Küsimus:
Kinnitusrõhu rakendamine ringi vastaskülgedele
Matt
2016-03-28 19:19:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma olin nõupidamisteruumis ja märkasin, et üks kell oli küünelt maha kukkunud ja see murdis raami kahest kohast. Eeldasin, et see oli vineerist või muust materjalist valmistatud väga odav kell. Minu üllatuseks oli see lamineeritud täispuidust.

Wood frame clock

Selle parandamine tundub piisavalt lihtne. Lihtsalt peate selle liimima. Küsimus on selles, et ma tahan pakkuda kinnitusrõhku risti pragu suunaga. Seda pole lihtsalt võimalik teha. Nüüd piisaks ilmselt külgede klammerdamisest (pildil parema ja vasaku küljena) ja päris hea tihendi saamisest.

Mängime ja teeskleme, et see kell on midagi olulisemat ja ma tahan olla kindel, et kinnitusrõhk on võimalikult lähedal mõranemisele. Kuidas seda saab teha?

Kujutan ringiga sama läbimõõduga raket, et see ei saaks kummarduda, aga huvitav, kas on ka lihtsamaid ideid. Tõenäoliselt kehtib see ka muude asjade kohta ja mitte ainult ringide ... muude paljude külgedega hulknurkade kohta.

Huvitav on see, kus _jaga_ see lõhenes. Tundub, et metalli ülemisest „kruvist” (veidi üle 12) on umbes kella 11 ajal teraviljajoon / õmblus. Ma oleksin arvanud, et see on selle joone järgi lõhenenud.
@FreeMan Mina ka. Tagumises puidus on kella 12 tera, nii et see peab olema murdmise algatanud ja ees olev puit järgis täpselt seda eeskuju.
Ma ei usu, et hea klambrirõhu saavutamiseks oleks vaja klambrirõhku otse kahe pilu kohas ... piisavalt lihtne kontrollida :-) Aga kui te seda vajasite, võiks minu arvates ideaalne viis olla paaridega vormitud kinnitusplokkidest. Kui servade tähistamine oli vastuvõetav, võivad kinnitusplokkidel olla väljaulatuvad kruvi- või kinnituskohad, kui need pole siis ühendatud nööriga või rihmaga, nii et nad ei saaks rõhu avaldamisel libiseda 12 ja 6 suunas. Kuid praktikas arvan, et reketirihm on ilmselt õige tee, või kui pole vaja osta - kasutage Hispaania tuuleklaasi.
Kolm vastused:
grfrazee
2016-03-28 19:30:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kujutan ringiga sama läbimõõduga raket, et see ei saaks välja kummarduda, kuid huvitav, kas on ka lihtsamaid ideid. Tõenäoliselt kehtib see ka muude asjade kohta ja mitte ainult ringide ... muude paljude külgedega hulknurkade kohta.

Paljud inimesed kasutavad räpparihmade abil paarituid kujundeid kokku:

ratchet straps
( allikas)

Need on toredad, kuna avaldavad kuju ümber järjepidevat survet ja hoiavad seda kummardumast.

Vastasel juhul võiks üks idee olla töö on klapiga tüüpi rakis, kus võtate ruudukujulise vineeritüki, lõigate selle pooleks, lõigate välja selle asja kuju, mida soovite klammerdada (pool mõlemal küljel) ja seejärel kasutate seda kuju kokku kinnitamiseks. See oleks nagu need juhtmeklambrid seotud küsimusele siin.

Selle parandamine näib piisavalt lihtne. Lihtsalt vaja seda liimida. Küsimus on selles, et ma tahan pakkuda kinnitusrõhku risti pragu suunaga. Seda pole lihtsalt võimalik teha. Nüüd piisaks ilmselt külgede klambritest (pildil näidatud parema ja vasaku küljena) ja saada üsna hea tihend.

Suuruse jaoks, millega te töötate, vastaskülgedelt kinnitamine on tõenäoliselt piisav, kuna tükid on sirgjoonega võrreldes üsna jäigad. Samuti võiksite jaoturite külge panna "kaitseraua" klambri, et kontrollida kalduvust ka väljapoole kummarduda (sarnane korgiga, mis hoiab lauaplaate liimimise ajal lamedana).

Mul on lihtne raamimisplatvorm, millel on plastist nurgad, kasutamiseks millegi sellise jaoks. Tavalised põrkmehhanismidega rihmad on mitmekülgsemad ja sobiksid paremini erinevate kujunditega. Ettekääne millegi ostmiseks!
Ashlar
2016-03-28 19:35:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kõverate kujundite jaoks kasutanud räppivaid klambreid väga heade tulemustega. (Ma ei leidnud pilti, mis kasutaks klambrit ringikujulisel kujul, kuid põhimõte on sama.) Selle asemel, et survet avaldada ühes suunas, tagab see ühtlase rõhu keskpunkti suunas.

Band clamps

Dano0430
2016-03-30 19:56:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miks mitte kasutada 3 tavalist klambrit? Võite panna ühe otse pragu kohale, et see oleks joondatud, ja seejärel veel kaks ristumist umbes 90 kraadi juures, et mõlemad küljed kokku suruda. Teine idee on see, et kui paksust on piisavalt, võiksite kasutada kella tagaküljel asuvat voodipoldi taolist pragude kokku tõmbamiseks ja kinnihoidmiseks liimi tahenemisel. Kumbagi pärast poleks põhjust neid välja võtta. Lihtsalt mõned mõtted.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...