Küsimus:
Kas (loomadele) on ohutu kasutada survetöötletud puitu loomade söötmiseks ja majade jaoks?
Matt
2015-03-18 07:21:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen innukalt võtnud kaubaaluseid ja muid metsa tarnepoodidest, et saaksin neid viia väikestesse puidutöötlemisprojektidesse, nagu linnumajad, sööturid ja viimasel ajal veiniriiulid.

Oli aiaosasid, mis näevad välja piisavalt vananenud, et nad näeksid linnumajadena head välja. Neisse sisse lõigates märkasin rohelist plekki, mis paneb mind arvama, et see oli survetöödeldud puit.

Kas ma saaksin seda kasutada näiteks linnumaja või lindude söötja jaoks? Ma ei kasutaks seda millekski nagu toidualuseks või millekski, mis puutuks kokku toidu või söödavate taimedega. Kas ma ei peaks seda ühegi rakenduse jaoks kasutama.

Minu jaoks oli see õnnetus, kui selle üles võtsin, sest ma isegi ei arva, et peaksin seda põletama.

Kas ma saan kasutada survetöödeldud puitu väikeste projektide jaoks, mida loomad kasutavad?

üks vastus:
#1
+6
rob
2015-03-18 10:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Isiklikult ei tunneks ma end õigesti, kui kasutaksin linnumaja või lindude söötmiseks survetöödeldud puitu. Mitmed aiandusveebid isegi soovitavad aiakastide jaoks survetöödeldud laudade kasutamist, kuna kemikaalid võivad pinnasesse leekida ja kõik teie kasvatatavad söödavad taimed võivad neid imada. Kujutan ette, et need kemikaalid võivad ka linnutoiduks (nagu linnusöötjas) või ka linnu kehaosade kaudu pikaajalise kokkupuute kaudu (nagu linnumajas). Risk võib olla minimaalne, kuid paremini ohutu kui kahju.

Survetöötletud saematerjali kasutusvõimalusi võiksite siiski leida dekoratiivsetest õuekaunistustest (mida te tõenäoliselt nagunii värvite või määrite) või mõne osana struktuur nagu kuur, piirdeaed, lehtla või võib-olla isegi pink või kiik.

Ma pole mõnda aega väljas olnud linnumaja näinud, kus sissesõiduauk poleks kõik läbi näritud. Tõsi, ma pole nii palju * näinud, kuid see on kindlasti tavaline nähtus.
Kas oleks vale juhtida tähelepanu sellele, et närimine on tingitud oravatest, kellega enamik inimesi oma linnumajades algul ei taha, nii et kui töödeldud saematerjal neile ei sobi, siis ...


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...