Küsimus:
Kuidas halvasti kulunud käpa teritada käsitsi?
SQB
2015-03-18 02:14:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korjasin kohalikust säästukauplusest paar kätt. Mõned neist on heas korras, kuid mõned neist on halvas seisukorras ja neid oleks pidanud juba ammu teritama.

Olen YouTube'is näinud paari juhendavat videot, kuid nendes on kenad puhtad käised mis vajavad lihtsalt väikest puudutamist. Kas halvasti kulunud käpa teritamine on käsitsi teostatav? Või peaksin ma neid lihtsalt viskama või hoidma neid ringi, kuni saan mehaaniliste vahendite kätte?

viige nad teravustamiseks professionaali juurde.
Kolm vastused:
#1
+6
ewm
2015-03-18 02:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hoidke neid! või saatke need mulle :) Paljud inimesed väidavad, et vanemad käikud töötavad paremini kui uued. Vana kära päästmiseks on vaja teha mõned täiendavad sammud.

Eemaldage rooste, rämpsu jms. Seejärel veenduge, et terituskivide abil oleksid lamedad tagaküljed lamedad (kui kõnealustel torgastel on seljaosa).

Kui lõiketera on hakitud, peate serva ühtlaselt tagasi lihvima, kuni laast on kadunud.

Ärge unustage uurida haru sisekõverat; ebaõige teritamine või kuritarvitamine võib siin leiduvate defektide kõrvaldamiseks nõuda libisemiskivide kasutamist.

Siinkohal saate tööriista serva riietada ja teritada, nagu teeksite uue.

#2
+4
jbord39
2017-01-10 07:05:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma lihtsalt läbisin väga sarnase protsessi. Ostsin craigslistist hunniku vanu Miferi (Hispaania) torte. Üritasin neid kividele kaldu tõmmata, kuid teras oli liiga kõva ja paks ning võttis lihtsalt liiga kaua aega. Pärast umbes ühe tunni möödumist ühel peitel otsustasin veskile minna. Võite teha peaaegu sama asja käsitsi, kuid see võtab lihtsalt palju kauem aega. Teie aja jaoks on ilmselt seda väärt, et kulutada 50 dollarit 6-tollise pinkiveski peale. Enamikul on mõlemal küljel ratas (te ei vaja seda rada) ja võite selle asendada 6-tollise lapiga või muuga lihvimisratta tüüp. See muudab nikerdamisel iga 15–20 minuti tagant kordategemise palju kiiremaks.

Õnneks ei olnud neil pinda roostetanud. Punane rooste on see, mida tasub jälgida, kuna see võib tähendada tera sügavamaid auke, kui võite arvata. Sellisel juhul võite metalli mõlemalt poolt maha võtta, kuni loodetavasti leiate kiviveskist puhta keskme. Pidin seda tegema vana höövliteraga, mis mulle hiljuti kingiti ja muutis selle kahesuunalise peitliga.

Kui teil pole pindmist roostet, soovitan algse seadmiseks kasutada pinkiveskit. kaldus. Hoidke tera külgsuunas ja pöörake käepidet nagu kruvikeerajat, puudutades seda ettevaatlikult veski külge. Ole kannatlik. Mine aeglaselt. Kastke ots pidevalt vette. Kui põletate metalli (hõõrdumise tõttu tekkiv soojus), muudab see värve. Tuju on kadunud ja peate kogu tee välja lihvima.

Nagu allolev pilt:

gouge sharpening

Eesmärk on, et pärast poleerimist oleks kaldus Kaldus alates kaldus algusest kuni lõikejooneni (ahelal on ilmselt kõver, kuid see peaks olema ühest lõikeotsast / kaldus teisest , mitte kaldus algusest terani). See tähendab, et peegelduv valgus paindub minimaalselt ja sarnaneb pigem lameda peegliga. Mida rohkem on peegeldusel painutust, seda rohkem oli kaldserv serva poole painutatud, andes terale rohkem kaneli (või Morani) kaldu. Ehkki seda Morani serva võib teatud olukordades soovida, on see tavaliselt tahtmatult tehtud (halva lameda kaldserva teritamise tõttu juhuslikult õnnetuse korral) kvaliteet nii hea.

Püüdsin seda allpool näidata: bevels

Lisasin pildi, millel on kujutatud teritatavate lehtede viltused. Need ei ole täiesti tasased, kuid on minu jaoks vastuvõetavad:

reflections in gouges

Selle valmistamiseks võite teraviku panna kogu kaldserva tõesti ilmne, kuhu sa lööd. Ausalt öeldes on see igatahes ilmne, kuna veski jätab üsna kursimärgised. Seejärel lööge seda mõne minuti jooksul lihvimisseguga kas rattale või rihmale, vaheldumisi külgedega, kuni tera otsas olev väike traatjälg tuleb lahti.

Mõnikord lihvin otsakorral loputust, kui pesa on kaugel, jättes väga paksu otsa. Seejärel kontrollin lihvimise ajal (nagu ülaltoodud pildil näidatud) pidevalt selle serva paksust, veendumaks, et jahvatan ühtlaselt pikisuuna raadiuses. Eesmärk on lõigata tera kõigil osadel paks paks tuhm punkt üheaegselt läbi, mis tähendab ühtlast lihvimist. Kui ots muutub õhemaks ja õhemaks, on seda üha lihtsam põletada. Kasta see vette iga 1-2 sekundi tagant, tõsiselt !! Imeb metalli kõrvetada muidu hea kaldserva lõpus.

PSA: kaldenurgad, mille ma rattale lihvisin, tekitasid mul halva nahareaktsiooni kogu mu seljas ja suu ümber, kus respiraator oli (imelik). Ma ei tea, kas see oli vanaadiumteras või mis. Kuid lihtsalt peast üles, kasutage pikki varrukaid ja head ventilatsiooni.

Nii et kas mul on õigus järeldada, et teie vastus taandub "ärge tehke seda käsitsi, investeerige pingiveskisse"?
@SQB: Saate seda teha käsitsi, kuid see võtab lihtsalt kauem aega. Vähemalt minu jaoks võtab sama asja käsitsi tegemine kaldus kohta umbes 2-3 tundi. Mul pole siiski ülimadalat killustikku; minu madalaim on ~ 600-kraadine arkansas.
@SQB: See sõltub tegelikult sellest, kui palju torusid on vaja uuesti tasandada ja kui kaua soovite kivi juures veeta. Mul oli 5+ kuristikku, et uuesti tasku teha. Kui veetsin mõned tunnid vaid ühe kurna peal (ja selle edukalt teritanud), hakkasin mõtlema, mida minu aeg väärt on. Eelkõige seetõttu, et kummardumine kivi peal õige nurga hoidmiseks teeb mulle tõesti selga.
@SQB: saate investeerida pingiveskisse, kuid seda pole vaja. Leidke väga jäme teritamiskivi - see võib väga kiiresti palju metalli eemaldada. Paariminutilise tööga eemaldatakse löögid, halvad nurgad jms. Seejärel saate liikuda oma tavapärase teritusmeetodi juurde. Mainin seda ainult selleks, et inimesed ei tunneks, et neil peab veski olema. Nagu paljude asjade puhul puidutöötlemisel, muudab ka täiusliku tööriista olemasolu selle ülesande lihtsamaks ja kiiremaks, kuid on ka muid viise, kuidas kassi nahka saada, kui teil seda täiuslikku tööriista pole.
@jbor39 proovige töötada kõrgemal pinnal (või mõnda muud sarnast reguleerimist); säästa oma selga !! märkus: ma ei ole arst, kuid mul on olnud sama probleem.
@ewm: tänab soovituse eest, et proovin oma pinki kohendada. mainisin küll, et sama meetod töötab kividega, see võtab lihtsalt natuke kauem aega. minu puhul polnud mul eriti jämedat teritamiskivi, nii et kavatsesin investeerida millessegi, ükskõik mis.
#3
+3
BrownRedHawk
2015-03-18 02:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eeldades, et need on suure kiirusega terasest (tõenäoliselt) väga peene faili abil ... Ja palju kannatlikkust saate tööriista ümber paigutada.

Järgige sama sammu ja eemaldage materjal seni, kuni seda pole Enam pole tülitsemist.

Muidu investeeriksin pingil olevasse vöölihvimismasinasse.

Mis on galling? - Olen püüdnud seda leida - parim, mida leian, on alternatiivne õigekirja "galling", mis viitab "kui kaks kokkupuutuvat pinda külma keevitamise tagajärjel haaravad".
Galling nagu nööbid, laastud, kaabitsad
Ma mõtlesin, et mõtlesite "galling".


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...