Küsimus:
Kas ripsaagidel on puidupoes veel kohta?
James Jenkins
2015-03-21 04:38:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

40 aastat tagasi, kui õppisin esimest korda puiduga töötama, olid risti- ja raiesaed, mida igaüks kasutas oma otstarbel. Nagu ma mäletan, võite mõlema töö jaoks kasutada saelõiget. Rippsaagi sai kasutada ainult puidu rippimiseks. Ma olen just hiljuti taas puidutööga tegelenud ja ma ei usu, et oleksin saagi kuulutanud, et see on üht või teist tüüpi.

Kuigi see küsimus on peamiselt suunatud saagidele, oleks teretulnud ka teave mootorsaagide kohta.

Kas ripsaagi müüakse ja kasutatakse endiselt?

Neli vastused:
#1
+11
cathode
2015-03-21 12:21:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Käsisaed ei pruugi kunagi harjuda poes, kus valmistatakse eranditult kappe, kuid enamikus poodides on neid palju erinevaid. Jah, on olemas spetsiaalsed ripp- ja lõiketerad, kuid minu tuttavad puidutöölised on enamasti kasutusele võtnud Jaapani stiilis käsisaed. Ryoba saag on suurepärane vahend, mida teil on olemas. Selle ühel küljel on ristlõikega hambad ja teisel küljel rebivad hambad. Ja väike ovaalse kujuga haft või käepide võimaldab väga täpset juhtimist. Enamikul Jaapani saedest on uskumatult õhuke serv, mis muudab nende kasutamise lihtsamaks.

ryoba saw

Väärib märkimist, et need saed lõikavad tavaliselt tõmbejõudu, millel on oma eelised (lõikamisel on see vähem siduv), kuid vajab veidi harjumist. rõõmuhõisked.
Hea saak. Jah, nad lõikavad tõmbetõmmet, millel on plussid ja miinused. Pidage meeles, et lääne stiilis saed on valmistatud palju paksemast ja jäigemast terasest. Kui kasutaksite sama õhukest terast kui Jaapani stiilis saed ja prooviksite teha saagi, mis lõiketõmbele lõikab, painutaks saag lihtsalt kõikjalt.
#2
+7
Peter Grace
2015-03-21 04:42:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ketassaagide jaoks on kindlasti veel ripsaagid ja lõiketerad. Tähelepanu tuleks pöörata õige tera ostmiseks õigele ülesandele, kuna tera hamba kujundus dikteerib, kas saag annab lõika lõppedes kenasti viimistletud serva. Nad teevad küll saagi, mis on mõeldud kas rippimiseks või lõikamiseks, kuid mõned väidavad, et need üldotstarbelised saelehed ei lõika tõhusalt.

rip-cut ja teete suurt ristlõiget.
#3
+5
Steve Scott
2015-03-21 18:52:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Samuti väärib märkimist, et vanu ripsaagi on eBayst ja kihlvedude tegemisel garaažide ja kinnisvara müügil üsna lihtne leida. Korraliku kuju leidmine kasutamiseks võib olla pigem väljakutse, kuid veebipõhistest õpetustest pole puudust vanade tööriistade parandamiseks. Siin on mõned huvitavad lingid.

Interneti-ajakirjas WK Fine Tools on üsna põhjalik valik artikleid vanade käsisaagide restaureerimise ja parandamise kohta koos hulga teabega muude tööriistade kohta.

http: // www.wkfinetools.com/tRestore/saw/sawsRestore-index.asp

Matt Cianci on Rhode Islandi käsitööline, kes valmistab, teritab ja restaureerib saega. Ta õpetab ka, kuid pole selge, kui kaugele ta kirdest seda tehes eksib. Võite talle häälestamiseks saata vana sae või sirvida saidil lihtsalt kasulikku teavet. Mõned päris lahedad lingid.

http://www.thesawwright.com/index.html

Olen ühe sae saatnud Matt Ciancile (eespool mainitud) ja tema teritamisoskus on suurepärane. Saag lõikas üllatavalt kiiresti. Populaarne puidutöötlus (müüakse saidil shopwoodworking.com) lõi ka video, kuidas Matt sae taastab ja see on ka väga kasulik.
#4
+2
user234
2017-02-23 22:48:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis puutub käsisaedesse, siis neil on poes kindlasti oma koht. Mul on 7 ripsaagi ja mitte ühtegi ristlõikega saega. Minu tehtud uuringute põhjal on lõiketerad uus tööriist ja te ei vaja neid vaja.

Miks? Noh, kui projektisuuruse puidu lõikamisel (ütleme 3/4 "või õhem", teeb ripsaag suurepärase töö ja rebimine on minimaalne. Kui tagate puidu noaga, võite kogu tagumise külje välja rebida. kõigepealt. Paksema varu puhul (üle 1 ") võib ristlõikamine olla kiirem, kuid seda pole siiski vaja. Alles nüüd kaalun ühe oma raiutud sae ümberehitamist ristlõikeks ja see on ainult kuna mul on "varuks" 5TPI saag ja üsna palju 8/4 varusid, mis mulksuvad.

Minu kogemuse järgi (kui see on ainult 5 aastat) on hammaste arv olulisem kui rip / cross.

minu kogemuse järgi (35 aastat) täiesti nõus, 100%. Kuid ma arvan, et oleme oma arvates üsna üksildased - kuidas jõudsite tõe avastamiseni? :)
@Benchwerks Ma arvan, et lihtsalt komistasin selle aja jooksul läbi ja lasin siis oma tunded selle valdkonna tuntud ekspertidel kinnitada. (Schwartz, Sellers ja kohalik käsitööline)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...