Küsimus:
Kas OSB-d saab liimida vineerile?
Darrick Herwehe
2015-07-18 08:38:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kavatsen ehitada töölaua ja soovin kasutada pingilauaks kihilist vineeri. Kulude vähendamiseks kaalun 3/4 "vineeri kihtide asemel 3/4" OSB kasutamist aluspinnal ja 1/4 "vineeri liimimist (mul on hea, kui suuruste erinevus on väike).

Kui OSB on rohkem tekstuuriga kui tavaline vineer, kas mul on probleeme sellega, et liim ei kata ühtlaselt ja jõuaks nõrga liimitööga?

Ma ei saa aru, miks siin liimiga probleeme oleks. Teil on nii palju pinda, see oleks hea isegi ilma täiesti sujuva kontaktita. Kas olete siiski kaalunud eeliseid, kui kleepida ülalt alla kruvimine? Nii võib see olla ohverdatav tipp. Peksmise korral saate selle hõlpsasti asendada. Seda olen teinud ühel oma tööpingil. Alusena odav 3/4 "vineer, ohvritopina veel 3/4" kenama kvaliteediga vineer.
üks vastus:
Graphus
2015-07-18 11:27:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui OSB on rohkem tekstuuriga kui tavaline vineer, kas mul on probleeme sellega, et liim ei kata ühtlaselt ja lõpeb nõrga liimitööga?

Nõrgem jah, kuid see on ei tohiks olla probleem, kuna pinda on endiselt piisavalt. Eduka võlakirja vormi tagamiseks oleks soovitav teatud täiendav hooldus.

Esiteks, kui te ei tea, et liimitavad puitpinnad tuleks värskelt töödelda - see tähendab, et need oleks pidanud hiljuti hööveldama, lõikama, kraapima või lihvima - korraliku liimühenduse moodustamiseks. Ja lehtmaterjalide puhul peetakse mõnda lihvimist igati heaks ideeks, et eemaldada ladustamisel ja palja käega käsitsemisel tekkida võinud pinnapealsed saastused.

Nii lihvige mõlemad liimitavad pinnad kergelt laiali, levitage õhuke ühtlane liimikiht mõlema plaadi kohal (kõva kummist või plastist rull võib siin hästi töötada, kui teil seda on) ning seejärel viige lauad kokku ja 'kinnitage' raskete esemete abil. Kasutage laudade ümber laialivalguvat raskust, kinnitusjõu pakkimiseks võite kasutada värvipurke (täis), raamatuvirneid ja isegi veepudeleid.

Puiduliim on väga libestav, nii et jälgige mõnda libisemine kaalu rakendamisel.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...