Küsimus:
Kuidas saaksin vana kasutamata lauasae taas aktiivsesse ja ohutusse kasutusse viia?
Jeremy
2015-03-21 02:32:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostan sõbralt väga hea hinnaga Powermaticu "töövõtjastiilis" lauasae.

Saagi pole aastaid kasutatud. Samuti tuleb see minu autosse mahavõtmiseks lahti võtta, seejärel minu poes uuesti kokku panna.

Otsin põhjalikku loetelu asjadest, mida teha / kohandada / puhastada / asendada / lisada, et muuta see hästi toimivaks ja ohutuks kasutamiseks.

See on suurepärane küsimus. Üks, mida plaanisin küsida. See võib olla väärtuslik inimestele, kes kaaluvad ka lauasaagi kasutust.
üks vastus:
#1
+11
rob
2015-03-21 03:12:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui lauasaag on nõuetekohaselt salvestatud, ei pea te enne selle kasutamist palju tegema. Uurige, kas on põhjust, miks seda pole kasutatud, kui huvi kadumine või ajapuudus - näiteks võib-olla vajas see laagrite vahetamist ja teie sõber lihtsalt ei jõudnud selle juurde.

Kas see on elementidele allutatud?

Kui see on elementidele allutatud, peate võib-olla tegelema rooste eemaldamisega ja mootor võib lisaks muudele probleemidele olla kahjustatud muul juhul.

Kui seda hoitaks kliimaseadmeta garaažis, võiks laual olla endiselt pindroostet, kuid see peaks korralikult puhtaks minema. Pinna rooste eemaldamiseks on palju võimalusi, alates WD-40-st ja terasvillast kuni lihvimiseni kuni rooste eemaldavate kemikaalideni.

Vaadake kasutusjuhendit

Kasutusjuhend peaks olema teie esimene ressurss. Lugege see läbi, et teaksite, kuidas saagi korralikult lahti võtta ja uuesti kokku panna. Paigaldusjuhend sisaldab ka vähemalt teavet aia kalibreerimise kohta. Kui teie sõbral pole kasutusjuhendit, võite selle alla laadida sae tootja veebisaidilt. Kui see ei õnnestu, kontrollige saiti vintagemachinery.org või owwm.org.

Enne selle koju viimist

  1. kui saag on praegu täielikult kokku pandud ja see toimis suurepäraselt, kui teie sõber seda viimati kasutas, proovige seda enne, kui transpordiks lahti võtate.
  2. Kontrollige, et saagis oleks nuga / jaotur, terakaitse, piirdeaed, muud lisaseadmed (nt mitra gabariit) ja kõik mutrivõtmed, mis on vajalikud reguleerimiseks või tera vahetamiseks. Tutvuge, kuidas neid õigesti kasutada. See võib hõlmata käsiraamatu ülevaatamist.

Pärast uuesti kokkupanekut

  1. Joondage tera mitra piludega paralleelselt
  2. Joondage piirde paralleelselt tera ja mitra pilud
  3. Kontrollige, kas mootorist lehtla poole asuv vöö on heas korras ega hõõru midagi

Rive-nuga on ohutum kui jaotur

Kui saag on piisavalt vana, et sellel oleks rihveldaja, siis on sellel suurem võimalus tagasilööki tekitada. Ehkki nii splitter kui ka veonuga takistavad tera pigistamist, on splitter alati samal kõrgusel, samal ajal kui rive nuga teraga tõuseb ja langetab. See võimaldab raseerivat nuga hoida tera tagumisest osast ühtlast kaugust. See tähendab, et kui tera madalama lõike jaoks langetatakse, on tera tagaosa ja jaoturi vahel tohutu vahe, nagu illustreerib tagasilöögiintsident, mida on analüüsitud saidil LumberJocks. Jaotur toimib sama hästi kui nuga siis, kui tera on tõstetud täiskõrgusele - seda peetakse iseenesest ohtlikuks, välja arvatud juhul, kui lõikamiseks on vaja tera täiskõrgust.

Järelturul olevad noad on mõne sae jaoks saadaval ja peaksite kaaluma selle saamist, kui teie saega on kaasas splitter.

Mul on vana, mida ma lihtsalt ei usalda. Ostsin uue kvaliteetse sae "turvapadjadega" ja kavatsen vana metsalist kasutada ainult eriotstarbel, kus saan saanuga ohutumaks hoida.
Kas te saaksite selgitada erinevust raseeriva noa ja jaoturi vahel?
-1


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...