Küsimus:
Millist tüüpi puuriterad mis tööde jaoks?
RedGrittyBrick
2015-08-19 19:36:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vaatasin e-poes asuvat 35-osalist puurpuuri.

enter image description here

Kuigi suuremate jaoks on olemas ainult Forstneri otsad suurusega augud, suuruste vahemikud kattuvad, nii et ..

Kui tahan puurida 10 mm augu, on mul võimalus valida

  • Forstneri otsik
  • Auger otsake
  • Lameda otsaga
  • Spurdi otsaga puur

Millistel tingimustel valiksin millise tera? ja miks?

Sarnane, kuid mitte päris kattuv küsimus [siin] (https://woodworking.stackexchange.com/questions/2040/do-auger-bits-have-advantages?rq=1).
Kolm vastused:
grfrazee
2015-08-19 20:00:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Millistel tingimustel valiksin millise bitti? ja miks?

Erinevate bittidega paistavad silma erinevad ülesanded:

Forstneri / saematerjali bittid

Forstner
(allikas: Lee Valley)

Need otsad sobivad suurepäraselt, kui vajate suhteliselt madalat lameda põhjaga ja karget, puhast puhast auku küljed. Keskne kannus hoiab otsiku teie valitud keskjoonel õigel teel, ilma et see läheks poorsesse tera. Forstneri otsad sobivad kõige paremini puurpressis kasutamiseks, kus neid saab hõlpsalt rajal hoida.

Forstnerid sobivad jäätmekogumiseks surnukuurides. Olen neid näinud ka , mida kasutatakse poolpimedate tuvide jaoks.

Pange tähele, et neil võib olla kalduvus järgida külgnevat auku ja tõmmata kursilt kõrvale, kui on liiga palju kattuvusi. Kuid nad on selles aspektis andestavamad võrreldes teiste allpool kirjeldatud bittidega.


Auger Bit

enter image description here

Augeritel on eeliseks see, et neil on väike kruviga "tigu" ots, mis tõmbab tera puuritavasse puitu. Neil on kalduvus olla pisut jämedad võrreldes vintpunktidega, ehkki juhatajad kasutavad neid tenonite puurimiseks. Mootorita mootoreid kasutatakse traksidega üsna tihti ja ma võin kinnitada, et need võivad mööbli puhul suurepäraseid tulemusi anda.

Isiklikult olen neid kasutanud oma töölaua aukude puurimiseks. kinnihoidmiseks. Töövõtjad kasutavad neid kogu aeg juhtmete juhtimiseks puidust naastude aukude puurimiseks. Kuna neil on puidutõmbamiseks pliikruvi, töötavad nad kõige paremini madalatel pööretel ja võivad suure pöörlemiskiiruse juures olla lausa ohtlikud.


Spade (Flat) Bit

enter image description here

Labidad sobivad suurepäraselt laua kaudu augu kiireks lõikamiseks. Nad on väga jämedad, aga inimene, kas nad närivad puitu kiiresti läbi.

Üldiselt ei kasutata peene puidutöötlemisel jämeduse tõttu. Samuti on nad väga altid külgnevatesse aukudesse kukkuma, nii et pidage seda meeles, kui teil on kattumisi.


Brad Point (spurtiotsaga) otsik

enter image description here

Need otsad sobivad suurepäraselt väiksema suurusega aukude puurimiseks minimaalse rebimisega. Brad point tagab, et puur keskendub sinna, kuhu soovite, selle asemel, et ringi hiilida, et poorsesse terasse kinni jääda. Terava otsa tera servadel on kannud, mis lõikuvad läbi puidu näo, jättes kena, tavaliselt rebenenud vaba pinna. Samuti on augu küljed väga karged ja puhtad.

Brad-punkt on kasulik ka puurimiseks, nii et brad lihtsalt kleepub teisest küljest läbi, keerates seejärel auku tükk ja augu täitmine. Nii saate mõlemal näol rebimisvabad küljed.

Nendel bittidel on tugev kalduvus külgmistesse aukudesse painduda, kui need kattuvad, nii et pidage seda meeles.


Muud kaalutlused

Puuriterakomplektid tunduvad toredad, kuna teil on ühes kohas paljude erinevate suuruste vahel valida. Kuid enamik käsitöölisi kasutab ainult osa juppidest ja ei puuduta kunagi mõnda neist. Ainult tööks vajalike tööriistade ostmise kohta on midagi öelda - sageli kulutate pikas perspektiivis vähem, kuna ostate vähem tööriistu. Kui hind on aga õige, on komplekt hea valik.

Märkused: pilt, mis teil forstneri jaoks on, pole fornster, see on saehamba ots. Forstneritel on sile serv. Vaadake http://www.leevalley.com/US/wood/page.aspx?cat=1,180,42240&p=45533
Labidaterad võivad puitu kiiresti läbi närida, kuid kui puurite auke üle 100-aastase maja läveplaadile, on suur tõenäosus, et närite labidaterad kiiresti läbi! Olen üsna kindel, et mu vana talumaja oli raamitud kivistunud tammega.
Pange tähele ka seda, et Forstneri otsad sobivad kõige paremini aukude tegemiseks, mille kavatsete ühendada puidust pistikute (näiteks trepipostid ja rööpad) või tüüblitega. See annab teile kõige täpsema läbimõõduga augu, mida vajate täpse läbimõõduga pistikute jaoks.
Graphus
2015-08-20 15:17:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suurepärane vastus juba grfrazee-lt, kuid tahtsin lisada mõned üksikasjad.

Kuigi selle komplektiga (ja paljude teistega) on suurustes kattuvusi, ei kattu bitid sageli sisse function , nii et suuruse kattumine on üsna tahtlik.

Need dubleerivad funktsiooni ainult siis, kui mõelda ühe 1/2 "augu puurimisele sama palju kui iga 1/2" augu puurimist. Näiteks kui soovite madalat lameda põhjaga 1/2 "lohku puidutükki, on siin ainus valik Forstner. Kui soovite puurida 1/2" auke lihakasse tööpinki pinkkoertele või hoiab kinni, siis saab tigu valida. Lihtsa augu lihtsalt puurimiseks läbi plaadi paksuse piisab labakarbist (kuigi vajaduse korral saab selleks kasutada nii Forstneri kui ka tigu).

Forstner bitti

Pange tähele, et selle komplekti bitid pole tegelikult Forstneri bitid. Nagu hammaserv tähistab, on tegemist sarnast tüüpi mitmeharuliste otsikutega, kuid mitte Forstneri originaalse kujundusega.

Nagu mainitud, sobivad Forstnerid suurepäraselt lamedapõhjaliste aukude jaoks (välja arvatud keskjälg, mille "gimletipunkt"). Samuti puurivad nad ühtlaselt hästi olenemata tera orientatsioonist . Lisaks sobivad need igavate osaliste aukude jaoks, s.t sinna, kuhu tahate plaadi servadest kammkarpi puurida.

Oluline on rõhutada, et need on põhimõtteliselt mõeldud kasutamiseks ainult puurpressis. Saate neid kasutada pihuarvutitega, kuid see on riskantne ja pole soovitatav.

Tigu bitid

Nende keskmist keermestatud punkti nimetatakse pliikruvi . Lisaks sellele, et puurimisel alustatakse tera täpset jälgimist märgile, tõmbavad need tegelikult puidu läbi puidu, vähendades puurimiseks vajalikku jõudu üsna oluliselt; ja selle tulemusel tuleb olla väga ettevaatlik, kui puurimiskiirus on suur.

Üldise kuju tõttu on nad suurepärased surnud sirgete külgedega sügavate aukude puurimisel, vajadusel kogu otsa pikkuses.

Märkus: ei sobi hästi otsaterade puurimiseks, kuna pliikruvi võib hõlpsasti ummistuda ja lakkab puitu puitu tõmbamast.

Labidatükid

Need saavad natuke halva räpi, kui jätavad pinna auku rebima ja see võib olla probleem, kuid mitte kõik labidad on loodud võrdsed.

Odavatel on mõlemal küljel olevad flöödid ülaosast surnud ja need on altimad pindlike puitkiudude lõhestumisele. Parematel on flöötidel nurgelised küljed (nt 10 °) ja lõikamisomaduste täiendavaks parandamiseks võivad need lisaks keskelt veidi ülespoole kalduda. Muudel hästi läbimõeldud labidatel on õla väliskülgedel vähe kannusetaolisi väljaulatuvaid osi, mis aitavad terava servaga auku lõigata; Kui ostetud otsal neid pole, saab need nõelaviili või libiseva kivi abil profiili lisada.

Labade üks eeliseid kahe eelmise tüübi ees on see, et augu nurka saab muuta vajadusel veidi puurimise ajal , ei ole tigupuu disain spetsiaalselt lubatud.

Brad-point või huulte- ja kannusotsik

Nagu labade otsakute puhul, on ka nende kujunduses variatsioone. Mõnel on ainult keskpunkt, sirgete või nurkadega õlgadega, teistel on kummalgi välisserval kannus.

Siin pole reaalset kattuvust teiste otsatüüpidega, sest need on natuke valikud sügavate, väiksemate läbimõõduga augud puidus.

Jah ... pole kindel, mida te kasutate ainult puurpressiga Forstneri otsakute jaoks. Kas olete kokku pannud ja paigaldanud määrdunud käsipiduri ja postid? Kindlasti peaksite olema ettevaatlik, kasutades sellega külvikut, kuid see kehtib kõigest.
@JoshuaBigbee, On laialt levinud arusaam, et ideaalsel juhul tuleks Forstneri bitte kasutada puurpressis ([üks näide] (http://www.ronhazelton.com/tips/what_is_a_forstner_drill_bit)), sama mis pistikute lõikuritel. Muidugi kasutavad paljud inimesed neid vabakäega, kuid seda ei peeta üldiselt parimaks tavaks.
ma ei kasutaks puuripressi välisel küljel forstneri suurust 1 "või suuremat. mis nõuab vigastust (DAHIKT!).
Daniel B.
2015-08-20 22:27:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on kommentaari jaoks liiga pikk, kuid mitte nii ulatuslik kui muud vastused ...

Eelkõige on pikkuste puhul mainimata nende pikkus ja läbimõõt. Need võivad olla palju laiemad kui teised otsad, võimaldades laia, sügavat auku. Kaupluses näete tõenäoliselt 18-tolliseid või isegi pikemaid tigu, need sobivad väga hästi sügavate aukude puurimiseks ilma paindumiseta, nagu pikendusvarras võiks. Need ei pruugi olla nii kiired kui labidatera, kuid on stabiilsemad ja hoiavad teid puurimasinas (enamasti) otse, kui pliikruvi on hammustatud. Neid ma kasutaksin paksude varude (nt 4x4) puurimiseks.

Lisaksin ka seda, et labad bitid kipuvad "võnkuma" ja sageli ei tee täiesti ümmargust auku; selleks soovite kas augusaagi või forstneri / saehambaotsa, sõltuvalt augu sügavusest ja läbimõõdust.

Peeneks puidutöötlemiseks, nagu usun, et teised on maininud, kasutate tõenäoliselt puidust tera või väänet bitti ja forstnerit (ja sarnaseid), sest need annavad teile ühtlasema augu, millel pole vähem rebendeid. Võib kasutada labidaterasid, eriti kui nende servadel on rebendit vähendav kannus ja teete puuritavale tükile kindla aluse, ka rebendi vähendamiseks. Maaliteip võib olla väga kasulik ka sisenemisavas, nii positsioneerimiseks kui ka sisenemispinna kahjustuste vähendamiseks.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...