Küsimus:
Puutööplaani tarkvara, mille abil saan eksportida suuruste tabelit?
bard
2016-12-31 22:04:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma olen puidutöötlemises uus ja kasutan Sketchupi. Huvitav, kas on olemas puidutööplaani tarkvara, mida saaksin suuruse tabeli eksportida pärast seda, kui olen oma disaini valmis saanud, nii et võin seda lihtsalt järgida, kui see pole minu märkmel kirjas? Või kuidas te seda teete.

Seal on pakette, mis koostavad nimekirja (minu kogemus on kommertskasutusega, ehkki tarbija tasemel võivad eksisteerida), kuid ma arvan, et saate oma projekti kohta rohkem teada, mõeldes selle läbi ja koostades oma materjalide arve.
SketchUpil on tasuta laiendus, mida saate kasutada lõikeloendi loomiseks. Laienduse leiate [siit] (https://extensions.sketchup.com/en/content/cutlist) ja YouTube'i videost, mis näitab selle toimimist [siin] (https://youtu.be/s6ZzEr-mTYQ)
Alternatiivina, kui soovite seda käsitsi teha, tutvub Jay Bates oma meetodiga: [Vineeriosade lõikamise paigutuse valmistamine] (https://youtu.be/6q0JFoIkVJ4)
üks vastus:
Katie Kilian
2017-01-01 04:31:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui Sketchupis on minu disain täielik, leian, et on kasulik teha oma lõikeloend. Mida ma teen, on failist koopia tegemine või uue kihi loomine lõikeloendina toimimiseks. Mul on tavaliselt ettekujutus sellest, millist puitu see saab olema, nii et ma kasutan lindimõõdu tööriista, et paigutada plaatide või lehtede ruudustik, mida kavatsen osta. Seejärel sobitasin tükid nendele tahvlitele, pidades silmas ühiste lõikude kooshoidmist.

Näiteks mõtlesin mõne Tetrise riiuli ehitamise sõbrale jõulukingiks. Nii et kõigepealt kujundasin riiulid igale Tetrise tükile:

Tetris shelves

Seejärel lõin oma kihtide loendi kavandamiseks eraldi kihi. Mul on üsna hea mõte, et tahaksin selle ehitada pappelist ja minu kohalik lehtpuidust edasimüüja varustab töötlemata lõigatud pappi kuni 16 'pikkusega. Nii panin välja ruudustiku, millel olid märgised 8 'ja 16' laudadele, mille laius oli 12 ". Seejärel tegin igast riiulist koopia ja panin riiuli iga osa oma tahvlile:

Initial cut list for Tetris shelves

Pange tähele, et ma ei arvesta siin kerfi, seega tahan olla kindel, et annan endale otstes palju lisaruumi. Ma tean, et iga lõige sobib võtke umbes 1/8 ", nii et näiteks kõige vasakpoolsema I-kujulise riiuli lõiked vajavad vähemalt nelja sisselõiget ja kui mõlemal on 1/8" serv, siis 1/8 "x 4 = 1/2 "miinimum, mida ma pole oma kujunduses tegelikult arvestanud. Ma tahan kindlasti vähemalt paar tolli mängu ja eelistatavalt rohkemgi, ja selle ligikaudse esialgse paigutuse põhjal näib, et mul läheb kõik hästi. Kuid see on midagi, mida sa Tahaksin seda meeles pidada, kui teie tolerantsid muutuvad kitsaks.

Võite märgata, et isegi selles varases staadiumis mõtlen juba sellele, kuidas saaksin vajalike tera vahetuste arvu minimeerida. iga riiuli külgedel on küülik, mis hoiab tagaplaati. Olen ruudud igale tahvlile üles rivistanud, et saaksin üles seada virnastatud dado-komplekti ja käivitada küülik ühe pardal iga pardal. Tegelikult, kui lauad on liidetud, hööveldatud ja ühise laiuseni rebitud, jooksen iga laua küülikud enne, kui mõne külje pikkuseks lõikan. Küülikute lõikamine samast käigust tagab, et nad kõik sobivad omavahel, kui ristin riiulite küljed.

Järgmine samm on välja mõelda, kuidas ma oma lõikeid tegema hakkan viisil, mis võimaldab mul ühiste suuruste jaoks peatusi seada. Täpselt nagu küülikute puhul, on idee seadistada oma tööriistad üks kord iga lõikamiseks vajaliku pikkuse jaoks ja teha kõik selle pikkusega lõiked korraga. Niimoodi, isegi kui ma olen natuke seal, kus ma olen peatuse seadnud, olen ma iga sama suurusega laua puhul samamoodi. Pärast seda sammu Tetrise riiuliprojekti jaoks on mul see jäänud:

Tetris shelves final cut list

Küülikud rivistuvad. Kõik sama pikkusega lauad on rühmitatud. Olen vähendanud nõutavat saematerjali ostu ühe laua võrra; selle asemel, et vajan seitset 16-tollist lauda, ​​on mul vaja ainult kuut. Mul on kõik piisavalt rühmitatud, et saaksin seada peatuse väärtusele 28 "ja lõigata neist kaks. Seejärel seadke minu peatus 14" juurde ja lõigake ühelt laualt viis ja teiselt viis. Seejärel seadke mu peatus 21 "-le ja lõigake üks esimese laua, teine ​​teise ja kolmas kolmanda osa lõikest. Jne

Selle harjutuse läbimine aitab mul kogu projekti läbi mõelda. Ma saan seda teha, pidades silmas materjale, mida kavatsen kasutada. See aitab mul kaaluda kõiki kavandatavaid tööriista muudatusi, võimaldades mul grupeerida ühised jaotustükid seadistatud tööriista muutmata, mis omakorda aitab kaasa üldisele järjepidevusele. Minu jaoks on seda väärt, et mul ei oleks tulemusi andvat automatiseeritud tööriista. Kui olen kogu selle harjutuse läbi teinud, ei tee ma poes saepuru tehes palju vähem viga.

Jay Batesil on video, kus ta näitab oma protsessi just seda tehes. Proovin postitada lingi, kui ma pole mobiilseadmes


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...