Küsimus:
Millist minimaalset varustust on vaja kausside keeramiseks?
ewm
2015-03-20 20:22:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on uudishimu, milline on kõige lihtsam seadistus kausi keeramiseks? Millised tööriistad peaksid olema kvaliteetsed ja millistest saan säästa? Ma ei ole huvitatud sellest, et saaksin keerutada väga erinevaid kausse, vaid otsin lihtsalt seadistust, kus saaksin oma kausi keeramise oskusi arendada.

Kui olete huvitatud oma oskuste arendamisest, kas on oluline, et keeraksite kaussi? Kas olete huvitatud vähemate seadmete hankimisest, kui see tähendab, et saate keerata ainult tüübleid ja mitte kausid?
Ma arvan, et tüüblite keeramine on pigem spindli keeramine kui kausi keeramine.
jah, ma kasutasin valet terminit. Tüübel või spindel on siiski küsimus.
Otseseks vastuseks olen uudishimulik ainult kaussi turritamise kohta (vähemalt selle küsimuse puhul). Eeldan, et suur osa kasutatavast käigust kattub spindli pööramisega. Kui jah, siis palju parem. Tänan küsimast.
Jah, suurem osa käikudest kattub, suur erinevus on spindli pööramine, kui te ei vaja esiplaate ega padruneid, lihtsalt ajamikeskused ja saba
Kaks vastused:
#1
+11
bowlturner
2015-03-20 21:22:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu kõik, sõltub ka see, kuid loetelu on mõlemal juhul üsna väike. Treipingi enda jaoks saate kasutada peaaegu kõiki neist, kuigi ma soovitaksin vähemalt Midi-treipinki, suuremaid pingil olevaid treipinke. Ma soovitaksin vähemalt 8-10 "kiike, kui soovite rohkem kui sõrmega kausse. Seal on palju erinevaid võimalusi ja hinnapunkte. Alustasin odava Midi ja liikusin edasi suure põrandamudelini.

Pärast treipingi olemasolu on teil vaja vähemalt näoplaati, ma arvan, et kõik uued treipingid on varustatud ühe ja väikesed on nii odavad kui 25 dollarit.

Siis vajate (pööravaid) peitleid võiks ilmselt 2-3-ga minimaalselt pääseda, soovitaksin osta komplekti, kas 5- või 8-osalise komplekti, neil on alustamiseks vajalikud põhitõed ja odav komplekt (viimati vaatasin) oli umbes 50 dollarit.

Puidu esiplaadile kinnitamiseks võite vabaneda käsitsi kruvikeerajaga, kuid ma soovitaksin hankida elektrilise külviku, see aitab säästa randmeid ja küünarnukke.

Unustasite ühe! vajab midagi peitlite teritamiseks. Võib-olla pääsete terituskiviga, mul on üks ja lihvketas.

Järgmine kaalutletud tükk on see, kust te toorikute jaoks oma puitu võtate. kui jah u ostate ümmargust (ish) puitu, siis olete enamasti valmis. Kui aga alustate küttepuudega, vajate toorikute ümmarguseks lõikamiseks lintsaagi (ish).

Iga sammu hõlbustamiseks võite osta palju rohkem seadmeid ja mis mitte, kuid see on kõik, mida tegelikult vaja on. Pärast neid investeeriksin padrunisüsteemi, mis lisab teie pööramisele üsna palju ja saab elu palju lihtsamaks.

  • Treipink: 200–2000 dollarit
  • Esipaneel : 25–100 dollarit (tavaliselt on kaasas treipink, isegi kasutatud)
  • Peitide treimine: 50 dollarit - palju!
  • Elektriline puur: 30 dollarit +
  • Lintsaag: 125–1800 dollarit
  • Teritamiskivi / -terad / lihvketas: 30–30 dollarit nii uhke kui soovite.
Kui räägite treipingi jaoks mõeldud "peitlitest", siis kas need peavad olema spetsiaalsed pööramiseks valmistatud peitlid või lihtsalt mõni vana puidust peitel? Kas see on ka see üldmõiste, mis hõlmab kuristikke jne? Või on kuristikud midagi eraldi, mille hiljem lisate?
@rob Kasutasin "peitleid" kõigi treipingi tööriistade, harude, viltuste jms üldnimetusena. Ehkki võite kasutada tavalist puidust peitlit, ei soovita ma seda. Treimisvahenditel on pika käepidemega juhtimine, puidust peitlid murravad randme või viskavad teid.
Mis puutub peitli keeramisse, siis soovitaksin ühe mõõduka kujuga / suurusega toru treimiseks ja õõnsuseks, ühte viltu / kaabitsat hõlpsaks viimistlemiseks ja lahutamisvahend sobib hästi nii lahutamiseks kui ka mõningateks detailitöödeks. Ma eelistan isiklikult ühte toredat sõrmehammast, kuna see on VÄGA mitmekülgne ja erineva kujuga profiilidega.
@BrownRedHawk Olen nõus, ja see on tavaliselt see, mida saate 5 -8-osaliste komplektidena. Ma arvan, et tegelikult oleks vastuses hea mõte öelda ...
@bowlturner mõtlesin lihtsalt, et viskan oma 2 senti sisse. Ma arvan, et paljudel inimestel on oma "lemmikud" kurikad, viltu jms. Ma sain oma esimese peitlikomplekti (ja treipingi) minu käest-alla kingitusena mehelt, kes töötas mu isa heaks. Ma pöörasin kõik lahtised puid, mis mul kätte said. Mul on hea meel näha, et seal võib olla veel üks selline nagu mina!
@BrownRedHawk jah, ostsin just puidupoes käimiseks treipingi ja pole sellest ajast peale enam hobi jaoks tööriistu ostnud! Mulle meeldib kausi keerata. aga proovin ükskõik mida pöörata. Mõne nädala pärast ühendatakse mind ja mu pood uuesti.
http://woodworking.stackexchange.com/questions/499/which-first-gouges-to-get-for-a-beginning-turnerArvestades, milliseid lõikeriistu soovite.
Ka mootorsaag oleks hea investeering. Tõenäoliselt võiksite leida ühe korraliku vahemikus 200-300 dollarit; veelgi vähem, kui leiate ühe kasutatud. Need tulevad kasuks, kui soovite palke kausitoorikuteks lõigata. Tahaksite seda eriti siis, kui keerate suurema suurusega kausse. Kui olete selle karmiks lõiganud, saate selle lintsaega peenhäälestada.
#2
+1
OSU55
2015-04-23 01:53:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spindli ja kausi pööramise vahel ei ole palju seadmeid kattuv. Enamik treipinke mahutab mõlemat. Spindlite puhul pöörake rohkem tähelepanu voodi pikkusele, kausside jaoks on suur pööratava läbimõõduga kiik, välja arvatud see, et mõnel treipingil on pööratavad pead, nii et suuremaid tükke saab pöörata 90 ° voodi poole. Mida suurem on kauss, seda aeglasemalt peab treipink pöörlema. Tööriistast mööduva puidu pinna kiirus on oluline tegur.

Spindli keeramiseks on vaja ajami harusid ja keskmeid, kausi keeramiseks on vaja padrunit ja / või esikülge.

Ainusest peitlist tõesti kasutatakse mõlema jaoks on lahkumineku tööriist ja kaabitsad. Kauside kaabitsad peavad olema paksemad, kuid paksemaid kaabitsaid saab kasutada spindlite jaoks. Viltust saab kasutada kaussidega, kuid peamiselt spindlitega. Kuristikud on konkreetsetel põhjustel erinevad.

Algajale on tõesti vaja murenevate ratastega pinkiveskit ja teritamiseks mõeldud rakisüsteemi (kasutan ikka rakisüsteemi - minu jaoks palju parem). Saab kasutada nii spindli kui kausi tööriistade jaoks.

Nõustun bowlturneri hindadega ja lisan:

  • Teritamine: veski ja rakisüsteem ~ 200 dollarit ja rohkem
  • Peitli treimine: ~ 20–25 dollarit tööriista kohta odavamate kaubamärkide jaoks, mis sobivad suurepäraselt. Juba ainuüksi 1/2 "kaussiharuga saaksite alustada. Pinnaviimistluses on abiks paar kaabitsat, 3/4" -1 "üks ruut ja üks kumer. Kaussi saab keerata ainult kaabitsatega. Puuriga töötav lihvimiskomplekt üles on tore, kuid pole vajalik.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...