Küsimus:
Optimaalne kuulmiskaitsekogus?
Jasper
2015-03-18 21:45:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Puidutöötlemisriistad võivad olla väga valjud. Reaalses kasutuses on mõõdetud müratase 104–110 dB . (Teoreetiliselt peaks müratase olema mõõdetud meetri kaugusel müraallikast. Üks meeter on 3 '3 3/8 ".)

Saadaval on mõned kuulmiskaitsevahendite vormid. Näiteks:

Kas peetakse parimateks tavadeks töötamisel nii kõrvatroppe kui ka kõrvaklappe elektritööriistadega? Või muudab kombineeritud mürasummutus tööriistavälise müra kuulmise nii raskeks, et te ei kuule muid võimalikke ohte?

Mulle see küsimus meeldib ja ootan pikisilmi teadlikke vastuseid! Muidu pean selle uurimiseks minema ja uurima ... :)
Kaks vastused:
#1
+12
Robert Cartaino
2015-03-18 23:05:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OSHA määratleb ohutute töötingimuste tagamiseks mürataseme, mis nõuab kuulmiskaitset. Liigne müra on tavaliselt määratletud kui kokkupuude 85 või enama detsibelliga heliga 8 tunni jooksul. Kuid kui ümbritsev müra ületab neid tasemeid, võib kahjustuse tekkimise aeg tekib decrease.

enter image description here

Kuulmiskaitsevahendeid tuleb testida ja heaks kiita Ameerika riiklikes standardites (ANSI) ning kõik seadmed peavad olema märgistatud müra vähendamise reitinguga (NRR) nende tõhususe kvantifitseerimiseks. Mida suurem on NRR-arv, seda suurem on müra vähendamise võime.

Kuigi NRR-i väljendatakse detsibellides (dB), on oluline mõista, et kuulmiskaitsmed EI vähenda ümbritsevat taset see summa.

tegeliku müra vähendamise arvutamiseks võtke NRR-reiting, lahutage 7 ja jagage seejärel kahega. Nii et kui teie masin töötab 110 dB juures ja kuulmiskaitsevahend on 33 NRR, näeb vähendamine välja selline:

110 dB - (33 - 7) / 2
110 dB - 13
= 97 dB

Seejärel saate ülaltoodud diagrammi abil kindlaks teha, kas lisamüra kaitse on vajalik.

Kuulmise kaitsmisel on liiga konservatiivsel käitumisel ilmselgelt vähe negatiivseid külgi. Ma kipun seda kasutama ka siis, kui ma seda absoluutselt ei vaja ; see on lihtsalt hea harjumus.

Kui töötate aeg-ajalt millegi eriti valjuga, võite kaitsemeetodeid kahekordistada ... aga kui teete seda sageli, on kõige parem osta lihtsalt üks mugav tükk kaitse, mis nende tasemetega hakkama saab.

Kuid kui te kihistate , on oluline mõista, et kihiline müra kaitse pole emegagi lisaaine (st 33 dB + 29 dB ≠ 62 dB vähendamine). Nendel ANSI-hinnatud tasemetel võtate tavaliselt lihtsalt kõrgema taseme ja lisate veel 5 dB müra. Ülaltoodud juhul on teie efektiivne hinnang umbes 38 dB NRR.

Kui olete mures tavaliste müra blokeerimise pärast turvalisus (inimestega suhtlemine, äratussignaalide kuulamine jne), siis võiksite kaaluda investeerimist mõnda elektroonilisse kõrvakaitsesse ( otsing). Sellised seadmed vähendavad tõhusalt valju müra, võimaldades (või isegi võimendades) tavalisi helisid, mida võiksite kuulda. See on päris lahe.

Ma kasutan peaaegu eranditult elektroonilisi kuulmiskaitsevahendeid. Kui töötan valjude seadmetega (või asjadega, mis lähevad <boom>), tahan, et oleks võimalik kuulda asju, mis mu ümber toimuvad. Kui seade kustub, ei pea ma kuulmiskaitset eemaldama ega meeles pidama, et panen selle uuesti sisse. Kui hakkab lärmama, on see lihtsalt olemas. Ja mulle meeldib kinnitada, et saan jätkuvalt normaalselt suhelda ümbritsevate inimeste või asjadega.

See on huvitav. Olin kuulnud NRR-ist mõne numbri lahutamisest, kuid mitte 2-ga jagamise osast. Miks on need täiendavad arvutused vajalikud tegeliku müra vähendamise saavutamiseks? Kas see on lihtsalt ligikaudne hinnang, mis juhtub olema tüüpilises müraalas "piisavalt lähedal", logaritmilisi arvutusi tegemata?
#2
+3
Peter Grace
2015-03-18 22:31:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poes olles on mõistlik kasutada kuulmiskaitsevahendeid. Eelistan pigem kasutada kõrvaklappe kui pistikuid, kuid see on pigem mugavuse probleem kui selle tõhususe taga teaduslike tõendite olemasolu.

Lõppkokkuvõttes arvan, et vastuseks saab "kui see on piisavalt vali, et te ei soovi seda teha. lülitage see öösel sisse ", siis peaks teil absoluutselt olema kõrvakaitse.

Mulle tundub, et kahe kuulmiskaitsevahendi kasutamine on keeruline, seetõttu eelistan kasutada vaid ühte head kõrvaklappide komplekti, mida kasutan ka vintpüssi juures vahemik. Püstoliheli summutamiseks mõeldud muhvid sobivad suurepäraselt ka elektritööriistade jaoks! Veenduge, et ostate tavalisi madalate tehnoloogiatega kõrvaklappe. Mõni püssivahemiku jaoks müüdav kõrvaklapp blokeerib ainult äkilised valjud hääled (nagu püssipauk), samal ajal kui elektritööriista pidev vingumine läbib takistamatult. Soovite universaalset heli summutamist!

Lihtsalt selgituskiri neile, kes võivad juhtuda, et näevad teie postitust, seejärel näete kohaliku spordikaupade poodi mõne laskuri kõrvatroppe. Mõnel laskuri kõrvatropil on klapid, mis sulguvad automaatselt püssi tulistamise põrutusjõu mõjul, kuid on muidu avatud, et võimaldada vestlust / kuulamist, et metsik elu mööda rännuks. Nad teevad terava püssilõike välja lõikamisel suurepärast tööd, kuid ei tee midagi elektritööriistade püsiva vingumise vastu. (Jah, ma tean, et ütlesite "muhvid", kuid mõned inimesed jätavad sellised pisiasjad vahele.)
Väga hea punkt! Redigeerin oma vastust, et see selgem oleks.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...