Küsimus:
Kuidas ma saan oma käelennukit reguleerida nii, et selle laius oleks ühtlane?
Brad P.
2015-03-17 22:36:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on väikese nurga tungrauaga lennuk (Stanley # 62, kaldus ülespoole) ja sellel on võimalus tera küljelt küljele reguleerida, kui lukustan tera ja triikraua, mis väidetavalt võimaldab teil sügavust ühtlustada kogu lennuki laiusest, kuid ma ei saa seda ühelt küljelt piisavalt sügavale. Ükskõik, kuidas ma seda paigutan, lõikub üks pool teisest sügavamale.

Kas see on korrigeeritav lihtsalt teritamise meetodil või on mul midagi muud teha? pilt on halb esitus, kuid lennukitald on paremal ja näete tera väljaulatuvat, kui kaamera talla pikkust allapoole vaatab.

enter image description here

Kas teie ainus on tasane ja ühtlane?
@saltface tald on tasane ja tõene, nii hästi kui ma saan oma t-ruuduga mitme nurga alt kontrollida, asetub see ühtlaselt ka mu liitlauale.
Kolm vastused:
#1
+3
Jack
2015-03-18 11:35:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt kontrolliksin tera ruutu, veendumaks, et see on habemenuga. Teiseks on tavaliselt väike vehkimisruum, kus tera asub lennukis. Võimalik, et saate tera vasakule või paremale pöörata, et vastukaaluks teie tehtud nurga all olevale lõikele.

Ehk mõtlete seda küljelt küljele? Kui see ei anna piisavalt probleemi, et tera probleemi lahendamiseks pöörata, on võib-olla ainus asi, kui lõiketera parandamiseks on tera natuke ruudust väljapoole teritatud ... teinud seda minu eest.

Hea soovitus, tera nelinurksuse kontrollimine oli minu järgmine samm. Ja jah, ma pole kindel, mida seda nimetatakse (norris tüüpi reguleerijaks ??), kuid sügavuse nuppu saab vasakule või paremale tõmmata, et aidata lõiketerade lõikenurka joondada. See on see osa, millel pole piisavalt probleemi, et minu probleemi lahendada. Loodetavasti on mu tera lihtsalt ruudust väljas ja alusega pole probleemi.
#2
+3
OSU55
2015-04-01 02:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõnikord võib tera asetseda voodi ühel küljel, võimaldamata külgmise reguleerimiskangi abil teral piisavalt nihkuda, et serv saaks tallaga paralleelne. Veenduge, et teral oleks mõlemal küljel enam-vähem võrdne ruum. Süüdlaseks võivad olla veel kaks eset: 1) tera serv, mis ei ole külgedega risti (ei pea olema täiuslik - kogu tera ulatuses ~ 0,020 "), 2) tallaga paralleelselt välja töötatud tera - kui see on on probleem, tagastage lennuk uue järele.

#3
+3
glw
2015-04-01 04:46:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teie tera osutub ruudukujuliseks ja teil on endiselt probleem, kas tera ei istu konna peal (ebatõenäoline) või konn ise ei istu tasapinnal lennukipeenral. Selle parandamine on üsna suur piin; peate kõik lahti võtma ja kasutama faili, et lamestada probleemi põhjustav soon või vormijoon.

Mul oli kunagi teie probleem ja selgus, et ma olin oma tera ruudust välja lihvinud.

Parim viide, mida olen isiklikult näinud, on Christopher Schwarzi video "Super Tune a Hand Plane" saadaval siin [shopwoodworking.com - osa populaarse puidutöötlemise saidist.] Ta läheb üle kõikvõimalikud asjad, mida saate teha, et teie käsilennuk paremini töötaks.

Tema seotud video kannab nime "Viimane sõna teritamise kohta", mis on samuti väga kasulik.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...