Küsimus:
Kuidas ketassaega või saagtera teritada
Matt
2015-03-21 23:53:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sain kasutatud käepideme ja pole kindel, kui kaua see teenuses oli. Ma ei taha lihtsalt 12-tollist tera osta, sest need võivad olla kallid. Lõppkokkuvõttes pean ühel hetkel selle ostma. Kõnealune tera näib olevat liiga suurte näpunäidetega, mis viitavad sellele, et võiksin failiga nende juurde minna.

Kas ma peaksin mingil põhjusel seda tegema? Näiteks tõhusus või veelgi olulisem ohutusprobleemid?

Kui ma saan seda teha, kas on mingit tehnikat tera ümber käimiseks?

Küsimus Kuidas ma tean, et on aeg ketassae tera asendamiseks? ütleb mulle, kas mu tera on tõesti tuhm.

Ükskõik, mida teete, pole peitel selle töö tööriist. Teravam kivi või viil sobiks paremini.
Oh jumal .... kirjutasin peitli ..... mõtlesin faili. Ma isegi ei tea, kuidas ma sellel peitlit kasutaksin.
Kui ma veel ühte sae hooldusega seotud küsimust kommenteerisin, usuvad inimesed sageli, et nende saeleht on tuhm, kui tegelikult see on määrdunud. Puhastage seda mõne lahjendamata lihtsa rohelisega. Laske sellel veidi seebis imbuda, seejärel kasutage vana hambaharja, et nende hammaste külge tõepoolest pääseda. See aitab!
Vabandust, mõnikord on kuuli hammustamine ja lihtsalt hea saelehe ostmine ainus sobiv vastus. Kõik allpool toodud lahendused, välja arvatud spetsialisti hankimine, võtavad nii palju aega ja Matthaissi puhul võivad vajalikud tööriistad maksta sama palju kui uus tera, kui teil neid veel pole. Kui hoiate tera õlitatud, kestab see teid aastaid ja aastaid, ostke lihtsalt 12-tollise sae jaoks Diablo 80T.
Nende terade professionaalne teritamine ei ole mõistliku hinnaga - umbes 35 dollarit, iirc - ja enamikku saab mitu korda uuesti teritada. Võttes arvesse karbiidhambad - ja asjaolu, et proffid suudavad uue hamba sisse keevitada, mida sa kindlasti kodus kaaluda ei taha - arvan, et see on hea tehing. Mõni tihe lihvimine teritamiste vahel _ võib_ väärib kaalumist, kuid arvestades tänapäevaste hambaharjumiste keerukust, pole ma kindel, et prooviksin seda.
... _valgus_ lihvimine. Ikka pole kindel, miks nad ei luba meil kommentaarides kirjavigu parandada, kui me neid kohe ei taba ..
Seitse vastused:
Michael Karas
2015-03-22 02:48:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt nurgasaagil või katkestussaagil leiduv 12-tolline niitersael näeb välja selline:

enter image description here

Saelehe hambad on karbiidmaterjal, mis on väga kõva. Te ei soovi viile nendele hammastele viia, kuna need tapavad teie faili väga kiiresti.

Seda tüüpi saelehed on viimastel aastatel tohutult populaarsust kogunud, kuna kõvadus karbiidmaterjal aitab sael pikka aega serva hoida. Seda tüüpi saelehtede teine ​​omadus on nende abil saavutatav äärmiselt sile lõik. See sile lõikamine on võimalik karbiidiotsade täpse lihvimise tõttu tootmise ajal.

Ma ei soovita seda tüüpi terasid käsitsi teritada, kuna on selge võimalus, et käsitsi teritamise tulemuseks on hambakujud, mis pole kogu tera ulatuses täiesti ühtlased. hamba kuju, pikkus, servanurgad ja laius mõjutavad otseselt seda, kui sujuv ja kena lõikamine on võimalik tera.

Nii leidke kogenud professionaalne sahateritaja, millel on vajalikud elektriveski seadmed, mille tulemuseks on peaaegu tehases samaväärne teritustöö karbiidist otsaga saelehel. Enamikku seda tüüpi terasid saab vähemalt korra või kaks uuesti teritada, kui pole hammustusi, mis oleksid lõhenenud, katki või puudu.

glw
2015-03-25 17:50:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on üks alati huvitava Mathias Wandeli meetod. Jig summary Mathiase siga

See on huvitav rakk. See vastus oleks _palju parem, kui lisaksite mõne pildiga väikese kokkuvõtte.
See näeb välja nagu raadioga ühendatud saeleht. Lühike selgitus aitaks kindlasti.
@Caleb, on üsna kindel, et "raadio" on tegelikult toiteallikas. [Siin on tüübi kirjutis rakisele] (https://woodgears.ca/table_saw/sharpening_jig.html). Kirjutuses ütles Mathias, et see toimis tema nõmedate terade jaoks rahuldavalt, kuid tõenäoliselt jätab ta oma kenad terad professionaalselt teritama.
FreeMan
2015-03-22 02:14:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nõustun Doresoomiga, selle ründamine peitel ** rikub ainult mõlemad tööriistad. Tõenäoliselt võiksite tera käsitsi teritada koos terituskivide kogumikuga. Kuid kui te ei oska teritada midagi lihtsat nagu nuga või peitel, ütleksin, et teie parim valik * oleks kaasaegsete kohalike kollaste lehtede kontrollimine nuga / saeteritaja teie piirkonnas ja hankige seal pakkumine. Seejärel võrrelge seda uue tera hinnaga.

* Oma tööriistade teritamise õppimine on hõlpsasti teostatav ja see on väga väärt oskus, mida õppida. Ma lihtsalt ei usu, et ketassaepeaga õppimine annaks esimese hea kogemuse.

** Nagu kommentaarides märgitud, mainiti algses küsimuses a peitel tera teritamiseks. Sellest ajast alates on see uuendatud failiks .

Oh jumal .... ma kirjutasin peitli ..... ma mõtlesin faili. Ma isegi ei tea, kuidas ma sellel peitlit kasutaksin.
Meil kõigil on neid hetki, miks ma selle üldse kirjutasin See on ok.
Nelstaar
2015-03-25 14:27:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proovin John Heisz meetodit teemantfailiga, kui minu saelehte kasutatakse.

Video link siin enter image description here

See tundub väiksema lihvimise jaoks otstarbekas. Teisest küljest, kui võrrelda aega, mida täielik teritamine võib võtta, minu aja väärtust ja professionaalse töö maksumust ...
ratchet freak
2015-03-22 03:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Terasest otsaga terasid saab teritada, puudutades hamba ülaosas asuvat dremeli tööriista.

Peamine on ülaosa lihvimine, kuni esiserv on jälle terav. See ei võta palju.

Saate seda teha ainult nii mitu korda, kuni näpunäited langevad liiga palju ja söögitorud on saepuru ära viimiseks liiga väikesed. Siis on uue tera aeg.

Madala hambaluguga saelehtedel on ka tahapoole suunatud hammas, mis on mõeldud liiga sügava hammustuse vältimiseks, võib-olla peate ka need maha lihvima.

Ma oleksin ettevaatlik, kui lööksin seda Dremeliga lihtsalt materjali kiiruse tõttu, mida saab ühega eemaldada. Harjutamise ja ühe või kahe rakiga võiksin arvata, et see võiks olla päris tõhus, kuid usun, et meie OP ei taha kuluda mitme tera rikkumise arvelt, kui ta oma käsitööd õpib.
WhatEvil
2015-04-08 13:54:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ausalt öeldes pole see asi, mida ma prooviksin ise lahendada. Teil on raske hambaid ühtlaseks muuta, kui te ei tee mingit spetsiaalset ja keerukat raket, mis tõenäoliselt pole vaeva väärt, kui te pole eriti raske kasutaja ja peate tera teritama umbes iga nädal . Ma ütleksin, et see on ebatõenäoline, kuna töötan suures tisleritöökojas, kus valmistame sadu lehtpuidust aknaid ja uksi ning tõenäoliselt muudame / teritame oma ristlõike-, nurgasaega ja saelehti ainult iga paari kuu tagant. > Ma tean, et minu piirkonnas on teritusteenuseid, mis teritavad ketassaega saelehti umbes 10 dollari ekvivalendi eest. Minu silmis on see hind igati väärt - neil on spetsiaalne varustus spetsiaalselt ketassae terade teritamiseks ja see annab terale täiesti teravad ja ühtlased servad.

See on hea nõuanne, kuid ma ei näe siin tegelikult midagi, mis erineb aktsepteeritud vastusest.
Eric Blaise
2015-07-23 00:50:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii nagu kõik teised räägivad, ärge minge sellele peitliga. Peitel pole selle töö jaoks tõhus vahend. Kui teil on juurdepääs masintöökojale, teevad nad seda teie eest peaaegu tasuta. Sae ja peitli huvides ärge tehke seda, mida soovitate, kui te ei pidanud silmas viili ja ütlesite ekslikult peitlit.

Ma tegin selle vea ja parandasin selle märtsis ...


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...