Küsimus:
Kuidas takistada treitud tooriku plahvatamist, kui töötate treipingil?
rob
2015-03-20 22:33:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen näinud hirmutavaid videoid ja "pärast" fotosid, kus keegi treipingil midagi keerutas ja toorik just plahvatas. Kuidas seda vältida?

Näiteks kommenteerib turner ühes plahvatusega kausivideos, et ta tegi põhja liiga õhukeseks, mis on mõistlik, kuid ta ei lähe üksikasjadesse umbes kui paks see oleks pidanud olema. Kas on olemas kiire ja määrdunud reegel selle hindamiseks, kui paks peaks põhi ja / või küljed olema? Ta mainib ka, et puit oli veidi märg, kuid ma pole kindel, kas ta vihjab, et see oli ka osa põhjusest.

Kas treipingil plahvatavad asjad ja kas see on pigem tingitud operaatori viga või lihtsalt arusaadav puidu treimise oht? Kui ma ei saa selle vältimiseks midagi teha, siis milliseid rusikareegleid saan järgida, et vähemalt vähendada tooriku plahvatamise tõenäosust treipingil?

Kas selle jaoks on olemas ka mõni termin ( sarnane terminiga "tagasilöök" teiste tööriistade suhtes) või nimetatakse seda lihtsalt plahvatuseks ?

Mulle meeldib muide küsimuse pealkiri. Ootan huviga vastust. Aitäh!
Kas teil on nende videote kohta viiteid? Ma olen üsna palju asju keeranud, kuid olen huvitatud pakutavatest juhtumitest.
@BrownRedHawk Lisasin lingi plahvatava kausi videole.
Kaks vastused:
#1
+4
BrownRedHawk
2015-03-20 23:48:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Video (ja üksikasjad kommentaaridest ning video ise) on suurepärane juhtumianalüüs. Märg puit võib olla oma olemuselt ebastabiilne, kuna sellel võib olla ebaühtlane massijaotus, integraalsed pinged, mis on tasakaalustamata, ja hulgaliselt muid tegureid.

Mõelge, kuidas puidutükk kuivades kummardub / väändub / keerleb. See on puit, mis eksponeerib ja moodustab oma loomulikke pingeid. Minge nüüd seda stressi uurima, pöörates seda VÄGA kiiresti, JA põhjustades üsna suured tsentraalsed jõud JA eemaldades selle materjali, muutes veelgi stressi, massi ja jõudude jaotumist.

Seda juhtub aeg-ajalt. Ma ütleksin, et murul, haljaspuul ja muudel sarnastel tükkidel on selle tõenäosus suurem, kuid ma ei nimetaks seda ikkagi tavaliseks. Mul on olnud vähem kui 10 tükki „FRAG” minu hulgast sadadest.

Kui kahtlete või õppides eksite ettevaatusega. Võtke aega, alustage aeglaselt (ja kiirendage vastavalt vajadusele) ja olge ettevaatlik, kui miski tundub märg, kuum, ebastabiilne või tundub, et see on "pinges".

Edu. Jäägu teie terad teravaks ja hakkpuitu rohkesti.

#2
+2
bowlturner
2015-03-21 00:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu BrownRedHawk ütleb, pole see eriti levinud. Põhjus, miks ta ei öelnud, kui paks see oleks pidanud olema, on see, et "see sõltub" enamasti kausi suurusest. Märg / roheline puit on ka raskem ja nõrgem kui kuivatatud puit.

Puhas puutükk tavaliselt ei plahvata. Kui puidul on pragusid või oksi või muid probleeme, on see palju tõenäolisem. Mul oli üks pooleks jaotatud, kuna seal oli loomulik mõra, mis läks palju sügavamale, kui ma arvasin ja kui ma peitli kätte sain, lendas pool sellest lihtsalt maha. aga mul on niimoodi 2 tükki peal murdunud ja ma olen pööratud esemete jaoks madalas 100-s.

See jõustab ideed olla siiski ettevaatlik, keeramine tundub turvaline, kuid ainult siis, kui te seda teete õigesti.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...