Küsimus:
Millal hakkasid inimesed kasutama vineeri, mitte päris lehtpuitu?
Programmer
2015-12-07 22:26:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tundub, et vana mööbel on tavaliselt ehitatud kena täispuidust, kuid hiljuti (minu vaatenurgast) on vineeri tohutult suurenenud isegi käsitsi valmistatud mööbel. Millal see juhtuma hakkas? Millal sai vineeri valmistamiseks tehnoloogia kättesaadavaks?

Siin on näide sellest trendist vineerilaud

Seotud ja huvitav, kuid pole mõeldud vastuseks: http://www.apawood.org/apas-history
Ma näen mööblis palju rohkem spoonitud puitlaastplaatide kui vineeri kasutamist.
Nagu ütlevad @RedGrittyBrick ja Graphus ... Vaadake lihtsalt peaaegu kõike, mida IKEA tänapäeval valmistab.
Ma peaksin selle oma postitusse lisama. Või lihtsalt "valmistatud" puit.
@Matt: Iroonilisel kombel kasutab IKEA enamiku asjade jaoks tegelikult täispuitu (kuusk), kuna see on odavam kui puitlaastplaat. Nad kasutavad puitlaastplaati ainult seal, kus domineerivad täiendavad tootmiskulud - näiteks 1,5 meetri läbimõõduga melamiiniga kaetud ümmargune lauaplaat ... palju odavam on see kohe ringikujuliseks pressida. Jalad tehakse ikka massiivsest kuusest. Soovin, et saaksin oma puitu osta sealt, kust nad seda ostavad. Kui soovite kuuske (ma tavaliselt ei soovi, kuid eeldame, et teete seda), on odavam osta IKEA-st "plokk" laud ja lihvida kattekiht maha.
Kaks vastused:
Graphus
2015-12-08 00:50:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Millal sai vineeri valmistamiseks kättesaadavaks tehnoloogia?

Vineer ristliimitud spoonide tähenduses kokku liimitud on tegelikult väga vana, näiteks erinevad allikad väidavad egiptlaste ja iidsed hiinlased kasutasid materjale, mis on põhimõtteliselt vineer, kuigi seda ei tehtud päris samamoodi nagu tänapäevaseid asju, kus terved palgid on aurutatud ja seejärel hiiglasliku noaga lahti kooritud!

enter image description here
Pöörlõikega meetod, mida nimetatakse ka koorimiseks.

Vineer tänapäevases mõistes on 19. sajandi asi, kuid Usun, et selle tegelik kaubanduslik tootmine läks käima alles 20. alguses. Allikad erinevad selles osas mõnevõrra, kuid on nii, et 20. sajandi alguses hakatakse vineeri, nagu me sellest aru saaksime, tänapäeval kasutama näiteks kapi tagakülgede, sahtlipõhjade jaoks ja üsna kiiresti leidis tee suurema osa mööbli juurde nagu kapiukse peaväli (kus oleks vähemalt välispinnal, mõnikord mõlemal küljel hea kvaliteediga spoon).

Need laminaadid on enamasti melamiiniga kaetud paber, kuid aeg-ajalt kasutatakse tõelisi puidust spooni, ilmselgelt on see kõrgema klassi kraami peal.
ewm
2015-12-08 21:58:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lisades vaid Graphuse teadmistele:

Vineeripatendid ilmuvad 19. sajandi alguses ja vineer, nagu me seda teame (õhukeste puitlehtedega), ilmub umbes 1850. aastatel. ajaloost on vineeri kasutamisega kõige rohkem seotud John Henry Belter (tegutses New Yorgis aastatel 1845–1865). Ta kasutas roospuidust vineeri tugevalt nikerdatud tükkide ehitamiseks (mis muidu laguneks). couch by Belter

Hea raamat, mis käsitleb seda ja muid mööbli valmistamise muudatusi, on Clive D. Edwardsi viktoriaanlik mööbel: tehnoloogia ja disain (disaini ja materjalikultuuri uuringud).

http://antiques.about.com/od/funituredesigners/ss/John-Henry-Belter012713.htm

http: / /www.rauantiques.com/library/antiques/the-genius-of-john-henry-belter-JOHNHENRYBELTERLIB.html

https://et.wikipedia.org/ wiki / vineeri # ajaluguSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...