Küsimus:
Olemasoleva pleki eemaldamine keerukatest puutöödest?
JohnP
2015-03-17 22:36:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on kohvilaud, mille välisküljel on palju dekoratiivseid töid, näiteks lilled / lehed ja rosetid, mis on osa algsest puutööst (st pole tegelikult loodud ja kinnitamata).

Ma tahan lauda viimistleda, kuid minu kasutatav kaubanduslik plekieemaldaja ei saanud kogu plekki dekoratiivse nikerduse süvendatud osadest välja. Lisaks on keskmistest klaasitükkidest välja lõigatud sälkudes plekijäänused.

Kuidas eemaldada plekk sälkudelt ja dekoratiivsest nikerdusest, rikkumata tüki esteetikat?

Ma arvan, et see sõltuks tüki vanusest ja detailide keerukusest. Ma usun, et on inimesi, kes kasutavad sellise töö tegemiseks rõhu ja vaakumi vaheldumist hiiglaslikes mahutites olevate lahustitega, kuid see on puidu jaoks kallis ja raske. Kas olete kaalunud pleegitamist või geeli tüüpi plekke, et lihtsalt varjata seda plekki, mida ei eemaldatud?
Kolm vastused:
#1
+9
bowlturner
2015-03-18 06:12:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on palju tööd, kuid mul on kaks erinevat ettepanekut.

Kasutage oma plekieemaldajat uuesti, kuid seekord olge täpsem ja kasutage selle pealekandmiseks (puhastamiseks) (vana) hambaharja see tagasi, kui on aeg. Hambaharjaga saab eemaldaja väikestesse kohtadesse ja see võib toimida nagu hambakattu eemaldamine hammastelt.

Kui see on enamjaolt kadunud, võite proovida sama trikki valgendiga, kuid olge ettevaatlik, see on ka samuti ohtlik (tervisele ohtlik) ja liiga tugev võib puitu kahjustada.

Alati on küsimus, kui palju soovite saada? sest hästi tehtud, jättes mõne vana pleki soonde, võib see anda ka kena antiikse ilme ja tunde.

#2
+6
ewm
2015-03-18 17:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taotlus ja mehaaniline manipuleerimine on teie sõbrad (nagu eespool soovitatud). Kui see on kriitiline projekt, siis on mitmeid äärmuslikumaid teid.

  • võib aidata teine ​​ring teise tootega.
  • teie plekieemaldaja võib olla paksem lahus või geel. See aeglustab aurustumisaega ja pikendab seeläbi aega, mil jumal plekki eemaldab.
  • võite plekieemaldajaga leotada puuvillapalle, puuvillaseid riideid jms ja katta keeruka ala (oht on siin värvimuutus) või puidu liiga märjaks saamise probleemid: paisumine, liimimine jms.)
  • võite kasutada hambaorke, kaabitsaid või eritellimusel valminud tööriistu (rauasaagide maandamine töötab hästi) - pärast eemaldaja paigaldamist ja laske sellel natuke istuda, kasutage kaabitsaid. Peaksite saama viimistluse pehmendatud pealmise kihi eemaldada. Kui olete jõudnud kõvema ja kuivama viimistlusalani, kandke viimistlus uuesti ja korrake protsessi. (Oht on siin puidu enda sisse raiumine ja kraapimine.)

Kõik ülaltoodud tähendab rohkem aega, et hingata vastikuid ja elu lühendavaid kemikaale. Palun kasutage tervet mõistust ja ventilatsiooni (ja kui teil on respiraatorit; teil pole seda? Vahemikus 20–50 USD on palju saadaval).

#3
+5
Peter Grace
2015-03-18 15:00:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On olemas spetsiaalsed abrasiivmaterjalist poolid, mis sarnanevad peaaegu liivapaberiga kingapitsiga. Mõnel juhul tasub uurida pleki lihvimist keerukatest kujundustest.

Mitchell's sanding cord
(allikas: mitchellsabrasives.com)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...