Küsimus:
Mis vahe on rip-cut ja cross-cut?
ratchet freak
2015-03-21 04:53:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

selles vastuses räägitakse rippimisest ja lõikamisest ning sellest, et üks saag on parem rippimiseks kui see, mis sobib paremini lõikamiseks.

Mis vahe on kahel lõikel ja miks sobiks saetera ühele või teisele paremini?

Viis vastused:
#1
+38
Damon
2015-03-22 22:45:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pascal Belloncle on juba andnud hea selgituse, miks on kahte erinevat tüüpi terasid, kuid mis on selle praktiline aspekt?

Pilt räägib rohkem kui tuhat sõna:

enter image description here

enter image description here

Kõik lõiked tehakse samale puutükile ryoba saega (ühel küljel reip, ühel küljel rist).

enter image description here

Näete kohe, et riputuslõikega läbilõikamine läheb kaks korda sügavamale (mõlemad lõiked tehti tera kogu pikkuses 3 korda tõmmates). Samuti näete kohe, et ristilõikega ristlõige tuleb kenasti välja, samas kui riputuslõikega ristlõige on ... hästi kaugel täiuslikkusest.

ei mõelnud vastates Jaapani saagidele, kuid see tundub väga illustreeriv!
@PascalBelloncle: Otsene võrdlus 1: 1 tuli palju paremini välja, kui ma isegi lootsin. Vasakul ristlõikega pildil, mis tehti riputusteraga, näete, kuidas riputuster ** sõna otseses mõttes ** tera lahti rebib. Selle võib ilmselt varjata, kui pind on hoolikalt lihvitud, kui see on nähtav, või võite lihtsalt teeselda, et seda ei juhtunud, kui pind kaob peidetud liigese sisse, kuid tegelikult on puitu moodustavad terad / kiud jõhkralt lahti rebitud, ja puidu sisemine struktuur on purunenud. Võrdluseks pange tähele, kui puhtalt tera ristlõikes _lõigatakse.
#2
+35
Pascal Belloncle
2015-03-21 05:10:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ripilõikega lõikate tera; ristilõikega lõikate tera üle.

Tera piki lõikamist on väga lihtne lõigata; isegi enne, kui teil oli mehaaniline saag, olid teil saed, millel olid vähe, kuid suured hambad, nii et lõikate nii kiiresti kui võimalik. Põhimõtteliselt "rebite" puidu laiali, nagu saaksite selle kirvega lõhestada, välja arvatud see, et saate sirgema lõigu, kuna võite ikkagi osa puitkiududest lõigata. Sellel lõikel on kalduvus tera siduda, kui puitkiud lõdvestuvad.

Terale lõikamine on sae jaoks palju raskem (peate lõikama palju kiude) ja tavaliselt kasutate saega väiksemad hambad, kuid palju rohkem neist.

Üks teine ​​põhjus, miks teil on rohkem või vähem hambaid, on seotud saetolmu kogusega, mille peate pärast igat lõikust evakueerima. Kuna rebimine on lihtsam, vajate selle teostamiseks rohkem ruumi hammaste vahel.

http://www.rockler.com/how-to/blades-101/ Pilt pärineb aadressilt http://www.rockler.com/how-to/ terad-101 /

Aga lõiked nurga all? (Ütle 45 kraadi) Kas kasutate rippimist, ristlõiget või hübriidtera?
Nagu @Damon oma piltidel näitab, teeb lõikamine mis tahes tüüpi tera, kuid mõned neist halvemini kui teised või aeglasemad kui teised. Kui teil on kahtlusi, kasutaksin ristlõikega tera, see võib lihtsalt kauem aega võtta (kui kasutate käsisaega).
@MaximeMorin: 45 ° lõikude jaoks saate (ja tavaliselt kasutaks) ristlõiketera, kuna see annab palju parema leetri.
"Väiksemad söögitorud takistavad liiga kiiret söötmist" - oh, kui see just nii oleks. Tegelikkuses suruvad enamus inimesi lihtsalt tugevamalt ja lõpuks saavad lainelised lõikamis- ja kõrbenemisjäljed, siis süüdistavad nad seda nõmedas teras selle asemel, et aru saada, et kasutavad selle töö jaoks valet tera!
#3
+1
Steve Connell
2017-12-08 20:36:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõtlesin tagasi sellele, mida Roy Underhill ütles ilmselt 30 aastat tagasi The Woodwright Shopis, ja arvasin, et lõiketera hambad olid sae käiguga risti asetsevad, et töötada nagu noatera viilutades puitkiud. Rööpatera hambad osutusid otse alla, et töötada nagu puidust peitel, mis puitkiudusid lahutas. Tõsi, ta rääkis saagidest, mitte mootorsaagidest. Hämmastav, et seda veel pärast kogu seda aega mäletan.

See postitus sobiks ilmselt paremini kommentaariks. Osa minu mõtlemisprotsessist, kui otsustan, kas panna vastus vastuseks või kommentaariks, on see, kas see, mida ma ütlen, on otsene, kokkuvõtlik vastus või on see pigem arutelu punkt (ja liiga palju sellest on ka kõige parem kasutada (sobiv arutelufoorum / teema jne). Soovitan teil ringkäik uuesti üle vaadata ja lugeda selle konkreetse SE küsimuste ja vastuste kohta lisateavet. Edu
Inimesed saavad kommenteerida alles siis, kui neil on 50 mainet, ilmselt otsustas Steve selle vastuseks panna. Siiski olen nõus, et see on kommentaariks sobivam. Julgustan Steve'i küsima või jätma vastuse hiljutisele küsimusele - ma arvan, et ta leiab, et pole raske tabada sellel saidil 50 esindajat!
#4
  0
user1505
2015-12-10 05:04:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastus on kirjas Ristlõige - Lõika aTerge üle teraRipilõige - lõikamine piki tera, kus puitkiud võivad pikkade kiududena välja rebida.

Kas saate "pikkade kiudude" nõude varundada?
#5
-4
cathode
2015-03-22 04:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küsimusele täpselt vastamiseks: Ripplõige on lõik laua või lehe pikimat mõõdet mööda. Ristlõige on lõikamine mööda tahvli või lehe lühemat mõõdet.

Lõikelõike näide on 4 jala 8 jalaga vineerilehe lõikamine 3 jala 8 jalaga leheks. Sel juhul oleksite rippinud 1 jala lehelt maha.

Ristlõike näide oleks 1 tolli 6 tolli ja 6 jala pikkuse laua lõikamine 4 jalani pikkuses.

Seda tüüpi lõikude jaoks kasutatavate terade erinevusi kirjeldab Pascali vastus.

Mulle meeldib teravilja selgitus paremini. Ma saan selle pikima külje, kui tihti teravilja suunas.
Kuid ... sellel pole midagi pistmist kõige pikema ega lühema mõõtmega. Oluline on ainult _ tera suund_. On küll ebatavaline, et tera on lühema mõõtme suunas, kuid see on siiski täiesti võimalik.
Ma arvan, et see sõltub sellest, mida teete: kas valite tera või lõpetate lõike. Kui palute kellelgi "see laud pooleks rebida" ja mis tahes põhjusel jookseb tera mööda laua lühikest mõõdet, siis tõenäoliselt eeldaksite ikkagi, et ta lõikab tahvli pika mõõtme.
Rip vs ristlõige on tera suhtes, tera on 'tavaliselt' tüki pikk suund. sellepärast kipub see olema "lõigake see pikk tee" sünonüüm. See on siiski kasutamine, mitte tegelikult õige. kui tera oli lühike tee, kuid soovite seda pikalt jagada, peate parimate tulemuste saamiseks siiski kasutama ristlõikega tera, mitte rippsaagi.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...