Küsimus:
Kuidas ma tean, et on aeg oma ketassae tera välja vahetada?
feetwet
2015-03-17 23:16:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kasutan ainult paar korda aastas oma lauasaagi ja ketassaega, mõlemad rippteradega. Kuidas ma saan teada, millal on aeg need välja vahetada?

Kujutan ette, et ma ei kaota neid kandmiseks, kuid jällegi võib-olla olen aeg-ajalt naela löönud. Ma ei tea, kas ladustamine ja rooste põhjustavad lagunemist või on mõni rooste pindmine ja koputatakse ära, kui ma neid uuesti kasutan.

Kaks vastused:
#1
+14
Doresoom
2015-03-17 23:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie teral hakkavad ilmnema igavus. Nende hulka kuuluvad:

  • köitmine
  • Raie edasiliikumiseks vajalik liigne jõud
  • liigne rebimine / laastumine
  • puidu põletamine

Abi on sellest, kui mäletate terava teraga lõikamise "tunnet", mis aitab neid märke ära tunda. Üks neist võib olla ebaõige tehnika tulemus. Kuid kui mitu märki kuhjuvad, võite olla kindlam, et on aeg terad välja vahetada.

Sama küsimuse / vastuse leiate lehelt [DIY.SE] (http://diy.stackexchange.com/a/6463/20), kuid usun, et see on asjakohane ja oluline hoida ka puidutöötlemisplatsil.
Üks probleem on see, et kuna minu kasutamine on nii haruldane ja materjalid on nii erinevad, pole mul head lähtejoont selle jaoks, mida oodata, ja seega, mis oleks "liigne".
Võite proovida lauda libistada üle oma lauasae laua, ilma et saag töötaks. Niikaua kui te ei sunni lõikamist, ei tohiks selle rippimise ajal aeglaselt läbi tera edasi liikumine hõõrdumisest ülesaamiseks oluliselt rohkem jõudu nõuda.
Vau: siis kas üritan liiga kiiresti toita või olen oma praegust tera liiga kaua hoidnud!
@feetwet, pidage meeles, et vajaliku jõu suurus varieerub teie varude järgi, kuna paksema plaadi lõikamine pakub suuremat vastupanu kui vineerileht.
@Doresoom ... mändi on palju lihtsam lõigata kui lehtpuust.
#2
+11
Peter Grace
2015-03-18 15:05:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõnikord, kui inimesed usuvad, et nende saag on igav, vajab see puhastamist. Puidust vaigud kogunevad aja jooksul hammastesse ja kummitavad lõikeosa. Tera leotamine lihtsas rohelises värvitoonis või muu valitud puhastusvahendis ja seejärel vana hambaharjaga hammaste nühkimine võib pikendada lõikamisaega.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...