Küsimus:
Kuidas lõpetada oks, et koor (osaliselt) peal püsiks?
SQB
2015-03-18 01:59:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mu poeg leidis kena paksu oksa, mille tahan tema jaoks muuta jalutuskepiks. Kahjuks ei oska ma öelda, mis puit see täpselt on. Koor on endiselt osaliselt peal ja ei tundu olevat lõtv.

Kuidas seda töödelda ja viimistleda, et koor püsiks peal, kui kepp on endiselt elementide eest kaitstud?

Ma arvan, et ainult üldine kasutamine põhjustab aja jooksul koore eraldumist, eriti käe istumiskohas. Samuti väheneb aja jooksul, kui puit kuivab, kuid alustuseks on see koor üsna kuiv, nii et mitte. See aitab ka mingil hetkel lahti saada.
Viis vastused:
#1
+7
cathode
2015-03-19 07:06:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutage atsetooniga lahjendatud epoksüvaiku ja pintseldage see peale. Esimeseks kihiks kasutage väga õhukest segu, seejärel vajadusel tulge teise kihiga tagasi. Atsetoon laseb epoksü voolata ja tungida sügavale koore ja puidu kiududesse ning stabiliseerib selle. See muudab muidugi välimust, muutes selle tumedamaks ja "viimistletud", kuid ma arvan, et te ei suuda seda ühegi meetodiga vältida.

#2
+6
BrownRedHawk
2015-03-18 21:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et siin on lühike vastus: koor pole kunagi püsiv, kui see pole elus. Ühelt poolt kujutlege koort oma nahana. Teie naha pind ei koosne täna samadest rakkudest nagu kuu aega tagasi. Koor on sel viisil väga sarnane. Kuigi see elab, on see pidevalt täiendatud ja kasvab. Kui see "elav" protsess on peatatud, laguneb koor ja laguneb.

Kindlasti leidub kõiksugu polüuretaani, šellakit ja õlisid, mis säilitavad koore elu jalutuskepil; kuid kahjuks puit ja koor lagunevad, kuivavad ja muudavad mõõtmeid erineva kiirusega. Lõpuks eraldub koor puidust mehaaniliselt.

Ma arvan, et sel juhul võib olla mõttekam kas koorida puidu viimistlemiseks või jätta see loomulikuks. Lõpuks see eraldub ja see on ok.

#3
+6
datUser
2015-03-19 01:26:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks asi, mida tuleks meeles pidada, on oksa lõikamise aastaaeg.

Kui puit on sordi lehtpuidust, on koort väga lihtne eemaldada kevadel ja sügisel väga raske eemaldada. Pidage seda meeles, kui soovite jätta koore tahvlite servadele viimistletud tükkideks või soovite koore muudes olukordades hõlpsalt eemaldada.

Kui jalutuskepp lõigati sügisel, võite leidke, et koor ripub mõnda aega ringi, olenemata sellest, kuidas te selle lõpetate. Viimistlus võib mängida rolli koore kinnihoidmisel, kuid kui kepp lõigati valel aastaajal, võite leida, et koor tuleb maha, olenemata selle valmimisviisist.

#4
+4
Mike Archibald
2018-08-28 18:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegin jalutuskeppi täpselt ülaltoodud viisil. Mitu paksu polüuretaankihti. Minu suur viga oli kasutada kõrgläiget, nii et sellel oleks selline "võlts" välimus, kuid kase sisemine koor on nii kena välimusega.

Tegin seda umbes seitse kuni kümme aastat tagasi ja koor ja kepp näevad endiselt välja nagu piparmünt. See on raske kasutamine aastaringselt, seega on see tõenäoliselt pikem kui palju mööblit kestab.

#5
  0
FreeMan
2015-03-19 06:58:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite pulga täielikult sulatada paksu uretaaniga, nii et see poleks üldse avatud, kuid see ilmselt kaob eesmärgi.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...