Küsimus:
Mis vahe on mõõksael ja rakisael
guitarthrower
2015-05-12 20:53:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on pigem uudishimust. Sattusin terminile saber saw ja proovisin aru saada, mis see on.

Internetist otsides leiti nii tikksaag:

sabre saw / jig saw?

... kui ka saag:

sabre saw / reciprocating saw?

See paneb mind mõtlema, kas saber on kirjeldav sõna, mis kirjeldab nii saag- kui ka saagides leiduvat kolbteramehhanismi. Või on see teist tüüpi saag?

Võimalik, et vastused peavad tunnistama, et see võib olla piirkondlik probleem.
@guitarthrower Olen selguse huvides teie küsimust redigeerinud, kuid palun tehke täiendavaid muudatusi, kui olen mõne teie küsimuse tähendust muutnud. Eemaldasin ka teie küsimuse teise osa ("... mis oleks selle sae ideaalne kasutus?"), Kuid postitage see vajaduse korral eraldi küsimusena.
@Matt hea punkt. Lisaksin veel, et terminite segiajamise tõttu peaks iga lõplik vastus sisaldama tõenäoliselt viiteid tootjate reklaamidele, mis kujutavad nii konkreetset tööriista kui ka seda, et seda nimetatakse mõõk- / mõõksaagiks.
@rob Ma ei tea, kas see on hea vastus, kuid leidsin vastamisse vormitud vana mõõksae reklaami. Enamasti on see sisevõitluse peatamine.
@Matt Toredad leiud; te ei saa täpsemat kui tootjate reklaamid. Loodame nüüd, et keegi ei kaeva üles "sae sae" reklaami, millel on pilt Joe DiMaggios, kes hoiab käes saagi!
üheksa vastused:
LeeG
2015-05-12 21:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praegu viitavad Saber Saw ja Jigsaw samale tööriistale. Mu isa nimetas kõige kõrgemat eset alati saberi saeks. Kuni 1980. aastateni nimetati käeshoitavat tööriista populaarses mehaanikas saberi saeks, kuid tootjad kutsusid seda pusle.

Jigsawi nimetus on enne käes hoitavaid tööriistu umbes 100 aastat. Seejärel viitas see sellele, mida me nüüd kerimissaagiks nimetame.
Scroll Saw

See 1977. aasta tsitaat võtab selle suurepäraselt kokku:

„Ühest küljest koos kerimissaega (mõnikord nimetatakse seda ka tikksaagiks) saate teha kõik kõverad ja keerukad saed, mida soovite mõõksaega (mõnikord nimetatakse ka tikksaagiks), kuid ei saa. "

Nende nimede ajaloost leiate terve artikli siit.

Alumisel fotol olev üksus, mida sageli tuntakse kaubanimega Sawzall, oli leiutas Milwaukee Tool Company 1951. aastal esimese elektrilise rauasaagina. Üldiselt tuntud kui kolbsaed, kasutatakse neid tavaliselt töötlemata lõikamiseks ja lammutamiseks.

Olen neist tööriistadest alati aru saanud kui saagidest ja sellest, et Sawzall peab saagima saagidega nagu Kleenex pehmepaberiga.
Levinud terminoloogias on teil õigus. Tehniliselt võib seega nimetada kõiki saagi, mis töötab edasi-tagasi toimimise abil, sealhulgas pusle-, kerimis- ja sael-tüüpi saed.
@LeeG sõnasõnalise määratluse järgi võiks neid nimetada ka võnkuvateks tööriistadeks ning lauasaed ja treipingid pöörlevateks tööriistadeks. Uh ... ma vihkan, kui kaubamärgita nimi on liiga üldine.
Täpselt seda õpetasid mulle nii isa kui ka keskkooli (ja hiljem keskkooli) poeõpetajad.
Matt
2015-05-13 00:06:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sellised küsimused toovad vastuolulisi vastuseid. On mõned põhipunktid, mida tahaksin kõigi vastustes aidata.

Kogemus

Kogemus mängib seda rolli väga hästi. Tööriistadega tutvudes nõustute tavaliselt sellega, mida teile õpetatakse. Kui mu isa ulataks mulle pusle ja nimetaks seda sidrunimutilaatoriks , oleksin seda nimetanud.

Asukoht

Ma oleksin seda kommentaarides maininud kuid teie regioonil on selles suur osa. Lihtne näide oleks: pagasiruum ja pakiruum. Need on sama asi, kuid see sõltub sellest, millist sõna te piirkonnas kasutate (vastavalt USA ja Ühendkuningriik).

Aeg

Aeg muudab ka asju. Mul tekkis küsimus veerandsaetud saematerjali kohta ja selle mõiste tähendus tähendas aastakümneid tagasi midagi teistsugust. Kui küsiksite erinevate põlvkondade puidutöölistelt, milline on veerandsaetud saematerjal, võiksid nad anda teile kaks erinevat vastust, mis on mõlemad õiged.

Saag "Saber"

Mul on teooria, et mõlemad saed, mis teil on, on "saagisae" vaimsed esivanemad. Kui tööriistadest kujunevad välja vastavad kasutusviisid, keerukad ja karmid, võib nimede nimetamine olla keerukas.

Tahaksin siinkohal jõuda CharlieHorse kaitsele. Leidsin Weller Saber Saw'i vana reklaami. See on tööriist, mida hr Mantle hoiab.

Old Advert

Kui näete, teeb see keerukaid lõikeid umbes nagu pusle. Kaasaegsetel saedel pole sama kujundust kui sellel pildil. Need muudatused võivad olla põhjustanud ka nimemuutust ( Hoiatus : see lause sisaldab spekulatsioone). Enamasti üritatakse näidata, et aeg muudab asju.

Siin on veel üks, et lihtsalt näidata, et see pole ainult üks tootja.

Another Ad

Lõpus päeva

Olen teie küsimuses ülaltoodud tööriista alati näinud kui pusle ja teist kolbsaega. Kuni tänaseni pole ma isegi kuulnud fraasi Saber Saw. Kui see annab konteksti, olen selle kirjutamise ajal 33-aastane.

Ma arvan, et see on kõige selgem ja vähem spekulatiivne vastus. Aitäh. Olen ka 33-aastane ja mu ämm (60) oli see, kes nimetas seda saagiks.
@guitarthrower Olen üllatunud, kuid õnnelik, et valisite mu vastuse. Hea meel, et sain aidata.
Sest kui ma mõtlen elektritööriistadele, siis mõtlen: "Mida Mickey Mantle kasutaks?" ;)
Huvitav. Ma nimetaks BOTTOMi pilti sae saagiks. Samuti on need minu jaoks üsna uued tööriistad; ilmselt nägin mu esimest 10 või 20 aastat tagasi. (Suurbritannia, 57)
WhatEvil
2015-05-12 21:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on veel üks nendest häbiväärsetest terminoloogilistest probleemidest - ma arvan, et puidutöötlejad on eriti altid nimetama erinevaid asju samaks ja sama asja erinevaks, sõltuvalt sellest, kellelt te küsite!

Ma ei nõustuks CharlieHorse'i vastake ja helistage ülemisel pildil olevale saele pihuarvutisaagile ja alumisel pildil nägin sae või saega. Tegelikkuses on need mõlemad kolbsaagi tüübid ja termin "pusle" võib viidata ka sama asja fikseeritud / pingile monteeritud versioonile, nagu eespool näidatud pihuarvuti.

Minu enda jaoks ütleksin, et tikksaagil on madal tera ja see on mõeldud peene, kontrollitud / keeruka töö tegemiseks üldiselt õhukestele laudadele (nagu näiteks pusle!), samas kui sae sael on sügavam tera ja sobib eriti kiiresti, kuid karmide lõikude tegemiseks ning on eriti kasulik lammutamiseks vanade akende või muude puitmaterjalide eemaldamisel. Nii mõõksaedele kui ka tikksaagidele saab paigaldada ka metalli lõikamise ja muud tüüpi terad.

Edasine erinevus on see, et see, mida ma nimetan käeshoitavaks, on alati mõeldud kasutamiseks koos suure lameda aluse juhikuga tasasel materjalil, samal ajal kui mõõksaega kasutatakse seda sageli kiire "saelõikena", tuginedes palju juhikule, mis on tavaliselt väiksem ja võib paigaldada jäigalt, et saaksite hõlpsalt kontuuriga materjali jälgida.

Vikipeedia väidab praegu, et ülemisel pildil olevat saagi võib nimetada ka mõõksaagiks, kuid ma pole isiklikult kunagi kuulnud, et seda viidataks muule kui (pihuarvutiga) pusle. Selguse huvides oleks "kolbsaag" (minu meelest) üldine mõiste igat tüüpi saele, kus tera liigub edasi-tagasi.

Muuda: olen uurinud Makita, Ryobi , Black and Deckeri ning Boschi veebisaidid (kõik suured elektritööriistade tootjad:

saws

Nii kipuvad nad nõustuma, et ülaosa on pusle ja teine ​​on saag, kuigi ma väidaksin siiski, et "saag" on kehtiv termin igasuguse sae jaoks, kus tera liigub tagasi ja edasi.

Vahetatavus on kindlasti olemas. FWIW, kui näen sae saagide tulemusi nagu ülaltoodud, nimetatakse neid spetsiaalselt keritavateks saagideks
Samuti prooviksin _ kunagi_ ühe käega kasutada saega, nagu alloleval pildil, kus kasutaksin ühe käega pusle. Minu kolbsae määratlus nõuab kahte kätt.
Kui ma polnud veel terminoloogiast teadlik ja pidin tööriistad ise nimetama, helistasin saajale sae saele ... aga tegelikult olen ma kunagi kuulnud või näinud ainult sellist mainet, mida iga hea mainega saagsaagiks nimetatakse puidutöötlemisamet. Vikipeedia artikkel, milles öeldakse, et mõõksaag on kolbsaag, on väga küsitav, kuna see ei viita ühtegi viidet ja Vikipeedia artikkel ise on arutluse all. Kahjuks näitab isegi Google'i pildiotsing ebaselgeid tulemusi. Huvitav, kas keegi leiab vana tootja reklaami, mis pildistab sae saega ja nimetab seda sae / sae saeks.
@WhatEvil, palun ärge segage probleemi veelgi, lisades tööriista nimetamiseks kasutatud sõnade sõnasõnalised tõlgendused. Loogika järgi, mida rakendate "kolbsaele", võiksite nimetada pusle või sae saagiks võnkuvat tööriista (mis tegelikult viitab tööriistale nagu Fein MultiMaster) ja võite nimetada lauasaagi või treipinki pöörleva tööriistana ( mis on Dremeli nimekaimu pöörleva mitme tööriista üldnimetus).
Noh tõesti "võnkuv" kirjeldab rohkem edasi-tagasi / küljelt küljele kiikumise liikumist nagu pendel (või nagu Fein Multimaster). See pole minu süü, et tootjad on otsustanud tööriista nime jaoks kasutada väga sõnasõnalist kirjeldust selle kohta, kuidas saeleht liigub.
@WhatEvil küljelt küljele, üles-alla; edasi-tagasi; see kõik on sama. See ei pea minema pendlilaadset rada. Minu mõte on see, et "edasi-tagasi saag" mõistetakse puidutöötamise kontekstis üldiselt konkreetse tööriista täpset nimetust ja soovitus seda rakendada teistele saagidele, mis toodavad edasi-tagasi liikumist, tekitab ainult täiendavat segadust. Tõenäoliselt kehtis see ühel hetkel ka "Saber sawi" kohta, kuni inimesed hakkasid seda tööriista nägemata seda terminit kuulma ja hakkasid seda terminit kasutama mõne muu tööriista suhtes.
Niisiis, mida te nimetaksite üldiseks sae tüübiks, et eristada seda saagist (see pöörleb ringi, et eristada seda Dremelist)? Uppy-Downy saag?
@WhatEvil on täpselt see punkt, mida ma proovisin teha. Teatud tüüpi tööriistadel on juba hästi mõistetavad nimed (isegi kui need on halvasti valitud nimed) ja vastuse eesmärk peaks olema nende nimede selgitamine kellelegi, kes tööriistu ei tunne; ei tekita segadust. * Kolbsaag * on väga spetsiifilise tööriista tüüp. Ärge soovitage oma vastuses soovitada, et pusle või kerimissaagi tuleks nimetada kolbsaagiks, isegi kui tera järgib edasi-tagasi liikumist.
CharlieHorse
2015-05-12 21:01:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üldiselt on Saber Saw käeshoitav tööriist, nagu see on teie ülemisel pildil. Tööriist toetab ainult üht tera otsa. See võib põhjustada erineva tihedusega alade (nt sõlme) kohtade lõikude nurga varieerumist.

Tavaliselt pingil olevas tööriistas olev saag, mille tera on mõlemas otsas kinnitatud (mõnikord nimetatakse seda kerimiseks) Saag). Mõistet "saag-saag" kasutatakse mõnikord mõlema tööriista puhul vaheldumisi.

Teie teisel pildil olev saag on kolbsaag (mõnikord nimetatakse seda kaubamärgiga "Sawzall") ja seda kasutatakse tavaliselt väga töötlemata töötlemiseks. kärped.

Olen alati kuulnud, et ülemist pilti nimetatakse pusle ...
Paljudel inimestel on. Kummalisel kombel kutsuvad nad kerimissaagi ka saega, nii et tuleb mõelda, kas tegelikult on midagi, mis on "saag".
Mike W.
2017-10-02 08:26:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen praegu piisavalt vana, ma arvan, et olen vanemate rühm. Koolipõlve ajastu kaupluseklass ja kataloogid ütlesid, et mõõksaag oli pihuarvuti ja pusle oli tööriist. Juba siis oli tingimustes segadust. Kerimine oli midagi, mida tegite kummagi tööriista, protsessi, mitte tööriistaga. Nii palju kui mulle see ei meeldi, on kummastki domineerivaks terminiks saanud pusle. Ajad ja meie räägitav keel muutuvad aja jooksul ja ma kardan, et termin Pusle on asendanud mõõksae ja kui te ei soovi esineda T-põlvkonna mudelina, on see termin kasutatav termin.

Olles kleepija täpsuse nimel, pole ma kindel, mida kasutan. Ole korrektne ja aegunud ning kasuta terminit, mida keegi teine ​​ei tea ega eksi, aga kas inimesed saavad aru, mida ma ütlen.

vlad
2015-05-13 18:46:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Põhimõtteliselt sama tööriista nime kasutamine on mõnevõrra vale.

Algselt olid need, mida te nimetaksite 'Jig'Saw'ks ja' Sabre'Saw'ks, sama tööriist, millel olid erinevad terad, kus 'Jig' viitas lihtsalt asjaolule, et tera käis liikumisega (üles / alla) või (sisse / välja), selle asemel, et pöörleva saega pideva ühesuunalise liikumisega pöörelda või sarnaselt. seega võiks teil olla tavalise õhukese / peene hambaga teraga 'Jig'Saw peeneks lõikamiseks ja' Sabre'Saw paksema karmima hambaga teraga kiirete töötlemata tööde ja metallilõikamise jaoks. Seega tuvastas nimi teie konkreetse töö teevad. see võib olla sama tööriist, mis on lihtsalt varustatud erineva teraga, mis sobib antud töö jaoks.

FreeMan
2016-03-17 19:01:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1953. aastal müüs Shopmaster mudeli J.S. 3000 Jig Saw, mida tänapäeval nimetaksime enamikuks kerimissaeks. Selle saab muuta sahvisaagiks, eemaldades käe, mis hoiab ülemist tera juhikut.

Nad müüsid ka mudeli SS-700 Saber Saw, mis on sisuliselt kerimissaag. ilma ülemise terajuhikuta.

Vaadake nende kataloogi alates sellest aastast lehekülgi 14 & 15 võõrustas viisakalt Vintage Machinery .

Pokester
2017-03-14 22:22:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu mäletamist mööda olid need kuni 1990ndate lõpuni alati sae saed. Leidke mõni vana käsitööliste kataloog ja näete, et kaasaskantavad olid sae saed ja pingi tippmudelid kerisid saega. Kuid ma mäletan, kuidas mu isa ütles mulle noorena, et nad kasutasid kaasaskantavate seadmete kirjeldamiseks sõltuvalt tootjast mõlemat nime. Võib-olla oli see rohkem kaubamärgi patendi asi, mis lõi mitu nime? Täna näib, et neid kõiki nimetatakse nüüd kaasaskantavate seadmete pusle. Ma pole kindel, kas on õige vastus.

* "Mäletan, et mu isa ütles mulle noorena, et nad kasutasid kaasaskantavate seadmete kirjeldamiseks mõlemat nime sõltuvalt tootjast" * Ma ei tea, et see sai alguse nende toodete tootjate nimedest, kuid võin kinnitada et vanemates raamatutes kasutatakse mõisteid mõõksaag ja saagsaag vaheldumisi.
Pärast minu eilset kommentaari leidsin, et see on naljakas, sest otsisin Searsi veebisaidilt üles käsitöömängija. Kolme mudelit nimetatakse tikksaagiks, ühte nimetatakse tikksaagiks ja viimast mõõksaagiks.
Lawrence Bogner
2017-12-02 22:39:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Palju aastaid tagasi sain puidukaupluste klassis teada, mis see puurisaag oli. See oli mehhaniseeritud saag, mis kasutas toimetuleku saelehte samade keerukate lõiketüüpide tegemiseks. Tera on kinnitatud ülevalt ja alt, võimaldades teatavat stabiilsust isegi õhukese teraga. See pole ilmselt mõõksaega võimalik. Mõõksael on tera, mis on ühest otsast kinnitatud nagu mõõk. Meenutan üht variatsiooni, mida nimetatakse bajonettstiiliks ja mida müüs mulle kuulunud Porter-Cable. Tera oli suhteliselt lühike. Samuti oli see, nagu ma mäletan, altid unikaalsele kinnitusskeemile. Tahaksin öelda, kui pettumust valmistab see, kui tööriistad kutsuvad mõõksaagi saega. Ma ei usu, et neid saab kaugelt vahetada.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...