Küsimus:
Mis on ilmastikuolude jaoks parim liigend (spetsiaalselt mesitarukarbi jaoks)
Dalton
2015-12-30 01:12:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõtlen sel kevadel mesitaru rajada ja tahan ise tarukarbid teha. Mõistan, et on komplekte, mida saate osta ja kokku panna, kuid mulle meeldib puidutöötlemine ja mul on enamus, kui mitte kõik, projekti jaoks vajalikud tööriistad.

Minu küsimus on, milline vuuk oleks nurkades kõige parem haudekastide ja supersööjate arv, arvestades, et nad puutuvad kokku pideva ilmaga? Põhimõtteliselt koosnevad kõik need karbid neljast küljest ja sisemisest servast, et hoida raame, millele mesilased mee teevad. Ma teen selle kas Home Depoti kindlast ühisplaadist või tõenäolisemalt kõrge klassi 3/4 "(sildil 1" vineerist). Plaanin osta mõned öökullikastide jaoks, mida igatahes tahan valmistada.

Lisaks sellele, et tahan karbid ise ehitada ja pisut raha kokku hoida, pole mulle samuti muljet avaldanud ei komplektid ega mõned neist. ise ehitatud kastid, mida olen internetis näinud. Kuigi nad töötavad ja olen kindel, et nad peavad vastu mitu hooaega, arvan, et mõned on paremad kui teised. Näiteks näen inimesi, kes kruvivad käepidemeid kastide külge, ja teisi, kes kasutavad ketassaega kasti küljelt välja lõigatud kammkarpi, millel on huul kinni hoida. Kammkattega lõige püsib kauem, sest lõpuks töötab puidust käepideme külge kinnitatud käepideme ja kasti külje vahel vesi ning see hakkab mädanema, kusjuures kammitud lõikel ei ole selles palju vihma ega vähest niiskust, mis sellesse satub varsti aurustub.

Nii et selles reas ma ei tea, kuidas nurki teha. Olen näinud selliseid, kus nad lihtsalt ruudukujulised joondavad ja kruvivad ja liimivad. Olen näinud üht teist tüüpi, kes lõikab küüliku küljelaua otsast täpselt nii laiaks, et pika laua ots selles istuks. Kui esimene meetod tundub tugevam, siis teine ​​meetod varjab lõpptera. Lõpuks olen näinud inimesi, kes teevad tuvijuppe. Ehkki see näib olevat kõige tugevam meetod, on mul mure, et iga näib potentsiaalselt vett liigesesse sisse ja hakkab seda mädanema. Tõsi, olenemata meetodist, mille valin, tihendan selle kas polüuretaani või värviga, see kulub lõpuks ära. Paneksin igasse valitud tislerisse ohtralt puiduliimi, mis aitab vett eemal hoida.

Ma tahan lihtsalt teada, milline vuuk ilmastikutingimustele kõige paremini vastu peab. Tarukarp on väljas 24/7/365. Püüan end läbi mõelda ja võimalikult palju probleeme ära hoida. Olen isegi mõelnud proovida järgmist liigendit ja lõigata see küljelt maha. Täname abi eest.

enter image description here

Ma arvan, et vuugitüübist olulisem oleks pahtel ja katus.
Neli vastused:
Damon
2015-12-30 04:36:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie pildil olev libisev sabaühendus töötab hästi, kuid nurgas oleks pool libisev sabaosa (nagu see) stabiilsem, kuna välimine sulg on üldiselt paksem ja sellel on pigem täispikad kiud kui enamasti läbilõigatud kiud.

Minu katse joonistada (liialdatud) libisev poolkobar:

enter image description here

Lihtne, sirge liugliides võib samuti hästi toimida ja seda on teil lihtsam valmistada. Seda on tõepoolest palju lihtsam teha (saab kasutada näiteks künnitasapinda või lihtsalt lauasaagi, kui teil pole näiteks ruuterit) ja ma arvan, et seda kasutab 90% kõigist inimestest selle lihtsuse pärast.
Pooleldi libiseva kuldsaba puuduseks on see, et vorm iseenesest ei takista kasti kahte seina lagunemast, see tugineb ainult liimi tugevusele (libisev kobarasaba) säilib peaaegu sama ilma liimita). Kuid arvestades mõnusat PU-liimi kogust, pole see tõenäoliselt isegi 24/7/365 ilmade korral eriti probleem. Puit mädaneb tõenäoliselt enne, kui PU loobub, ja kui kasutate ilmastikule sobivat ülimalt vastupidavat puitu, võib midagi sellist nt. robinia või bongossi, ja katke see nii, nagu kavatsete teha, see kestab mitu aastat. Vanavanemate juures terrassil seisab robinia pink, mis tehti aastakümneid enne minu sündi.

Lihtne ja teeb seda tööd liimiga:

enter image description here

Kõik „libisevad“ liigendid toimivad sarnaselt tõkke veega (ja tuulega), mis võib proovida läbi hiilida, mis on hea asi.

Kindlasti soovite eemale hoida mis tahes tüüpi sõrmeliigenditest (nii sirged kui ka sõrmjäägid), nagu kasutaksite sahtlis või dekoratiivkarbis. Ehkki need näevad välja lahedad ja pakuvad rohkelt liimivat pinda, pakuvad nad ka rohkesti pragusid vee sisseminekuks ning neil puudub "deflektor" efekt.

Värskenda

Ja siin on minu ettekujutus sellest. See on mõeldud kimalastele, mitte mesilastele, aga see on vist sama asi.
Kontseptsioonitõendina, et näidata, et see tõesti palju ei vaja, ei kasutanud ma spetsiaalseid elektrilisi tööriistu, vaid valmistasin see koos käsitööriistadega, eriti teie esimesel pildil näha olev Goode Olde Veritase kallutatav küüliklennuk (aga küllap võiksite seda teha ka mõne muu lennuki ja puutükiga).

Tükid sobivad tihedalt kokku, eeldatavalt õhku ja vettpidavalt, ja sobivad tõepoolest nii kindlalt, et kui kõik küülikud on paigas, on konstruktsiooni uuesti lahti tõmbamiseks vaja isegi märkimisväärset jõudu, isegi ilma igasuguse liimita. Seda seetõttu, et iga tükki hoiab mitte üks jänes, vaid kolm (neli, põhja jaoks). Mul on peaaegu kiusatus seda üldse mitte liimida, ilmselt kestaks see ka 10 aastat nii ...

Praegu on katuse tegemiseks liiga tume ja selleks peab ka tõrvapaberi hankima . Järgmine nädal!

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Austusega ei ole mõlemad ülaltoodud vuugid, kui need on valmistatud puidust (erinevalt kihist), nii tugevad kui soovite. Ebaõnnestumisele kalduv osa on huul vertikaalsel laual, küüliku või pooliku tuvi kohal. See on ainult 1/2 "-3/8" ja mitte eriti tugev. Lihtsalt liimige ja keerake karbid kokku. Enne kokkupanekut värvige kõik pinnad. Pärast kokkupanekut värvige katmata otsaterad veel kord, et olla kindel.
@AloysiusDefenestrate: Olen nõus, et ma ei tahaks tõsta veoautot, millel on ühekohaline liigend, mille huulel on ainult umbes 6–7 mm puitu. Kuid need on sihtotstarbeliselt 100% kaljukindlad. Me räägime mesilaskastist, mis tähendab kasti, mis peab enamasti trotsima raskusjõule ja peab vastu ise lagunemisele, pluss veider, kes seda torkab, lihtsalt selleks, et näha, kas see mesilasi häirib. Seda ja see peab takistama vee sisse hiilimist (või piludest läbi puhuvat tuult). Liugliited pakuvad juba ainuüksi vormis nii _ "ära lagune" _ kui ka "tuuletõke / vesi" _ nõuded.
Lihtsalt asjade kokkuliimimine võib toimida, kuid see ei ole _kindlalt_kinnitatud või igavesti pingeline (samas kui libisev vuuk tagab selle oma vormilt). Mis puutub "värvi enne kokkupanekut", siis oleksin ettevaatlik. See võib küll töötada, kuid võib-olla ka ei toimi liimi mõttes, mis ei hoia üldse kinni. Lugege kindlasti kasutusjuhend hoolikalt läbi või hankige soodsalt toimiv kombinatsioon.
Mulle meeldib libiseva poolküünla idee, aga kuidas sa midagi sellist lõikaksid? Ruuter. Mulle meeldis ka, et @Damon, meeldis teile, kui panete kasti mesilaste kommentaari märkimiseks, kuid ma ei usu, et ma seda palju teeksin, eriti seni, kuni saan hea ülikonna. :))
Istun parandatult ... Franklin (Titebond) soovitab, et aluspinnad oleksid puhtad igasugusest värvist, plekist või hermeetikust. Põhieelduseks on see, et liim seob viimistlusega ja kui viimistlus pole puiduga hästi ühendatud, siis saate ebaõnnestumise. viide: http://www.titebond.com/frequently_asked_questions.aspx
jlbnjmn
2016-01-07 07:49:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See sõltub tõesti teie käsutuses olevatest tööriistadest. Tähtsam kaalutlus on õige tihendamine, kuna otsese kokkupuute korral lagunevad kõik vuugid palju kiiremini. Värv on parim, kuid ka tekitihend töötaks hästi.

Põhiline vastupidav vuuk oleks tugevdatud põkkliide, mis pole midagi muud kui puidutükk, mis on liimitud ja kruvitud iga vineeritüki külge. nurga sees. Tagurpidi on see, et pole ühtegi vuugi, mida lõigata. Negatiivne külg on puitplokk tungib sisse.

Kui plokk takerduks, võiksin järgmise võimalusena kaaluda taskukruvi. Need sobivad kiiresti kokku, on mõeldud vineeriks kasutamiseks ja hoiavad väga hästi vastu. Nii valmistatakse enamik kappe. Ärge muretsege vuugi lõdvendava metalli paisumise ja kokkutõmbumise pärast, ilmastikuolud kahjustavad puitühendusi tegelikult rohkem.

Kui soovite kogu puidulahendust, on kaks võtit liimitud pind ja kaitse niiskusest. Sõrmeliigend (mõnikord nimetatakse seda karbiks) oleks suurepärane valik ja seda kasutaksin isiklikult. Ehkki korralik sõrmjätklihv, harjatud sabaots ja muud sahtliühendused töötaksid hästi, ei sobi vineer traditsiooniliste vuukidega hästi.

Jack
2016-01-10 00:06:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iga vana mesitarukast, mida ma kunagi näinud olen, oli valmistatud männist ja ehitatud karbiliidetega ning liimita. Seda hoiti sobivalt koos kastnaeltega, üks mõlemas "sõrmes" mõlemas suunas. Kui kate on peal ja see on korralikult paigaldatud, kestab see mitu aastat.

enter image description here

Martin Bonner supports Monica
2016-01-07 21:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastupidiselt kõigile teistele vastustele, milles öeldakse "palju hermeetikut", valiksin sõna "hermeetikut pole üldse". Samuti väldin liimi. Minu mure on see, et mesilastaru jaoks on teil palju putukaid, keda soovite terve hoida oma liimi / hermeetiku vahetus läheduses. See tähendab ka vineeri puudumist.

Kasutage vastupidavat puitu ja korralikku katust ning mesitaru peaks teid kauem üle elama. Kui olete puidutöötlemises piisavalt osav, ei tohiks ühtegi muud kinnitusdetaili kasutada. Ma peaksin kasutama kruvisid (sel hetkel ma ilmselt ei vaevuks millegi muu kui tagumikliidetega.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...