Küsimus:
Mis on "valge puit"?
James Jenkins
2015-03-18 02:18:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kunagi läksin saematerjali poodi, kui odav pehme puit oli Mänd. Nüüd kutsuvad nad seda "valgeks puiduks", mis täpselt on "valge puit", ma ei mäleta, et oleksin kunagi selle nimega puuliigist kuulnud.

Tundub, et see on mitu kokku surutud luauni lehte. Väga jäik, kandiline ja hõlpsasti töödeldav, kuid viimistlusvalmis puiduvine spoon puudub.
Kuus vastused:
#1
+13
saltface
2015-03-18 02:30:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Valge puit on kodukeskustes saadaval olev odav ja nõrk puit, mis piirkonniti varieerub. Siin Arizonas on see valge mänd.

Lihtsalt selguse huvides tundub, et vastate küsimusele: "Mis liik on odav pehme puit?" mitte "Mis on valge puit?" Kas mul on õigus?
Mitte päris. Siinses Home Depos on neil valge mänd märgistatud kui valge puit. Ma eeldan, et valge puidu määratlus varieerub asukohiti.
#2
+10
bowlturner
2015-03-18 06:20:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kahtlustan, et see on mõni odav puu, mis on üsna valge. Valge puit ei ole liik. Tõenäoliselt on see mänd, kuid teoreetiliselt võiks see olla palsam või haab või hunnik teisi.

Vaatasin natuke ja see kinnitas seda enamasti. See võib olla ükskõik mitmest liigist, mis kõik on üsna "valged" ja millel on vähe tugevat teravilja.

Olen Aspenit mitmel korral näinud oma mõõtmetega saematerjali osas, kuid olen sarnaselt näinud ka Valget puitu. Ma pole kindel, kas neid nimetusi kasutatakse vahetatult või on mõnes poes Aspenit ja siis eraldi valget puitu.
#3
+8
Damon
2015-03-18 20:22:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on vaese tulbipuu nime tahtlik väärkasutamine. Valge puit on Liriodendron tulipifera, üsna väärtuslik lehtpuu (mis naljalt pole üldse valge).

Seni on ebaekspeense pehme puidu nimetamine "valgeks puiduks" mõnevõrra eksitav.
Sellegipoolest müüvad koduarenduskeskused praktikas kõike, alates kuusest, kuusest või männist kuni okaspuiduni. vihmavarjutermin "valge puit". Teisisõnu saate kõike, mis juhtub olema ja mis on kõige odavam, kuid kõlab nagu , kui ostate midagi väärtuslikku.

Teie lingitud artikkel kujutab tulbipuitu kui odavat ja jätkab: "Valge männi paremate omaduste nappuse ajal on tulbipuit mingil määral oma koha võtnud."
(Peab tunnistama, et ma ei lugenud isegi seda Wiki artiklit, mille lingisin, eeldades, et see oleks täpne). Oletame, et see tsitaat avaldab mulle tõsist muljet. Siia hind on siin võrreldav pähkliga, seega mitte kõige tipus, vaid pigem ülemises hinnaskaalas. See on puit, mida kasutaksite näiteks noahoidmiseks. Valge mänd seevastu kuulub üsna odavaima jama hulka. Kraam, mida kasutate aias tööriistahalli ehitamiseks.
Vikilehel väidetakse, et maja- ja aidalaudade jaoks kasutati tulbipuitu (American Whitewood). Teised allikad väidavad, et see ei olnud ilmastiku suhtes piisavalt vastupidav, kuid oli siseruumides hästi kasutatav - ja seda kasutati ka pakkimiseks jne. Leidsin ka väiteid, et mõnikord kasutati nimetust “American Whitewood” magnoolia grandiflora või m puhul. acuminata. (Mul endal pole aimugi, mis neist asjadest tõsi on.) Männi osas võime ilmselt nõustuda, et teil on palju erinevaid omadusi, alates tööriistakastist kuni trepini ja (tavalise) mööbli kvaliteediga.
#4
+6
Steven
2015-03-18 18:18:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kanadas näeksite seda igal juhul ka kui SPF - kuusk, mänd, kuusk, mida kasutatakse mõõtmetega raamsaematerjalina.

#5
+3
RedGrittyBrick
2015-03-20 04:45:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Valge puidu" või "valge puidu" tähendus võib piirkonniti erineda.

Näiteks Suurbritannias tähendab see tavaliselt puitu, mis on peamiselt mõeldud esmakordseks kasutamiseks, kui see ei ole vajalik. olema nähtav, kui töö on lõpetatud.

Kuusk näib olevat Ühendkuningriigis kõige levinum.
Ja et see veelgi segasem oleks: Skandinaavias on valge puu kuusk ja punane mänd
#6
+2
Jim DeStefano
2017-01-08 22:09:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uus-Meremaal on kiiresti kasvav männiliik nimega radiata mänd, mida Home Depot müüb. Mõnikord märgistavad nad valet mändi valesti, kuid mitte idapoolset mändi. Nüüd nimetavad nad seda valgeks puiduks.

Kuigi radiata mänd on kasvatatud Uus-Meremaal ja Tasmaanias, on see pärit Põhja-Ameerikast.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...