Küsimus:
Õhtune peegeldusvõime pärast finiši viimistlemist
dfife
2015-03-18 19:39:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paigaldasin hiljuti oma kööki lihunikplokkide tööpinnad. Mitu nädalat tagasi panin neile neli kihti lakki, kuid (nagu alati) lõppesid tolmuotsad. Niisiis lihvisin eile 400 liivapaberiga (kasutades libestina mineraalõli ja vett). See muutis pinna katsumisel väga siledaks, kuid jättis kogu pinna ebaühtlase läike, kuna tolmu otsitud alad (st kõrgemad punktid) olid matid, samas kui praod olid satiinist (läige, mille ma viimistluseks valisin). Tavaliselt lihvitakse seni, kuni läige on ühtlane, kuid ma arvasin, et lisan lihtsalt mineraalpiiritusega (s.o pühkimislakiga) vedeldatud pealmise kihi. Teoreetiliselt peaks teise satiinviimistluskihi pealekandmine peaks muutma läike ühtlaseks.

Kahjuks seda ei tehtud. Vaata allolevat pilti. Miks pole mu pealislakk viimistlust ühtlustanud? Kuidas ma saaksin läike ühtlustada?

Paar asja, mida olen kaalunud.

  1. Pange sära poolläikivaks. Pealiskiht oli teist tüüpi lakk, nii et võib-olla oli aluskarv (tolmust eemaldatud osa) läikivam kui pealmine (lahjendatud) kiht, mis võib põhjustada selle läike mitmekesisuse.

  2. Pange alla läige matiks. Võib-olla on kõige parem viis niisutada kõike tolmu otsaga läikivaks (vastupidistel põhjustel, mis on toodud # 1).

  3. Jätkake mantlite lisamist. See on lõppude lõpuks vedeldatud lakk, mida ma määrin. Võib-olla kulub veel mitu mantlit isegi läikeni.

  4. Elage kaasa :(

Nii et kas teil on ideid?

enter image description here

Võib-olla on probleemiks lihvimine. Liivapaberi pind võib painduda liiga vähe või liiga palju. Kas olete proovinud terasvilla või midagi sellist nagu kapikaabits?
Täname kommentaari eest, @BrownRedHawk. Unustasin mainida, et liivapaberi taga ei olnud midagi muud kui minu käsi, nii et see peaks järgima puidu kontuure. Terasvilla pole proovinud. Ma võiksin selle kaadri anda.
Kui halvimaks stsenaariumiks on mõni teine ​​polüuretaanvoor, annaksin mõnele terasvillale võimaluse. Ma leian, et see mõjutab ühtlasemalt kõiki pindu, kuid ei pruugi olla hea, kui teil on kerge apelsinikoore viimistlus.
Ma proovin seda. (Kuigi ma eeldan, et pealislakk peab kõigepealt täielikult kõvenema, mis võib võtta mitu päeva).
Kaks vastused:
#1
+8
datUser
2015-03-19 18:22:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Viimistlus peaks tõenäoliselt saama oma SE saidi. :) Nalja viskan ainult osaliselt.

Sel juhul peate viimistluse saavutamiseks vastu mitu piirangut, mida ma arvan, et otsite, millest ühtegi ei tohiks pidada ületamatuks.

  1. Tasasus
  2. Saastatus
  3. Voolamine

Kui soovite seda hoida ja proovida saada ühtlast ühtlast viimistlust, vajate hakata tegelikku lakki, mis on praegu leti peal, lamestama, hoolitsedes servade ja nurkade ümber, et viimistlus ei oleks liivane. Enne kui kaalute veel laki lisamist olemasoleva peale, peate viimistluse füüsiliselt tasaseks lõikama, kuna olete õige, tulevased mantlid jälgivad ja suurendavad ainult olemasolevaid kontuure.

Teil on paar läheneb sellele nüüd lakiga.

Lamendamise viimistlusviisid

  1. peeneteraline liivapaber ja lihvimisplokk.

Enamasti ei vaja te liivapaberi varundamiseks tegelikult tegelikku puupakku. Mõnikord saate lihvimistööde, näiteks laki, lihvimiseks mingisuguse jäiga padjaga . Lakid on kõvemad ja kleepuvamad, nii et võiksite valida liivapaberi varundamiseks midagi üsna jäika.

Veel mõned näpunäited. Hankige viimistlemiseks kvaliteetne kleepuv 400–600-liitrine paber. 400 on umbes õige. Kleepuva seljaosaga on see 4 "või 4,5" rullis, saate lihvimise ajal loomingulisemaks ja kiiremini töötada. Mõne päeva pärast kõvenemist võite seda märjalt või kuivalt liivata. Märg on ilmselt viis siia minna. Olge valmis sageli paberile üle minema. See kummeerub ja lõpetab lõikamise, siis on kiusatus lihtsalt tugevamalt lihvida, mis võib põhjustada ebatasasusi ja lihvimist.

Tavaliselt hoian käepärast terava puidust kiilu (pilt 5-kraadise kaldtasandiga, mille laius on 2 tolli), et kraapida oma lihvimisploki / -padja viimistlus, et paberist rohkem sõita. Puidukaabits ei kahjusta paberit nagu metallist tööriist ja sa võid jätkata lõikamist paberi kohta vähemalt kaks korda kauem.

Töötage osadena ja kuivatage pind ning hinnake oma edusamme. Sa tahad viimistlust ühtlaselt tasandada. Ma arvan, et teate, mida otsite, ühtlane sära, mis näitab, et olete orude kõrgpunktid maha raiunud.

Kui lihvite täielikult ühe kihi teise sisse, näete kunagi kummitusrõngaid, mida saab näha õige valguse all. Need ilmuvad viimistluskihtide piirimail ja pole tavaliselt laki viimistluses muretsemiseks vajalikud, kuna lisakihid põhjustavad nende märkamatust.

  1. Kabineti kaabits

Cabinet Scraper

Korralikult teritatud kapikaabits võib paksu lakiga viimistleda imesid. Lisan selle lihtsalt selleks, et teid ahvatleda :). Olen selle tööriistaga loonud peegelkattega polüviimistluse ja palju õnne. Peaksin seda täiustatud tehnikaks ja soovitaksin harjutada, enne kui proovisin olulise projekti viimistlust lamestada. Kuid aeg, mille kraabits aitab teil lihvimisel kokku hoida, on seda väärt kaalumist.

Selle tehnika võti on saada ülimalt peene ja isegi sellele mehele turritada ning tegelikult raseerida viimistlus kergeima survega . Hästi kuivanud lakil mitu päeva saate peaaegu viimistleda vähe lokke. Tuleks jälgida, et nurkadega viimistlusse ei süveneks. (Tavaliselt ümardan kapi kaabitsal nurgad niikuinii just sel põhjusel, ärge unustage.)

Kaabitsa kasutamise miinuseks on keerulisem tehnika, kuid selle õigeks saamine võib säästa tunde. Kaabits ei kummeeru nagu paber ja võib tekitada pinna, mis on kõigist parem, välja arvatud peenem liivapaber. Ma kasutaksin ka ainult lakiga viimistletud kaabitsat, seda parem on paksem viimistlus.

Lõppkihi pealekandmine

Pärast seda, kui olete rahuldavalt lamestanud, viimistlete, sageli lakikihtide vahel nagu noh, peate panema lõpliku mantli või mantlid. Viimistlus peab voolama korralikult, kuid mitte liiga õhuke ja lakiga, saastumine on suur oht, kuna nende viimistlusmaterjalide paigaldamine võtab palju rohkem aega kui pihustatav viimistlus.

Värvi viimase kihi pealekandmine laki viimistlus on tõenäoliselt väljaspool teie küsimuse ulatust ja tahtsin peamiselt välja tuua võimalusi olemasoleva kattelaki lamestamiseks, kuna see näib teie kõige ilmsem samm. Palju õnne, härra!

Täname vastuse eest, @datUser. Üks küsimus - eeldan, et mõni neist töötab, tükk ise peab olema surnud? Kahjuks on need Ikea tööpinnad ja korterist kaugel. Kas on muid võimalusi, kui nad pole? (Nüüd peksan ennast jalaga, et ma ei ole seda eelnevalt lennukiga lamestanud).
Mööbli viimistlemisel või viimistlemisel on "surnud korter" tore, kuid tavaliselt pole see reaalsus. See, mida proovite siin saavutada, on hea lokaliseeritud tasasus. Kujutage ette, kui pind oleks kumer, proovite lihtsalt saavutada, et viimistluse pind vastaks puidu enda pinnale ja tasasusele. Kui tööpinnad pole nii tasased, kasutage lihtsalt väiksemat lihvimisplokki. See lokaliseerib viimistluse lamenemist rohkem kui siis, kui kasutate suuremat või kõvemat lihvimisplokki.
Suurepärane, @datUser. Ma lasen selle pärast pealiskihi kõvenemist minna. Ma eeldan, et kapikaabits praegusel hetkel ei tööta? (Sest see on liiga suur, et puidu kontuure sobitada).
Oh, ja ma nõustun viimistlusega - sellel PEAB PEAB olema oma sait :)
@dfife, see on kõva kõne ilma pinda nägemata. Olen kindel, et teie intuitsioon on seal parim juhend. Kontrollige pinda, kasutades kaabitsat sirge servana. Kui kaabitsa tera all pole tõelisi tühimikke, siis võiksin kaaluda selle laskmist. Lihtsalt testige ala, mis on võimalikult silmapaistmatu, et näha, kuidas see läheb. Teil on eeliseks see, et te pole enne viimistlust pinda määrinud (sellest, mida oskan öelda), see oleks suurim oht, kui peaksite minema liiga sügavale.
#2
  0
OSU55
2015-04-07 02:02:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegelikult on läige hea - see on peegeldunud valguses ühtlane. Probleemiks on pinna tasasus, mille põhjustavad puidu poorid, tolmu saastumine ja natuke apelsinikoort. Pinna käsitsi hööveldamine poleks aidanud. Lihvimistihendi kasutamine oleks seda hõlbustanud - lihvimistihendit on lihtsam lihvida, kuid see muudab üldise viimistluse veidi nõrgemaks. See pind tuleb "täita", see tähendab, et kõik need tipud tuleb maha lüüa ja kõik orud täita. Kui teil on juba mitu polüamiidikihti all, on ainus valik see lihvida, lisada polümeerkiht, lihvige see maha jne, kuni see on täidetud või teie jaoks piisavalt hea. Liivapaberi asemel võib kasutada käsitsi kaabitsat. Mida soovite saavutada, on lokaliseeritud tasasus. Parim on kasutada painduvat tugipatja, näiteks vahtkummi. Jäik toetaja tasandab suurema ala, mitte seda, mida soovite siinkohal. ~ 320 tahket paberit, märg või kuiv. Polü isetasandumine aitab, kuna see kipub voolama orgudesse. Paar lihvimis- / pinnakatmise tsüklit võivad seda viimistlust oluliselt parandada. Õhuke polü ~ 10%, et see paremini voolaks. Võite ilmselgete puuduste jaoks lõpliku kihi ~ 600 kergelt lihvida, seejärel hõõruge 0000 terasvillaga, et pind oleks ühtlaselt läikiv.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...