama. Materjal "imetakse sisse" ainult siis, kui tera pole materjali lõikamiseks piisav. See ei tähenda, et peaksite laskma riietusel lõigata piisavalt lähedale: ilmselgelt ei ole see rõiva heaolule hea.
Ainus kord, kui olen kindaid soovitanud, on käte lõikamiseks materjali käsitsemine. Kuid isegi siis mitte kunagi eespool nimetatud elektritööriistade ümber.
#2
+11
jpa
2015-04-21 18:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On üks juhtum, kus on ohutu ja kasulik kasutada kindaid elektriliste tööriistadega: kui tööriist on piisavalt nõrk, et peatuda, kahjustamata teie kehaosi.

Näiteks kasutan lõikekindlaid kindad Dremeliga nikerdades. Otsa on piisavalt terav, et nahk läbi lõigata (isegi üsna halvasti), kuid mootor on piisavalt nõrk, et kinnasele vastu minnes seiskub.

Sama kehtib paljude detailseteks töödeks kasutatavate elektritööriistade kohta. Ka väikeste osade detailide kallal töötamisel võib olla raskem käte ja lõikuri vahel piisavat vahemaad hoida, sel juhul on lisakaitse üsna kasulik.

#3
+4
Netduke
2015-04-23 19:25:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõned kindad on mõeldud töötamiseks kindla elektritööriistaga, näiteks mootorsaekindad. Sellistel juhtudel on OK kasutada neid kindaid koos vastava tööriistaga.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...