Küsimus:
"Eelarmastatud" saematerjali taaskasutamine - tehnikad?
keshlam
2015-03-22 20:27:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(See võib olla mitu seotud küsimust; abi selle lõhkumisel oleks teretulnud, kui jah.)

Paljud puidutöötlejad on õppinud, et üllatavalt palju saematerjali, sealhulgas üllatavalt head / huvitavat materjali, võib olema odav või tasuta, dekonstrueerides soovimatu mööbli ja kaubaaluseid, päästes seda maja renoveerimisest jms. Millised on parimad viisid selle korduskasutuseks ettevalmistamiseks? Milliseid ebatavalisi allikaid on? (Ma tean, et mõned inimesed on odava hinnaga kalli metsa saanud, kui märkasid eBay-s midagi, mis on rohkem väärt kui puit kui ehitatud objekt.) Mis on piir "remontimist väärt" ja "puhastamist väärt" ja "pole väärt vaeva"?

Võin alustada mõne tähelepaneku / küsimusega:

Ilmselt on hea lähtepunkt selle läbimine väikese metallidetektoriga, veendumaks, et tööriistu kahjustamiseks pole kinnitusvahendeid. Pliivärv on ilmne oht, mida tuleb jälgida, nagu ka termiidid. Survega töötlemine võib olla terviserisk. Mida tuleb veel vältida?

Eelmise viimistluse eemaldamine - mulle on öeldud, et värv kahjustab höövliterasid ja mõned inimesed võtavad selle töötlemiseks lintsae juures lihtsalt "spooni" kihi maha või hoidke selle ülesande jaoks vana höövlitera komplekti. Kas lakkidega kaasnevad samad riskid? (Mul on väike virn massiiv-tammepuidust põrandakatet, mis võib muutuda pildiraamideks või sahtlikomponentideks, kui suudan selle üleliia kaotamata puhastada ...)

Mida peab pürgiv upcycler veel teadma?

Seotud: http://woodworking.stackexchange.com/questions/342/what-do-i-need-to-know-when-looking-at-pallets-for-wood. Koostas kaubaaluste korjamisel väikese kirja
Neli vastused:
#1
+9
SqlACID
2015-03-22 23:31:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enne höövli läbilaskmist kasutasin lintlihvmasinat suurema osa vana tiigrist tammepõranda viimistlusest. 80-liivapaber on odavam kui terad. Kuid ma hoidsin vanade terade komplekti, et neid kõiki esimesel käigul kasutada. Metallidetektor on suurepärane investeering, kui teete palju taastamist.

#2
+6
ratchet freak
2015-03-22 20:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas puidupiir on seda väärt, sõltub sellest, kuidas kavatsete seda kasutada. Kui soovite seda inkrusteerimiseks, ei vaja te palju elujõulist puitu. Teil on vaja lihtsalt piisavalt palju tükki, mida soovite kerimis- või lintsaega lõigata. Kui soovite sellest kapi ehitada, vajate palju rohkem.

Võite viimistluse peiliga kraapida. Teritage see ja hoidke seda pinna suhtes risti. Sõltuvalt sellest, kuidas te seda kasutate, võite selle siiski sisse jätta.

Teisisõnu, kasutate peitlit peaaegu kapi kaabitsana, millest on lahutatud kaabitsa lõikamiseks vajalik burr. Hmmmm. Pole kindel, kas ma olen veendunud, et tõeline värvitoonija ei oleks parem, kui te seda läheneksite; igatahes peitel lahkem.
#3
+2
SkipBerne
2015-06-23 22:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Allikad: paaditehased, laopood, hoovi / kinnisvara müük, mööbliladu „katkine nurk”, äärekivi enne prügipäeva, maapiirkonna antiigipoed, vanad hukka mõistetud majad, eriti ajaloolistes piirkondades maapiirkondade puukauplused ja saemehed.

(Kõige olulisem reegel: hoidke silmad ja kõrvad võimaluste jaoks avatud.)

Tööriistad: metallidetektorid naelte, lihvimismasinate leidmiseks (4,5-tolline KwicCut 24 tera) ) ja lihvimismasinad, survepesurid ja roostevabast terasest harjad (keevitajate harjad).

#4
+1
jim mcnamara
2015-06-24 21:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teistmoodi - antiigirestauraatorid tahavad vana puitu. Seda seetõttu, et puit muudab aja jooksul värve ja mõnikord ka muid omadusi. Näiteks ultraviolettkiirgusega kokkupuude muudab tumeda puidu tumedamaks ja omamoodi pleegitab tumedat puitu. Kõrvitsa (oranž-y) valge mänd saab vananemisest nii. UV võib hävitada ka ligniini (puidus olev ühend, mis hoiab tselluloosahelasid koos), mille tulemuseks on kare pind või udune välimus, kus tuuleke lainetab kiudu. Enamik inimesi tunneb ka päikesepõletatud kirsi. Pange väike münt kirsipuru külge. Pange jäägid + münt mõneks tunniks otsese päikesevalguse kätte. Voila. Mündi all olev koht on ümbritseva puiduga võrreldes heledam, mis on tumedam.

Pikaajalisel vananemisel on puitkiududesse sügavam mõju kui lihtsalt päikesepõletus.

Vana ilme säilitamine on oluline selles kontekstis. Nii et restauraatoritel on vana puidu varusid, mille abil püütakse säilitada suurem osa olemasolevast pinnast ja mille puhastamine toimub:

  viimistlusvahendite eemaldamine vana liimi eemaldamine sooja niiske rätikuga Puidukaabitsate kasutamine uduse eemaldamiseks  

See kõik töötab, kuna enamus vanemaid peeneid mööbliesemeid kasutasid peitsliimina šellak / kopaal / merevaiguvaiku. Kõiki neid on lihtne eemaldada - vaigud alkoholiga, peita liimi soojuse ja niiskusega.

Alküüdlakid ja nitrotsellulooslakid tõusid 1900-ndate aastate alguses mööblina. Need nõuavad viimistlusest eemaldamiseks üldiselt vastikumaid ja lõhnavamaid kemikaale kui alkohol. Käsitöömööbel kasutas sageli naftadestillaadist (aka tõrvast) valmistatud plekki, selle tänapäevane versioon on katusetsement. Pärast välimise kattekihi kättesaamist olete tükk mineraalpiiritusega üle ujutanud ja tõrjuma pehme messingist harjaga järelejäänud "plekk".

Puidu ja arhitektuurse puidu raamimisel on muid probleeme - need nõuavad meetodeid, mida eelmised plakatid on kajastanud. Meetodid, mis on väga tõhusad ja mis on hävitavamad kui minu mainitud asjad.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...