Küsimus:
T-ruudu ruutu kontrollimine
Scott Hilbert
2020-02-01 03:15:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On tuntud viise, kuidas tõestada sirge, kombineeritud või masinistliku ruudu täpsust puidutöötlemisel. Need meetodid vajavad ainult tööriista ennast, pliiatsit või nuga, tasast pinda (sirgete servade jaoks) või tasast pinda, millel on tõeline serv (ruutude jaoks). Need võimendavad viga ka kaks korda, mis aitab inimese silmal seda tuvastada .

Kas on mingit võrreldavat viisi, kuidas kontrollida T-kujulise ruudu ruutu? Ma mõtlen sellistele materjalidele, millel on tera / tala tasapinnast allpool asuv varu / piirdeaed, näiteks arhitekti joonistus T-ruut, kipsplaadi ruut, poest valmistatud ketassaega ristlõikega juht või ruuteri dado juhend jne.

Te ei saa neid ümber pöörata nagu kombineeritud ruutu, sest siis ei registreeru tara mitte millegi vastu. Puidutüki vastasserva viitamine reprodutseerib lihtsalt sama nurga, mitte pööratud nurga; isegi kui see nii ei olnud, usaldate siis, kui kaks võrdlusserva on paralleelsed.

mõõdulint ainult tuhandikuni, mida sirge serva / kombineeritud ruudukujulised meetodid võimaldavad. Võite võrrelda mõne teise ruuduga, kuid sageli on ruut, mida soovin testida, oluliselt suurem kui minu kõige usaldusväärsem 12-tolline ruut.

Kas on mõni nutikas meetod, millest ma pole teadlik?

Võite kasutada T-ruutu, mis on ümber pööratud, kui kallutate seda veidi, nii et üks külg registreerub ikkagi pinna serva vastu. Ma pole aga kunagi proovinud ruudukujulisust selliselt kontrollida.
üks vastus:
Graphus
2020-02-01 15:02:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kursis meetodiga 3-4-5, kuid ei tunne, et suudaksin joonlauda või mõõdulinti lugeda vaid tuhandikuni, mida sirge serva / kombineeritud ruudukujulised meetodid võimaldavad.

See meetod võib tegelikult olla täiesti täpne ja seda soovitasin peamiselt soovitada, kuna see on üks tavaline viis ise ehitatud T-ruudu või muu jaoks, kuhu soovite vajavad suurt nullist tõmmatud 90 ° täpsust 1 .

Ma ei kasutaks selle jaoks linti, liiga palju vehkimistuba ja vahekaart on takistuseks, kuid loomulikult vajate selle asemel 1 m või õue reeglit, mida kõigil pole ega taha saada 2 .

Kas on mõni nutikas meetod, millest ma pole teadlik?

Lisage huul sirgjoonele, millele viitate nii saate aia registreerida vastu serva, kui ruut on ümber pööratud.

Lisage tehniliselt kaks tükki, nende vahel on piisavalt ruumi tera või tala hõlpsaks läbimiseks. Ehkki igal puidutöölisel peaks olema võimalik puidujääk ühtlaseks paksuks tasandada, pole põhjust olemasolevat materjali mitte kasutada, kui see on käepärast ja sobib arvega. Ma läheksin karastatud kiudplaadi või MDF-iga, kuna servakahjustuste korral peaksid need olema täiesti järjepidevad (kuid kinnitage). Tükke saab lihtsalt liimida oma kohale liimiga, kuid lihtsalt kahepoolne teip võib tegelikult olla piisav ja ei põhjusta ebatasasusi.

On veel üks meetod, mis võib töötada, kuid garantiid puuduvad. See tähendab kiht-, MDF- või puitlaastplaadi tehasenurga kasutamist. Need peaksid olema surnud ruudud, nagu tehase servad peaksid olema usaldusväärselt sirged, seetõttu on nende üldine soovituslik kasutamine sirge servana, mille suhtes proovime ruutu proovida jne. Jällegi ei saa eeldada, et see on täiuslik 90 nii et peate selle kontrollima, aga kuidas .....? 3 :-)


1 Kuna mul polnud oma esimest puidust prooviruutu tegemise ajal võrdlusruutu, kasutasin seda meetodit. Nad on surnud pähklid, nii palju kui peen pliiatsijoon näitab.

2 Kuigi minu arvates on minu oma hädavajalik. Kuigi see pole sageli kasutatav tööriist, ei teeks see vähest aega, kui mul seda vaja oleks, midagi muud.

3 Naaske uuesti 3-4-5 reegli juurde.

Tänan sind vastuse eest. Kuna tõstsite 3-4-5 lähenemise, kas teete midagi erilist, et reeglit täiendava täpsusega lugeda? Või on tegemist reegli hankimisega, millel pole parallaksi tõttu nii palju ebaselgust, näiteks läbipaistev reegel, mille põhjas on märgistused, või selline, kus jaotused viiakse servast alla?
Lihtsalt olge väga ettevaatlik, et seda võimalikult täpselt lugeda - vaadates väga lähedalt, vaatenurgast otse üle reegli, väga õhukesed märgid (kasutasin mehaanilist pliiatsit, nii et õhukesed jäljed olid kindlad) ja vähemalt korra uuesti kontrollimine. Kui soovisite katsetada meetodit, et näha, kas see on teie vajaduste jaoks piisavalt täpne, töötades kogu plaadimaterjali lehe pika serva keskel, saate seda kontrollida, asetades mõlemale poolele täisnurga, umbes nagu sahtli ruutu kontrollimine, mõõtes võrdsete diagonaalide olemasolu.
@ScottHilbert, sõltuvalt sellest, kui suur on teie T-ruut, võite kasutada numbreid 6-8-10 või 12-16-20, kuna pikematel vahemaadel on väiksemad vead ilmsemad. st kui teie ruut on väga väike, siis see ei pruugi ilmneda 5-tollise diagonaali kohal, kuid võib 20-tollise diagonaali korral palju selgemini ilmneda.
@FreeMan hindab märkust juhuks, kui teised jõuavad sellele lehele ja ei tea, et saaksite suhet muuta. Siinkohal tasub lisada võib-olla ka see, et kuna kipsplaatide ruutude jalgade pikkus on sageli väga ebaühtlane, võiksite kasutada muid pythagorase kolmikuid nagu (5, 12, 13), (8, 15, 17) või (7, 24, 25)
@FreeMan, Ma poleks arvanud, et on vaja täpsustada, et reegel 3-4-5 ei eelda, et kasutatakse ainult üksusi 3, 4 ja 5: - /
Kahjuks ei õpetata paljudele @Graphus,-le, eriti siin USA-s, mõtlema, lihtsalt selleks, et standardiseeritud testide jaoks uuesti kohale jõuda. Ekstrapoleerimine on oskus, mis väheneb kiiresti. (Meie OP-s pole ette nähtud ega kaudset õiguserikkumist, lihtsalt kurb tõsiasi.)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...