Küsimus:
Kuidas teha ketassaega kitsale puutükile pikk madal pinnalõige
Brad
2015-03-19 08:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan 5,5-tollist laia seedripuust plaadilauda, ​​mis on kanakuudil vooderdatud. Katus on ~ 22-kraadine kuuri stiilis katus. Mul on raskusi katust puudutavate pikkade lõikude tegemisega. Üks lõik, mille ma allpool pildil tegin, oli palju raskem, kui ma seda tahtsin. Ma ei oma laua- ega libisemissaega. Mul on küll saadaval ketassaag (mida kasutasin selle ühe lõike jaoks) ja 10-tollise teraga saagimissaag.

Mis on parim strateegia sellise pika lõike tegemiseks?

enter image description here enter image description here

Kolm vastused:
#1
+9
Drew Teague
2015-03-19 08:58:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teil on vaja juhtplaati. Mõelge välja kettsae tera ja plaadi serva vaheline kaugus, eelistatavalt mitte külg, mille külge mootor ripub, vastasel juhul peab teie laud olema selle alla mahtumiseks väga õhuke. Kinnitage plaat (veenduge, et see on sirge!) Tooriku külge lõikjoonega paralleelselt, kaugusele, mille mõõtsite oma ketassaega. Lükake saeplaati lõikamise ajal piki juhtplaati ja teie lõikamine järgib täpselt teie lõikejooni. Ma tegin seda pikka aega tagasi, enne kui sain lauasae, ja teen seda ikka veel suurte varude lõikamisel nagu vineerilehed, mida ei saa lihtsalt lauasae külge lõigata.

Tavaliselt tean, et pean oma juhtplaadi täpseks paigutamiseks lõikejoonest 1-3 / 8 tolli kaugusele. Pean vist matemaatikat tegema, et aru saada, kui kaugel see on, kui venitada 22 kraadise nurga all. Mul oli raske lihtsalt omamoodi "üles rivistada". Proovin seda.
Ka nüüd sellele mõeldes peaksin ilmselt tegema selle diagonaallõike, lootes nurga õigeks saada, seejärel teha 90-kraadine lõik, et pikkus oleks õige, sest kõigepealt pikkuse lõikamine tähendab, et raskemal lõigul võib mul olla 0 viga.
See kõlab suurepärase ideena! 90 on palju lihtsam täiuslikuks muuta.
#2
+4
bowlturner
2015-03-19 17:37:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu Drew ütles, saate kasutada juhtlauda.

või kaks võivad ka töötada). Muidugi on laud maapinnani tasane (nagu vineeritükk, mis istub sae hobustel). Piki joont lõikamine on üsna lihtne, eesmisel juhikul on märk, mis näitab, kuhu tera lõikab, hoidke seda joone peal. Lihtsalt ärge suruge saagi kiiremini, kui see tahab lõigata.

Boonus: kui teil on sellised lühikesed lauad, võite ühe lõikega saada 2 tükki! teine ​​laud tuleb lihtsalt ruudukujuliseks lõigata!

#3
+2
LosManos
2015-07-19 01:33:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ärge viitsige mõõta saeplaadi serva ja tera vahekaugust. Tehke selle asemel oma juhtsiin.

Hankige tükk midagi tasast (vineer, puitkiudplaat (olen kasutanud 5 mm plastist lehte ja teist korda tükk isetehtud põrandalauda)) ja kleepige / kruvige midagi sirget edasi. Asetage saag sirge serva vastu ja saagige ära. Nüüd lõigatakse Flat täpselt sinna, kus tera asub. Lõpuks kinnitage oma kodus valmistatud juhtsiin pardal, mille soovite lõigata ja saagida.

See on see, mida ma teen nende pikkade sirgete lõikude lõikamiseks, kuid kodus valmistatud saagijuhti pole nii lihtne kasutada mitter lõikude tegemiseks, kui te ei tee oma lõikamiseks konkreetse nurga jaoks kohandatud.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...