Küsimus:
Millised on üldise harrastaja sammud rohelise puidu päästmiseks tulevaste projektide jaoks?
James Jenkins
2015-03-23 19:47:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma elan USA eeslinnas, kus lehtpuud kasvavad kõikjal. Ma näen regulaarselt suure läbimõõduga (8 tolli, 20 cm) oksi ja isegi terveid puid eemaldatud ning lõpuks hakitud või lastud maapinnal mädaneda. Tahaksin osa sellest rohelisest puidust päästa, lasta tal vananeda ja kasutada seda paari aasta pärast projektide jaoks. Aga ma pole kindel, kust alustada, kas peaksin selle terveks jätma, rohelise puidu saagima saelauaga või mis?

Mul on 10-tollise teraga lauasaag, mis on minu jaoks kõige lähem asi oma, et võiks töötada saematerjalina. Mul on selline nägemus, kus ma lõikasin rohelise puidu töötlemata saematerjaliks, ladusin selle välja ja paar aastat hiljem hakkasin päästetud puitu kraami valmistamiseks kasutama.

Teil on siin mõned head vastused ja ma ei lisa neid. Kuid ma oleksin ettevaatlik, kui kasutaksin lauda uuesti üles panemiseks, kuna on hea võimalus saada tagasilöök (rääkimata suurema kerfi kasutamise lisajäätmetest). Selle asemel kasutaksin lint- või mootorsaagi, nagu mainitakse ühes allpool toodud vastustes.
Pidage meeles, et roheline puit võib sisaldada putukaid, sealhulgas termiite. Ahjuga kuivatamine tapab nad ära; onu, mida veel nii teha saab. Ärge _transportige rohelist puitu märkimisväärsel kaugusel; puude hävitavate kahjurite levitamise oht on liiga suur.
Kaks vastused:
Peter Grace
2015-03-23 20:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt veenduge, et teil oleks lubatud puitu võtta! Mõni koht kavatseb oma puidupuu kohalikele veskitele müüa. Kontrollige alati kõigepealt mahakukkunud puu olemasolu.

Soovite, et kaasaskantav saeveski või seade mootorsaega laudadeks saagiks: Chainsaw mount to mill slabs

Kui olete palgi tahvliteks saaginud, te kasutaksite kleepimist niiskete plaatide kuivatamiseks kuude jooksul. See protsess hõlmab plaatide paigaldamist mõnele puidust pulgale, nii et õhuvool saaks kogu plaadi ümber liikuda:

photo of stickering a pile of wood

Rohelise puidu korralikuks vananemiseks kulub veidi aega. Sõltuvalt puiduliigist võib õigeks vananemiseks kuluda üle aasta. Kui puit on soojas ja kuivas kohas (näiteks kuivanud garaažis või keldris), võib see kuivamisprotsessi kiirendada.

mõnedel liikidel kulub õhu käes korralikult kuivamiseks 2-3 aastat.
Selle spin-off küsimus oleks: Kuidas ma tean, kui mu roheline puit on kuiv? Mida ma saaksin täiesti teha
Mõtlesin lihtsalt avada küsimuse kaasaskantavate saeveskite kohta ... kui hästi toimivad odavamad võimalused (olen aru saanud, et suurim funktsionaalne; puuduseks on see, et mootorsaed raiskavad rohkem puitu kui lintsaed), ohutus (vajan enne väljaminekut koolitust) isegi juhitava mootorsae lähedal ja ma usun kindlalt kettpiduritega turvavarustust), kui on mõttekam palgata kedagi tõsise puurseadme toomiseks, kui palju saab teha palgiosade poodi vedamise ja jooksmisega need on teil juba olemas oleva saelaua kaudu ... Uus küsimus või ühendame selle üheks?
Avaksin eraldi küsimuse ausalt. Kaasaskantavad saeveskid on täiesti uus metsaline. See küsimus näib pigem puidu taaskasutamise teooria kohta, samas kui küsimus "kuidas teisaldatav saeveski töötab?" on teistsugune arutelu.
Kõlab hästi; proovin selleni jõuda hiljem täna.
bowlturner
2015-03-23 20:32:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esiteks on enamik oksi saematerjaliks muutmiseks väga kehvad. Need on stressipuit ja painduvad ja keerlevad suure tõenäosusega kuivades või hiljem, mõnikord isegi siis, kui te neid lõikate.

Neid saab loomulikult kasutada treimiseks.

Nagu Peter Grace ütles, küsige alati enne selle kogumist, kuid kui see alles asetseb, lubatakse teil enamasti aega , mõned võivad sellest vabanemiseks väga tänulikud olla.

Nüüd töötlemise ja hilisemaks säilitamiseks. Teil on palju võimalusi, kuid kui teil on ainult lauasaag, palute teil sõrmede osad lahti lasta.

Kui salvestate suuremad tükid treimiseks, jagate need pooleks ja kuivatate nagu küttepuud. on hea mõte.

Peter soovitas ka mootorsaeveskit. Nad saavad töötada ja nad on PALJU tööd, kuid tõenäoliselt odavaim variant. Peate mitte ainult juhendit ostma, vaid (peaks) olema ka sae jaoks spetsiaalne kett. Enamik kette on mõeldud puidu ristlõikamiseks (kogu tera ulatuses) ja saematerjali valmistamiseks peaks teil olema rippkett (piki tera), niimoodi plaatide lõikamine pole raske ainult inimesele, see on kettsael raske õige ahela olemasolu on mõlemal PALJU raskem.

Pange tähele ka seda, et kui te pole asjatundlik saemees, ei hakka te lõikama toredaid lamedaid lõikeid. nii et peate need lõikama suuremaks, et saaksite soovitud paksuseni alla lasta. Esimese raiumise lamedaks muutmiseks ja palgi ümber keerutamiseks on teil vaja ka juhendit.

Nüüd saate saematerjali niimoodi teha ja seda teevad PALJUD inimesed, varustus on suhteliselt odav ja pärast tosinat palki teete tõenäoliselt mõistlikku tööd.

Mõni inimene kasutab saematerjali ka saematerjali valmistamiseks, minu minimaalne soovitus oleks saada näiteks 12-tolline suur kõri ja siis peate ka jooksma aitamiseks koostama mõned juhendid logib läbi.

Lintsaed raiskavad palju väiksema palja tõttu palju vähem puitu, kettsaed on iga lõike jaoks vähemalt 1/4 "ja seda ebaühtlasema lõikega peate seda hööveldama. kerf on umbes 1/16 "või vähem.

Paljudest kogukondadest leiate ka inimesi, kellel on kaasaskantavad veskid ja kellele saab maksta saematerjali raiumise eest.

Viimase saate oma, mu isa ja mina ostsime umbes 8 aastat tagasi Woodmizer LT15 (kasutatud) ja teeme ise. See on olnud iga senti väärt.

Kõigi nende valikute juures on siiski üks asi, mille pärast muretseda, sageli on linnas "koristatud" puudel palju asju, mis on ohtlikud mis tahes triibulistele teradele. Naelad, okastraat, isegi suured osad jalgratastest.

Kui olete selle saematerjaliks lõiganud, peate selle kleepima ja laskma veel mõnda aega kuivada, liigid ja keskkonnast sõltub kui kaua.

Võite maksta ka ahju kuivatamise eest või teha oma väikese päikesepõletusahju.

Pange tähele, et kui olete valmis tegema suuri palke poodi vedama, ehitama sobivaid tugilaudu ja vankreid (esmalt palgi tõstmiseks mingisuguse tõstukiga), on _ võimalik_ kasutada tavalist lintsaega lintsaeks veski Ma olen näinud seda teinud artiklit või kahte illustreerivat inimest. Ma ei ole veendunud, et see on praktiline tavaline inimene, kuid "kui see on hzppened, peab see olema võimalik". Olen seda teinud vaid mõne väikese tükiga, kui mängisin võimalike kodupruuni spoonidega


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...