Küsimus:
Tõhus värvi eemaldamine töötlemata saematerjalilt
user2
2015-03-20 18:04:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on majas mõned töötlemata saematerjalid, mille maja eelmine omanik 1 üle maalis. Usun, et puit on pehmem puit nagu kuusk, kuna need on dekoratiivsemad kui struktuursed.

Tundub, et kolm 4 "x 8" x 18 'puitu on rulliga üle värvitud ja seal on mõned tükid ka neile lakke. Nad proovisid vähemalt kvaliteetset tööd teha ja hoolitsesid väikeste nurkade või sälkude värvimiseks puidus.

Ühele 6 "x 8" x 5 'puidule on peale pandud kole-kohutav kunstkivist pihustusvärv.

Mõlemad puitkomplektid värviti algselt üsna tumedana paika panema. Minu eesmärk on siinkohal värvist lahti saada. Mul oleks hea originaalse tumeda plekiga, mis oli paigas, kuid see oleks boonuspunktid, kui saaksin heledama ilme.

Olen 99% kindel, et värv on pliivaba, kuid ma pole veel kontrollinud. Ma teen seda enne töö alustamist.

Olen proovinud kasutada mõnda tsitruselist värvi eemaldajat. See töötas hästi, kuid on katsealadele jätnud oranži tooni. Kõhklen kemikaalipõhise värvieemaldaja kasutamist, kuna aurud ja puitmaterjal asuvad selle sees.

Olen kaalunud ka traatharjaga jahvatamist; lihvimine lindi või orbiidi lihvmasinaga; ja selle hööveldamine käsilennukiga. Kõik need tunduvad aeganõudvad toimingud ja ma olen veidi mures jahvatamise või lihvimise pärast tekkinud segaduse pärast.

Mis on kõige tõhusam viis värvi eemaldamiseks nendelt puitmaterjalidelt?
Või on see kaotatud põhjus ja peaksin selle asemel neid katma?

1 Jah, mind lohutab asjaolu, et seal on tõenäoliselt eriline koht Hadesis selliste inimeste jaoks. < / jk>

Vau. Milline väljakutse. See paneb mind virisema oma vedelate naeltega kipsplaadile kinnitatud paneelide üle. Edu. Loodan, et teil on hea tulemus. Olen kindel, et kellelgi siinkandist on nõu / kogemusi. Ma arvan, et see toimub mingite mehaaniliste vahenditega. Äkki kohapealne liivaprits?
Enamikus Ameerika Ühendriikide osades on suurem osa struktuurimaterjalist kas puitu (nagu vineer, OSB, I-talad, LVL, PSL, * jt *) või okaspuitu (näiteks mänd, künnis või kuusk). Seal, kus ma elan, kasutatakse enamiku mittetöötatud saematerjali tugevuse arvutamiseks tabeleid "hem-fir".
Tangentsiaalne alternatiiv: katke need viimistlusega. Tõenäoliselt võtab see vähem aega ja annab viimistluse, mis on täpselt see, mille te otsustate, mitte ükskõik, millega te lõpuks jõuate.
Eeldades, et puit on paigas ja te ei liiguta neid ega püüa saavutada muud efekti kui värvi eemaldamine, võib see küsimus olla DIY.SE jaoks rohkem teema.
@rob - pole vaja migreeruda - olen siin saadud vastustega rahul. Kaalusin isetegemise küsimust, kuid tahtsin küsida kogukonnalt, kellel on laiemad kogemused puidutöötlemisriistade alal.
Okei, tore ... andke kindlasti teada, mis lõpuks kõige paremini toimis!
Kümme vastused:
#1
+7
Daniel B.
2015-03-22 06:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui me kasvanud majas värvi eemaldasime, kasutasime soojuspüstolit ja värvikaabitsaid. See oli tüütu, kuid üsna tõhus.

Kas värv tuli tükkidena maha või pigem nagu laigud? Teisisõnu, kui halb oli koristamine?
Värv mullib ja tõenäoliselt on enamasti suuremad helbed. Ma kardan, et kõik teie kasutatavad meetodid on segased. Projekti käigus peaksite kleepima tilgariide või plastist lehe. Kui see on seinaga külgnev, kleepige teip seina külge, nii et Crackist ei satuks midagi. Puhastus on alles tarva korjamine.
#2
+5
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2
2015-03-20 18:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et teie parim valik oleks kasutada kuivjääga lõhkajat. See on umbes nagu liivaprits, kuid kuivjää toimimine hävitab värvi ja aurustub CO2-ks, enne kui see kahjustab alamstruktuuri (see tähendab puitu). Lehel olev teave ütleb:

Kuiva jää lõhkamine:

  • on mitteabrasiivne, mittesüttiv ja mittejuhtiv puhastusmeetod
  • on keskkonnasäästlik ja ei sisalda sekundaarseid saasteaineid, näiteks lahusteid või tahkeid aineid
  • on puhas ja lubatud kasutamiseks toiduainetööstuses
  • võimaldab enamikku esemeid kohapeal puhastada ilma aeganõudva demonteerimiseta
  • saab kasutada aktiivseid elektrilisi või mehaanilisi osi kahjustamata või tuleohtu tekitamata
  • saab kasutada tootmisjääkide, eraldusainete, saasteainete, värvide, õlide ja biofilmide eemaldamiseks
  • võib olla sama õrn kui raamatute suitsukahjustuste pühkimine või agressiivne kui keevitusräbu eemaldamine tööriistadest
  • saab kasutada paljudes üldistes puhastustegevustes

Selle lahenduse abil peaksite saama suhteliselt puhta pinna, ilma et see hävitaks plaadi välimust. Nagu soovitasite, proovige ohutuse huvides pliid proovida.

Hoiatatakse, see on kallis. Tundub, et minu lähedal on ühepäevane seadmete rent 750 dollarit ehk 1850 dollarit nädalas. Hind on piirkonniti erinev. Kas mõni sõna ventilatsioonivajaduste kohta on? Kujutan ette, et tonn sisemuses sublimeeruvat CO2 nõuaks, et aknad oleksid vähemalt lahti.
#3
+3
OSU55
2015-04-02 01:56:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Värvi täielikuks eemaldamiseks (kaasa arvatud nurgad ja kraanad) tuleb puit lõpuks hööveldada. Enamiku sai eemaldada kuumapüstoli ja kaabitsaga ning seejärel hööveldada, et viimased jäljed lahti saada. Käsikraabits võis värvida nurkadest. Võiksite kaaluda lihtsalt puidu katmist (kastige need sisse) uue soovitud puiduga ja viimistletud nii, nagu soovite. See oleks minu valik.

#4
+2
RedGrittyBrick
2015-03-20 19:47:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kaalunud ka traatharja abil lihvimist; lihvimine lindi või orbiidi lihvmasinaga; ja selle hööveldamine käsilennukiga.

Teeksin kindlasti katse käsilennukiga (pärast triikraua teritamist). Olen seda teinud väiksemate värvitud / töödeldud töötlemata puidutükkide puhastamiseks.

Kõik need tunduvad aeganõudvad toimingud

See on tõsi, kuid leian, et käsitasandi kasutamine on väga terapeutiline. Vähemalt okaspuul.

Alternatiiviks võib olla höövlite rentimine või laenamine.

Uuendasin oma küsimust metsamaterjalide pikkuste ja kogustega. See oleks * palju * hööveldamist, mistõttu ma ei taha seda teed minna. Samuti olen mures selle pärast, et värv ummistab lennukit.
@GlenH7: See on hea punkt ja saan aru teie vastumeelsusest, eriti kui tööd tuleb teha kohapeal - kus käsitsi hööveldamine oleks minu jaoks täiesti ebapraktiline. Teisalt meenutab see mulle natuke seda [seda] (https://www.youtube.com/watch?v=lemsx2_ArnQ).
Videol on tal ka see eelis, et talad ripuvad sahvrite kohal. Minu puhul on need fikseeritud lae ja seina külge, nii et mul pole liikumises sama vabadust. Nüüd olen eelmiste omanike suhtes lihtsalt kibestunum. :-) Aga ma oleksin lennuki kasutamises väga hea, kui läheksin seda teed mööda ...
#5
+2
dfife
2015-03-22 19:23:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hadesest rääkides .... Olen tegelikult kasutanud höövlit (mitte käsilennukit, vaid mootoriga lennukit), kui mu labad olid viimasel jalal. Mind ei huvitanud, kas lennuk neid ära rikkus, sest olin nagunii neid asendamas. Höövelda puit, seejärel aseta terad. Lihtne, lihtne!

No....Hades. See @GlenH7's footnote.
#6
+2
keshlam
2015-03-22 20:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine mootoriga lahendus oleks "spoonilõike" võtmine lintsaega näolt. Vähem karistaksite oma tööriistu kui höövli kasutamist, ja lintsae terad on selle vaevaga vähem vaevaga asendatavad.

Ma olen just postitanud vastava küsimuse "eelmainitud puidu" ümbertõstmise kohta. kuigi see võidakse maha lüüa või lagundada kui liiga üldine.

Hea soovitus puidule, mis pole millegi külge kinnitatud. Kahjuks on minu puhul kõik puidud kindlalt kinnitatud ja ma ei näe nende eemaldamiseks lihtsat viisi.
#7
+2
Imprfectluck
2015-04-27 19:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Värvide eemaldamiseks kasutan kahte viisi:

  1. Kasutage värvi koorimiseks kemikaali. Kuna te ei soovi, et läheksime järgmise sammu juurde ...

  2. Kasutage kuumapüstolit ja hõljutage hoolikalt puidu kohal (hoidke seda õiges kauguses, et te ei saaks puitu kahjustada). Mõne aja pärast kasutage kaabitsat värvi aeglaselt lahti koorimiseks. Kuigi see tundub riskantne, on see üks kiiremaid viise värvi koorimiseks, kui olete ettevaatlik.

#8
+1
Ast Pace
2015-04-28 03:57:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie küsimus: "Kas ma peaksin neid hoopis katma?" pani mind mõtlema veel ühele lahendusele.

Selleks on vaja puitu ühes tükis eemaldada ja need 18 'pikkused oleksid üks tükk. Mõistan, et olete juba öelnud, et te ei näe nende eemaldamiseks lihtsaid võimalusi, kuid see võib olla lahendus järgmisele tüübile, kes ilma piiranguteta kaasa tuleb. Mul oli tegelikult sarnane probleem, kus kui dekoratiivsed talad eemaldati, unustasin need lõpuks ära, kuid vahetasin lagi. Erineva eluea jooksul.

Eemaldage puit, saagige iga tala kolmeks 1x8-ks ja kasutage neid kastide valmistamiseks.

Lihtsam öelda kui teha ja on ilmseid probleeme, mida tuleb lahendada viis, aga kuule, kui sul on lintsaag, höövel ja piisavalt ruumi (liiguta varustus päevaks õue), saab seda teha.

#9
  0
SkipBerne
2015-06-23 21:10:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metüleenkloriidvärvi eemaldaja (või orgaaniline veepõhine) värvi pehmendamiseks ja seejärel massi pesemiseks. Nii säilib puit ja eemaldatakse värv. Kasutage prille.

Ma ei saa masinat pesta, kuna puit on minu maja sees. Kas pehmendatud värvi eemaldamiseks on mõni muu viis, mida soovitaksite?
#10
  0
genz talk
2019-11-12 22:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul mu sõbral oli hiljuti sarnane probleem tema palkmajaga (mida ma pakkusin abiks - miks ma ennast nendesse asjadesse ajan!). Ta tahtis kogu maja väljaspool koristada ja sees - jah. Pärast üsna vähe uurimist valis ta sellise lahenduse nagu eespool mainitud, kuid ta kasutas midagi uut nimega Märg jäälõhkamine. Keskkonnasõbralik, kuna see kasutab ainult jääkuubikuid.

Erinevus (nii palju kui Mike usub) on see, et &i rebend on puidul vähem, kuivjää ei maksa ja kasutab ainult tavalisi jääkuubikuid. Päris lahe. Salongi viimistlemiseks kulus meil vaid nädalavahetus. Päris märg kogemus kindlasti. Pole kindel, kas kuivjää meetod oleks teinud paremat tööd, kuid Mike ja Andrea olid lõppseisundiga rahul.

Minu kaks senti ikkagi. p> Moderaatori märkus: lugeja hoiatus: selles vastuses määratletud protsess loob otsese seose ühe tootja tootega. Paistab, et seadmed on liivapritsiga sarnases protsessis omandatud.

Ei saa aru ?? Link eemaldatud - ma ei saa aru, miks on hoiatus ??See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...