Küsimus:
Milline on naelte õige koht puidutöötlemisel?
feetwet
2015-03-18 00:06:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Millal on otstarbekas kasutada naelu puidu ühendamiseks?

Välja arvatud jämeda raamimise jaoks, on ainus üldtunnustatud kasutusviis, mida ma mõelda saan, on viimistlusega kleepimine, kuid isegi seal pole see eriti tundlik õige, sest alati ei ole naelapüssid korralikult seatud, nii et kui mõni hea maaler ei tule nende järel puidust täiteainega, jätab iga brad divoti. Ja kõigi jaoks tean "päris" puidutöötlejaid ja liimib kogu nende viimistlusmaterjali.

Kas bradi naelutamist peetakse endiselt trimmimise heaks tavaks? Ja kas on ka muid püsirajatisi, kus naelad sobivad?

Kolm vastused:
#1
+14
dfife
2015-03-18 00:15:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Väga hea küsimus. Ma ütlen teile, kuidas ma kasutan naelu, kuigi ma pole kindel, et see on "õige" vastus.

  1. Kui mul pole kannatust oodata, kuni liim kuivab. Tavaliselt on naelutamist vaja ainult kahe puidutüki kinnitamiseks, kuni puit kuivab (tingimusel, et teil on pikkade ja pikkade teradega kokkupuude). Niisiis, tõmban oma nööpnõela välja, et saaksin liimi kuivades midagi muud teha.
  2. kui mind ei huvita, kuidas see välja näeb. Näiteks poemööblit ehitades naelutan peaaegu alati oma sahtlid kokku, sest mind ei huvita see, kui nael sahtlis nähtav oleks. Sama kehtib ka rakiste kohta.
  3. kui see on hõlpsasti varjatud. See on see, millele sa viidad - trimmi. Ava, mille see jätab, on nii väike, et seda saab kitt hõlpsasti maskeerida. (Ehkki kui te seda määrite, on see hoopis teine ​​lugu).
  4. Sarnaselt # 1-ga - kui nurk on selline, et ma ei leia viisi selle kinnitamiseks. Näiteks kui mul on nurgeline sisekujundus, ei saa ma sellele raskusi asetada ja selle kinnitamiseks võib see olla liiga lai, nii et ma naelutan selle.

Jätkan mõtlemist ja toimetan, kui suudan veel mõelda.

Puidust tööriistakastidel oli põhi sageli kinni naelutatud. Nii saab seda asendada, kui põhi laguneb niiskuse, vanuse jms tõttu, ilma et peaksite kogu asja lahti võtma.
Hea punkt, @saltface. Sama kehtib ka sahtlipõhjade kohta (ja sarnastel põhjustel).
Kas kruvid poleks paremini näidatud alati, kui midagi on mõeldud lahti võtmiseks?
@feetwet: Noh, sellepärast kasutati minu tavapärases õpilasraamatukujunduses kindlasti ilma liimita kruvisid - lisaks on need vaiksemaks ja naabrussõbralikumaks monteerimiseks, eriti kui panete puiduhoone laudade pikkuseks eelnevalt lõikama. (Kasutades endiselt kahte neist, 4'x4'x1 ', mis muudetakse tagasi saematerjaliks, kui tegelikud raamatukogu juhtumid sisse lähevad.)
#2
+9
keshlam
2015-03-18 02:18:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See oli varem gildi teema, uskuge või mitte. Lihtsatel puuseppadel keelati kasutada paljusid mööblitootjatele pakutavaid väljamõeldud tisleritöid ning eeldati, et nad kasutavad naelu. Siit tuleneb küünte seos odavamate tükkidega, mille on valmistanud vähem kvalifitseeritud tööjõud.

Muidugi võib eelarvetükk olla sama funktsionaalne kui väljamõeldud - ja see, et küüned pisut painduvad, laseb neil tegelikult kõrvale hiilida mõnest puidu liikumise probleemist, millega "korralik" tisleritöö peab maadlema. Kuid kruvide ja naelte kasutamise minimeerimise ning puidu ja liimi tööülesannete täitmise lubamise õigused on endiselt kiidulikud.

Teisest küljest olen näinud mitmeid tükke, mis on tahtlikult tehtud "tavalise majaomaniku" versiooni kopeerimiseks kasutage naelu (eriti lõigatud naelu).

Ma arvan, et see kõik on hea, kui see on tahtlik otsus, teades ajalugu.

#3
+3
drs
2015-03-18 17:09:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu teistes vastustes mainitud, võivad naelad olla sobivamad, kui puit kaldub tugevasti kõverdama või paisuma. Naeltega vuugid pakuvad paindlikkust vuugi muutuvate mõõtmete jaoks, samas kui liimühendused võivad täiesti ebaõnnestuda.

Niiskus on kõverdumise ja turse peamine põhjus. Küünte jaoks sobivad hästi projektid, mis puutuvad pidevalt kokku veega, näiteks paatide ehitamine või otsese mullaga kokkupuutuvad istutusmasinad.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...