Küsimus:
Kuidas peaksin saepuru ohutult utiliseerima?
JohnP
2015-03-17 22:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu töökoda nimetatakse täpsemalt minu garaažiks - minu ehitatud väike lauasaag, radiaalsaag ja ruuterilaud. Mul pole tsentraalset tolmu kogumist ja ainult radiaalses saagis on tolmu kogumine sisse ehitatud.

Projekte tehes pühkisin lõpuks saepuruhunniku üles. Suurem osa minu projektidest on seotud erineva paksusega vineeriga, kõvaduse saavutamiseks on tammel läbi tamme. Ma ei tegele millegi raskema / eksootilisemaga (näiteks lillasüda, cocobolo jne). Ma tean, et seda saab kasutada multšina, kuid mul pole tegelikult taimi, mis vajaksid multšimist.

Kuidas saaksin projekti kallal tekkinud koti või kaks saepuru ohutult hävitada?

Kas teil on kompostihunnik või tulekahju / kamin?
Mind huvitaks teadmine, kas midagi sellist nagu Ipe oleks komposti jaoks liiga mädanikukindel.
Mõnevõrra teemast väljas, kuid ma kasutan saepuru sulatatud plii voolamiseks rattaraskuste puhastamisel, et valmistada kuuli valamiseks plii valuplokke. See on fantastiline materjal, mida selleks otstarbeks kasutada.
Kõrvalepõikena on mul väike pood, mida kasutan algelise tolmu kogumiseks kaasaskantavamates seadmetes, nagu mu mitra ja töövõtja saag; See võib muuta garaažitöökoja palju korralikumaks. Paljudel käsitööriistadel on ka tolmukogumiskott, saate koti eemaldada ja selle asemel kinnitada vaakumvooliku.
@BrownRedHawk: Kas olete tõsine [saepuru põletamise eest tulekahjus] (http://et.wikipedia.org/wiki/Thermobaric_weapon)? Tuleohtlik tolm on sajandeid olnud tõsine [oht] (http://en.wikipedia.org/wiki/Silo#Dry-material_.2F_bin_hazards).
Noh, ma ei põle seda nii, nagu see õhukahurist välja tuleb ... valmistan tulehakatisi, kus on järelejäänud küünlaotsad, kuivati ​​kiud ja saepuru.
Ah, see võib töötada. Nii et põhimõtteliselt omatehtud graanulid :-)
Võtke näpunäide tegelaskujult Andy Dufresne'ilt filmis * The Shawshank Redemption * ja visake see käputäis või kaks korraga.
Viska sinna tiku ja postitage video YouTube'i. Aga fwiw ma lihtsalt viskan kaevanduse prügikotti ja panen selle koos prügikastiga välja. Kogustes, millele viidate, pole tegelikult suurt probleemi. Töödeldud saematerjali, MDF-i jms töötamisel kannan respiraatorit (orgaaniline aur + happegaasikassett saab hakkama peaaegu kõigega, sealhulgas valgendiga, oblikhappega, erinevate kemikaalidega, millega tavaliselt töötate jne), kuid tegelik utiliseerimine Ma ei tee midagi erilist.
üheksa vastused:
#1
+17
Joe
2015-03-17 22:32:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks hea saepuru kasutusala on tulekahjuseadme valmistamine. Saepuru on üsna tuleohtlik ja sellel on ilmselt palju pinda.

HOIATUS: Olge ohutu. Teatud liimid (näiteks vineeris kasutatavad), enamik viimistlusmaterjale ja enamus survega töödeldud puitu võivad olla mürgiste kemikaalide eraldumise tõttu ohtlikud põletada. Veenduge, et põletate ainult puitu, mis pole kindlasti mürgine.

Selles Wood Magazine'i artiklis selgitatakse nende valmistamist; põhimõtteliselt pange need mingisse tassi (näiteks muffinivormi) ja lisage parafiinvaha või mõni muu tuleohtlik aine (olen näinud näiteks omatehtud biodiislikütust). Seejärel laske sellel koogiks kuivada. Seejärel saab sellest hea lõkke või teie kamina tulekahju.

Survega töödeldud saematerjal langeks siin "töödeldud" areenile. Selles on (ma usun) arseeni, mis oleks * väga * halb, kui te sellest suitsu sisse hingate.
Kindlasti ei kasutaks ma survetöödeldud saematerjali. Kõiki ei ravita siiski arseeniga; enamikku kodus kasutatavat saematerjali ei töödelda enam CCA-ga (selle mure tõttu). Kuid ma oleksin igaks juhuks väga ettevaatlik töödeldud saematerjali kasutamisel.
Lihtsalt FYI kõigile, kes seda loevad ... mitte kõik riigid pole CCA kasutamist lõpetanud. (Mõnikord juhatab Ameerika kogu maailma!). Täpsemalt NZ-s töödeldakse vähemalt enamikku töödeldud saematerjali endiselt CCA-ga
Pole tegelikult nii oluline, mis on survetöötletud saematerjali jaotustükkides ja saepurus. Põletades kiirendate protsessi, mille käigus need ühendid lagunevad lenduvateks ja vabalt kättesaadavateks metallideks, ning loote kohese ja üliaktiivse ohtliku materjali. rääkimata tuhast, mis järele jääb, on ka mõnusalt kontsentreeritud toksiine. See puit on mõeldud selleks, et see kraam aastate jooksul aeglaselt vabaneda või prügilasse eraldada. Ära põle seda.
#2
+8
SchwartzE
2015-03-18 01:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teete oma aias kompostimist, on saepuru hea lisada oma komposti prügikasti. Kompostimiseks peate selle tasakaalustama piisavalt roheliste esemetega, nii et see ei tööta suurte saepuru koguste korral.

OP mainis "vineeri", mis minu arvates oleks kõige parem aiast eemal hoida.
#3
+5
bowlturner
2015-03-17 23:46:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noh, see sobib multši jaoks ja üks võimalus on leida naabreid, kes seda saaksid / saaksid kasutada.

Võite alati liituda oma kohaliku Freecycle'iga ja selle sinna postitada. Keegi tahab tõenäoliselt selle järele tulla.

Mõni koht võib seda võtta nii, nagu tavalised õueprügid, rohulõiked jms.

Loomulikult on see mõeldud peamiselt puhtaks (töötlemata) saepuruks.

#4
+5
Steven
2015-03-18 01:02:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See sõltub teie linnast ja sellest, mida nad erinevates prügikoristusprogrammides aktsepteerivad, kuid vähemalt minu piirkonnas saab saepuru meie roheliste prügikastide programmis koos muude orgaaniliste materjalidega nagu toit, väikesed surnud hävitada loomad jne

#5
+3
Jeromy French
2015-03-24 00:31:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paljud ratsakeskused tervitavad tolmu ja hakkpuitu voodipesu jaoks. Mulle on öeldud, et sinna saatis Fort Belvoiri nüüdseks kadunud puukauplus (21 naelapüstoli tervitus, vaikuse hetk) oma puidujäätmed. Saajad ei tundunud olevat huvitatud sellest, et tolm sisaldas vineeri ja survetöödeldud puitu

Tagantjärele võib-olla polnud see mõeldud mitte voodipesuks, vaid "muukimiseks".
Kui plaanite oma puidujäätmed annetada ratsakeskusele, olge väga tähelepanelik puiduliikide suhtes, kellega töötate, ja peaksite kinnitama, milleks neid kasutatakse. Näiteks must pähkel on hobustele mürgine.
#6
+2
Ast Pace
2015-04-26 02:27:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olge musta pähkli saepuru ja laastude utiliseerimisel ettevaatlik.

Erinevas ulatuses sisaldavad kõik musta pähklipuu osad juglone'i, mis on mürgine paljudele taimedele ja isegi mõned loomad. Vaadake seda artiklit või Google'i "juglone".

Ei ole hea mõte kasutada pähklit multšina. Kahjuks panin nii tehes osa oma aiast mõneks ajaks komisjonitasust välja (mu vaarikalaik taastub väga aeglaselt).

Kreeka pähkli kõrvalsaadusi sisaldavate laastude ja saepuru kompostimine on võimalik ilma liigse mureta, kuna selleks ajaks, kui biolagunemine on toimunud (nõuab kuus kuud ning aeg-ajalt treimist ja segamist teiste materjalidega), on juglone muudetakse kahjutuks.

Ilmselt on juglone hobustele üsna mürgine ja pähklit ei tohiks kasutada voodipesumaterjalina. (@ Jeromy French, olete selge - muhistamine ei tohiks olla probleem.)

Samal põhjusel teeb muret ka Butternut, kuid mitte nii tõsiselt kui pähkel.

Kaaluge vastuse kompostimise aspekti rõhutamist. Mürgisuse küsimus on oluline, kuid suurem küsimus on selles, kuidas saepuru ohutult hävitada.
#7
+1
glw
2015-03-25 01:38:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See võib tunduda tobe, kuid lisan selle. Mul oli oma hööveldajalt suur kogus kirsilaaste ja proovisin seda liha suitsutamiseks kasutada. Kirss on minu elukohas nii kallis, et ma ei tahtnud sellest ühtegi molekuli raisata.

Kahjuks pole see selle rakenduse jaoks hea. Ma arvan, et seda saaks teha, kuid mu kiibikarp suitses vaid lühidalt, enne kui tuli välja vahetada. See oli rohkem vaeva, et see väärt oli.

Kas leotasite laastud (kindlasti veega, aga ka vein sobiks väga hästi), enne kui neid kuumusele allutate?
Jah, ma tegin neid ligunema, aga võib-olla oleksin pidanud neid kauem leotama. Tagantjärele oleksin võinud ka leotatud laastud kasti suruda ja antud mahust rohkem suitsu saada. Ja kasutas suuremat suitsetamiskasti. Sellele probleemile lähenemiseks on palju võimalusi. Kuid sellest katsest sain teada, et ma ei tahtnud tegelikult vaeva näha, et liha korralikult suitsetada. Mis on teine ​​probleem. ;)
Saepuru ei suitseta aeglaselt - see läheb üsna kiiresti ja on siis kadunud. Ma arvan, et peate sama efekti saavutama kui kirsipuu tükike, peate selle aja jooksul aeglaselt kokku suruma või lisama.
#8
+1
Chris Rogers
2020-04-23 12:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miks mitte koguda puidutolmu odava puidutäidise valmistamiseks?

Võite tolmu segada puiduliimiga, et valmistada pasta, mida saab kasutada millegi täitmiseks, ilma et peaksite määrima nii palju, et see sobiks värvid.

Ma teen seda, kuid puidust täiteaine jaoks kasutan ainult kõige peenemaid osakesi (peen lihvimine). Saepuru on saagide ja ruuterite jaoks selleks otstarbeks liiga suur ning täiteaine valmistamiseks läheb natuke kaugele. Ma tegelikult kotin oma peene tolmu, hoian neid suupistega suuruses zip-loc kottides, millele on märgitud liigid.
#9
+1
Tim D
2020-04-24 02:28:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan seda maja ümber absorbendina. Ma hoian garaažis kasti saepuru (mul on sama seadistus kui teil) ja kasutan seda lõpuks umbes sama kiirusega, nagu mina genereerin.

  • Saepuru köögi põhjas komposti kogumise ämber imab vedelikke ja hoiab komposti kopp kõvaks muutumas.
  • Saepuru hoiab ka prügikasti põhja vastikuks muutumast.
  • Sissesõiduteele tilgutatavale õlile tilgutatud saepuru korjab selle päris tõhusalt üles.
  • Kui mul on liiga palju saepuru, laotan selle rohtu, et lisada õue orgaanilist materjali.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...