Küsimus:
Kuidas koolutatud laud sirgeks teha
Matt
2015-03-21 23:46:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii et teil on kaubaalusest eemaldatud laud, mis pärast eemaldamist näitab märkimisväärset kõverdumist. Või ostsite saematerjali ja te ei märganud puudust.

See on nähtav laua laiuses (kaardus) ja laua pikkuses (kummardus). Kas seda plaati on võimalik proovida ja sirgendada? See puit on alustuseks juba madalam, kuna see oli esiteks kaubaalusel.

Kõvera ebatäiuslikkus kaob tavaliselt siis, kui tahvel on uuesti projektile kokku pandud.

Võib-olla on see tahvel kaotatud põhjus ja ei tasu vaeva näha. Kas on võimalik proovida plaati, millel on ainult üks nendest omadustest? Eriti kummardus, kuna seda on raskem varjata, sõltuvalt kruvide vahelisest kaugusest ja projekti olemusest.

See on hea küsimus, mis kehtib mitte ainult taaskasutatud kaubaaluste, vaid ka igasuguse saematerjali kohta.
Neli vastused:
#1
+15
rob
2015-03-24 02:17:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie kaubaaluselaud ei pruugi vaeva väärt olla, kuid on mitmeid tehnikaid, mida võite proovida päästa mis tahes kõverdatud laud. Optimaalne lahendus varieerub sõltuvalt sellest, kuidas plaati kavatsete kasutada.

Vikipeedias on kena aluskiht teatud tüüpi puiduvigade kohta, mis jäävad kõverdamise tähtaja alla:

common types of wood warping

  • vibu : lõim kogu puidu näo ulatuses
  • kelm : (nimetatakse ka wainiks) lõim kogu puidu servas
  • kink : lokaliseeritud kelm, sageli sõlme tõttu
  • tass : lõim üle näo laiuse, mille servad on puidu keskosast kõrgemad või madalamad
  • väänata ​​tugev >: moonutus, milles kaks otsa ei asu ühel tasapinnal

Teie lõimega toimetuleku strateegia varieerub sõltuvalt defekti konkreetsest tüübist ja tõsidusest. Vähem tõsiste defektide korral võite saematerjali lihtsalt muuta ruudukujuliseks, lamedaks ja sirgeks.

Parimal juhul ühendate ühe näo ja serva liitmikule ning rebite siis teise serva paralleelselt laua saega ja tasandage teine ​​nägu paralleelselt esimese höövliga.

Kuid igal sammul te peate tingimata ohverdama osa puidu paksusest ja / või laiusest.

Laud võib olla nii kõvasti kummardunud või keerdunud, et midagi ei jääks järele, kui prooviksite seda otse ühendada. Kuid kui teie projekti komponendid vajavad niikuinii lühemaid laudu, võite vibutatud või keerutatud laua ristlõikada lühemateks tükkideks, millest igaüks võib olla piisavalt tasane, et selle lamedaks ja sirgeks muutmiseks pole vaja palju liitmist ja hööveldamist.

Teine võimalus kummardatud lauaga on see kas uuesti kinni lõigata või lõigata lühemateks osadeks (olenevalt sellest, kas olulisem on vastavalt pikkus või paksus), lamineerida tükid (liimida kokku, üksteise peale), seejärel ühendada ja need lennukisse panna. Pange lihtsalt tähele kõiki sisemisi pingeid, mida võite valmis plaadile lisada, ja proovige vältida liimimist, mis nõuab laudade vaheliste tühimike sulgemiseks suurt hulka klammerdamisjõudu.

Kui teil on kõvera või kinkiga laud, võite võib-olla ühe serva sirgeks rebida, seejärel lõigata ja kleepida lõiked vastasküljele.

Kui teie laud on korpuses, on teil mitu võimalust, sõltuvalt sellest, kas olulisem on laua paksuse või laiuse säilitamine.

  • Kui tass on üsna madal, võite selle ühendada ja tasandada.
  • Kui tass on raske ja lihtsalt ühe näo ühendamine ja teise paralleeli hööveldamine muudaks laua liiga õhukeseks, võite selle kõigepealt ribadeks rebida. Igal ribal on kergem tass kui originaalplaadil, nii et saate iga riba nägu eraldi ühendada ja tasandada, seejärel ühendada servad ja liimida ribad kokku paneeliks.

Kui teil on mingeid defektide kombinatsioone, peate võib-olla kasutama mitut strateegiat, et deformeerunud laualt töötavad aktsiatükid välja tuua. Ükskõik milliseid strateegiaid te kasutate, veenduge, et harjutaksite ohutuid võtteid. Hoiduge ka painutatud plaadi lõikamisel vabanevatest sisemistest pingetest, kuna need võivad tööriista järgi põhjustada sidumist, killustumist ja / või tagasilööki.

Jällegi on mõningaid defekte lihtsam kõrvaldada. kui teised ja isegi siis, kui olete probleemi lahendanud, võib see naasta sõltuvalt plaadi omadustest. Hea on olla kursis erinevustega veerand-, tavalise saematerjali ja saetud laudade vahel ja igat tüüpi lõikele omaste liikumisomadustega.

Püüdsin püüda sellist vastust, et inimesed otsisid kõveraid laudu. Bravo härra.
#2
+7
Brian H
2015-03-22 00:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui te ei vaja laua täpset paksust, võite selle lamestamiseks lihtsalt höövli ja / või liistuga põhjalikult läbi käia.

Aga kui plaadi paksus on täpselt see, mida vajate, siis mul on näinud raket, see oli mõni aasta tagasi, mis kasutas aurude ja raskuste abil laudade sirgendamiseks, kuid see tundub minu jaoks natuke ülepingutatuna nii suure rakise loomiseks (eriti prügipalettide puidu jaoks) . Ma ei tea ühtegi muud lihtsat tööriista, mis teie jaoks lauda sirgeks teeks. Miks mitte lihtsalt visata see prügikasti muude väiksemate kasutusviiside / projektide jaoks ja liikuda teisele plaadile, mille tõmbate ilma nii paljude puudusteta?

Kui keegi teab mõnda muud viisi, tahaksin ka sellest hea meelega kuulda.

Nõus. Kui võimalik, lennukiga ja ma mäletan, et isa aurutaks kallistest metsadest, kui need olid kõverdunud. Ma ei soovitaks seda lihtsalt peale suruda ... see paneks juba (tõenäoliselt) nõrgale puidule lisakoormust.
@DanielBall arvasin, et vastus on aurav, kuid ma ei teadnud, kas sellel on eriti praktiline rakendus, kuna kõnealune puit imeb
Ma arvan, et ei tasu seda aega veeta puidujääkidele. See on maalähedase tunde jaoks, nii et see sobib kas või leiate teise kaubaaluse :) See on vaeva ja tasu asi ning tõenäoliselt on lihtsalt sobivama kaubaaluse leidmine lihtsam.
Ma pole kindel, et höövel töötaks. Parim oleks liituja. Vaadake http://woodworking.stackexchange.com/questions/258/when-should-i-use-a-jointer-vs-a-planer/259#259
Nende kahe kombinatsioon ilmselt. ühendage kaks serva ja kahe ülejäänud paksusega höövel.
@DanielBall suurepärane punkt, ma muudan oma vastust, et viidata mõlemale
Ohutusnõuanne: ärge kasutage servade tasandamiseks paksust höövlit, kui teie lauad on paksusest oluliselt laiemad, välja arvatud juhul, kui panete mitu üles ja sõidate neid läbi höövli. Ühendage 1 nägu, ühendage 1 serv, seejärel rebige teine ​​serv esimesega paralleelselt lauasae külge ja tasandage teine ​​pind ühtlase paksuse saavutamiseks.
#3
+3
Carl Carlson
2015-04-14 09:24:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli üks kord voodirööpa keerdumine. Üritasin seda märjaks teha ja siis kuivatada, kui seda tasaselt hoiti. See ei töötanud. Mis tööd tegi, oli kuidagi piinlik. Libistasin ühe otsa peatoe riistvarasse, pöörasin jalatsi, kuni see libiseb teises otsas olevasse riistvarasse, seejärel pöörasin jalatsi tagasi normaalsesse asendisse. See tähendab, et kasutasin tahvli lahti keeramiseks toorest jõudu. Nüüd on see juba aastaid korras olnud.

Selles pole midagi piinlikku. See on täpselt nagu XML-i naljas, mida võite juba teada: XML on nagu vägivald. Kui see ei lahenda teie probleeme, siis te lihtsalt ei kasuta piisavalt.
#4
-2
DFBrown
2017-02-22 21:02:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meeleheitel aegadel on vaja meeleheitlikke samme. Olen sellise olukorra ees kahe väga unikaalse lauaga, mida tahan lauaplaadi jaoks kasutada, kuid need on lootusetult kummardunud. Google'i otsing leidis meeleheitliku lahenduse:

https://www.youtube.com/watch?v=cUqjC7E8u44

Proovin seda tõenäoliselt võib-olla rafineeritumalt - kiilud, mis sobivad puiduga ja täidavad jaotustükke.

Tere tulemast WSE-sse. Kuna välised lingid võivad aja jooksul kaduma minna, oleks kasulik, kui annaksite kirjelduse, mida ta videos teeb. Ja öelge meile kommentaaris või muutke oma vastust kindlasti, kuidas teie katse õnnestus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...